Nejslavnější kuchař světa Jamie Oliver je před krachem!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Nejslavnější kuchař světa Jamie Oliver je před krachem!

Říká se, že dluhy žerou z mísy. A přesně tak to nyní vypadá u nejslavnějšího světového kuchaře Jamieho Olivera, který je před krachem. Jeho řetězec restaurací s názvem Jamie’s Italian se dostal do problémů. Dluhy restaurací, které má po celé Velké Británii totiž dosahují v současné chvíli sumy 73 milionů liber, tedy přes dvě miliardy korun.

„Dluhy tvoří bankovní úvěry, nedoplatky na pronájmech, účty u dodavatelů, ale také daně a platby za mzdy,” tvrdí britský deník The Sun. Slavný kuchař Jamie Oliver dokonce požádal majitele nemovitostí, kde se nacházejí jeho restaurace, o snížení nájmu, aby nenastal okamžitý krach řetězce a společně vypracovali plán na záchranu restaurací.


Z toho ale plyne, že bude muset zavřít 12 z 25 restaurací a propustit tak bude muset 450 lidí. Jen restaurací prodělaly částku 10 miliónů libe, tedy asi 290 miliónů korun.

„Velmi nás těší, že věřitelé náš návrh na restrukturalizaci restaurací Jamie’s Italian podporují. Tím je zajištěno, že zaměstnanci a dodavatelé mohou být zaplaceni a zachrání se 1800 míst,“ prohlásil mluvčí šéfkuchaře Oli Připustil, že je v současné chvíli těžké udržet kvalitu služeb pro „věrné zákazníky“.
 

Fotogalerie:

Jamie Oliver si vzal asi příliš velké sousto!
Jamie Oliver si vzal asi příliš velké sousto!
Dluhy Jamie Olivera jdou do stovek milionů korun!
Dluhy Jamie Olivera jdou do stovek milionů korun!

Redakce Bulvar24.cz

foto: archiv

Linda

 

 

 

Share