Natáčí se romantická komedie podle scénáře Jaroslava Papouška MILUJI TĚ MODŘE

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Natáčí se romantická komedie podle scénáře Jaroslava Papouška MILUJI TĚ MODŘE

Jaroslav Papoušek , autor a režisér  filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky,  napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii Jedním slovem tě miluji modře. Nestačil už jí však realizovat. Chvíli si s myšlenkou režírovat tento film pohrával i slavný kameraman Miroslav Ondříček, finance se však nesehnali, scénář pak dlouho ležel ladem.  Miloslav Šmídmajer, producent a režisér filmu , který má na kontě úspěšnou pohádku Peklo s princeznou nebo oblíbenou komedii Probudím se včera, přizval ke spolupráci na scénáři spisovatele Pavla Brycze, nositele Ortenovy ceny a  scénáristku Lucii Bokšteflovou. Za dramaturgického dohledu Miloše Zahradníka a Márie Dufkové vznikl upravený scénář, který je univerzální a přenosný do každé doby.

Minulý týden se začala komedie natáčet a  BIOSCOP jej uvede v únoru 2017 pod názvem MILUJI TĚ MODŘE.

Na otázku, proč si vybral Miloslav Šmídmajer  tento film, odpověděl: „ Těch důvodů je více. Znal jsem se s Jaroslavem  Papouškem a Miroslava  Ondříčka jsem považoval za blízkého přítele a vím, že ten scénář měli rádi. Já se zamiloval do závěrečných milostných scén, které jsou nesmírně něžné, vtipné, hravé a opravdu mě baví. A po trochu třeskutých komediích jsem měl chuť natočit film, který vyžaduje jiný typ vyprávění – kultivované, lehké, výtvarné…“

Miluji tě modře je romantická komedie, která se má od jiných odlišovat výtvarností. Papoušek byl malíř, scénář situoval do nejkrásnějších pražských lokalit kolem Pražského hradu, Karlova mostu… , protože však Praha nebývá k filmařům tak vstřícná jako jiná města bude část filmu realizována ve filmařsky přátelské Olomouci.

Na  filmu se podílí kameraman Asen Šopov, architekt Adam Pitra, výtvarnou koncepci připravila Lucie Ulíková. Spolupracují tvůrci jako Alžběta Jungrová a další.

V hlavních rolích uvidíme Václava Jílka, Denisu Nesvačilovou (zaujala v posledním díle Básníků v roli dcery Vendulky Utěšitelky), Vladimíra Kratinu, Táňu Medveckou, Marka Vašuta, Hanu Vágnerovou, Rosťu Nováka , Terezu Bebarovou, Miroslava Táborského, Filipa Kaňkovského a další.


Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor  David  Bárta,  se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou“ podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá  Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie,  žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem.   A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu, krásnou aranžérku – tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten“ třetí – přítel Terezy, artista Igor, rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda dokáže ustát všechny karamboly rozchodu Terezy s Igorem a zda si dokáže získat Terezinu přízeň…  Není to lehké, protože Tereza jednoho dne záhadně zmizí…

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: MILUJI TĚ MODŘE - Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE – Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE - Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE – Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE - Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE – Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE - Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE – Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE - Bioscop
foto: MILUJI TĚ MODŘE – Bioscop


 Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share