Násilník z Ordinace Jackuliak se představí v československém muzikálu v jediném představení!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Násilník z Ordinace Jackuliak se představí v československém muzikálu v jediném představení!

Slovenský herec Ján Jackuliak se v Česku proslavil v řadě seriálů a filmů. V neposlední řadě hlavně v novácké Ordinaci v růžové zahradě, kde hraje hokejistu Martynčáka, bývalého partnera doktorky Suché, tedy Dany Morávkové. Tu kdysi v rámci role málem zabil. Teď se do děje vrátil a snaží se najít ztracenou Haničku, dceru manželů Suchých.
Právě Jackuliak, který se v Česku objevuje hlavně v rolích záporáků, hraje jednu z hlavních rolí muzikálu KUBO aneb pocta Jozefu Kronerovi. „V pondělí 29. dubna večer nás s kolegy uvidíte v pražské Hybernii. Moc se na všechny těšíme, protože je to sice představení s folklórními prvky, ale rozhodně to není ponuré ani nudné. Naopak! Je to hodně živé, energické a vtipné a ta hudba připomíná spíš český Čechomor,” prozradil Ján Jackuliak, který se na muzikálu podílí i scénáristicky. Půjde o jediné představení v Česku, alespoň nyní.

Na Slovensku od loňského května, kde byl muzikál uveden poprvé, jej vidělo už přes 60 000 diváků. KUBO je jednou z filmových a divadelných klasik Jozefa Hollého. Je plný kouzelných momentů, které postupem času zlidověly a přenášejí se z generace na generaci. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík”, nezapomenutelný autorský citát Jozefa Kronera opět ožívá v novém zpracování plném folklórních artefaktů, krojů, ale také humoru..

„Je to živé, energické a zábavné představení. Je to nový československý muzikál v moderní a divácky příitažlivé podobě! Šarm, humor a příběh vesnického prosťáčka který je obětí honby za majetkem svých rodičů, jenž jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí…. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…,prozradili synopsi děje tvůrci v čele s režisérem Ivanem Blahútem

Na pódiu se objevuje 22 účinkujících. Jsou tam originální písně slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička (bratr Majka Spirita) a za folklór fashion show stojí Adriena Adamíková…

„Je to dílo, v kterém si každá generace najde to své. V jednom příběhu je více dalších příběhů, které jsou nadčasové. Já mám roli pana Loveckého, což je šibal, který vám během pár sekund spočítá všechny prsty na nahých nohách. Kubo je ryze slovenský příběh, v němž najdeme propojení se současností,” podotkl herec Ján Jackuliak

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík. Po úspěchu ve slovenské televizní show „Tvoja tvár znie povedome” se stal miláčkem diváků muzikálu na Slovensku díky svému skvělému hereckému, tanečnímu a pěveckému výkonu „Skvěle ztvárnil divadelního Kuba a vzdal určitě důstojnou poctu Jozefu Kronerovi…” podotýkají tvůrci.

„Zkoušení bylo náročné. Kubo je člověk, který svou čistotou bojuje proti našim lidských neřestem a skrze humor na ně poukazuje. I původní film se dotýká těchto věcí, které jsou nám Slovákům ať chceme, nebo ne, blízké,” dodal Brajerčík.

KUBO, to jsou skvělé herecké a taneční výkony, kombinace moderního tance a slovenského folklóru! A také plejáda skvělých herců a tanečníků! Je oslavou slovenského folklóru a vzdání holdu velikánovi slovenské filmové i divadelní scény – Jozefu Kronerovi.

Nadšení z představení jsou i slovenské hvězdy, které působí i v Česku, jako Andrej Hryc nebo Zuzana Kronerová. „Dlouho jsem se tak nenasmál! Super představení! Diváci budou skutečně nadšení, představení srší vtipem!,” uvedl Hryc, který muzikál označil za veledílo nové doby. 

„Z mého pohledu je to projekt, který nejenom že navazuje na ty nejlepší inscenace, hry Jozefa Hollého, ale přináší novou kvalitu: příběh, který nijak neztrácí na své aktuálnosti… Dnes je přeci majetek a honba za ním ještě větším božstvem, než kdysi a k tomu přináší jeviště originální, moderní, komponovanou hudbu, která vychází z autentického slovenského folklóru a přitažlivé pěvecké a choreografické kreace.  Přidanou hodnotou je účinkování nejen slovenských, ale i českých herů, zpěváků a tanečníků…,” řekla dcera Jozefa Kronera, herečka a režisérka Zuzana Kronerová, která v Česku s Bohdanem Slámou točí nový film. 

Na pražskou premiéru se chystá i řada slavných slovenských jmen – od Dary Rolins, přes Majka Spirita, až třeba po Mekyho Žbirku. Muzikál KUBO by se do Prahy měl znovu vrátit i na podzim v rámci minitour po ČR!
 

Fotogalerie:

Hlavní hvězdou muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak (vlevo)
Hlavní hvězdou muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak (vlevo) a vítěz slovenského Talentu Peter Brajerčík
Jediným Čechem v muzikálu KUBO je zpěvák a herec Robert Urban!
Jediným Čechem v muzikálu KUBO je zpěvák a herec Robert Urban!
Muzikál KUBO vidělo na Slovensku už přes 60 tisíc diváků!
Muzikál KUBO vidělo na Slovensku už přes 60 tisíc diváků!
Folklór, hudba, zpěv, tanec a humor, to je muzikál KUBO.
Folklór, hudba, zpěv, tanec a humor, to je muzikál KUBO.
Humor, nadsázka, hudba, tanec, zpěv - to vše je muzikál KUBO!
Humor, nadsázka, hudba, tanec, zpěv – to vše je muzikál KUBO!
Muzikál KUBO dostane všechny a velmi mile překvapí!
Muzikál KUBO dostane všechny a velmi mile překvapí!
Jána Jackuliaka zná české publikum především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradé nebo Rapl.
Jána Jackuliaka zná české publikum především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradé nebo Rapl.
Robert Urban je český muzikálový herec a zpěvák.
Robert Urban je český muzikálový herec a zpěvák.
Ján Jackuliak, producentka Gabriela Urbanová, Peter Brajerčík, Robert Urban a PR manažer projektu René Kekely.
Ján Jackuliak, producentka Gabriela Urbanová, Peter Brajerčík, Robert Urban a PR manažer projektu René Kekely.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Muzikál KUBO, Jaroslav Hauer

 

 

 

Share