Nadace Regi Base I. na válečné veterány nezapomíná

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Nadace Regi Base I. na válečné veterány nezapomíná

Občas slyšíme, že vojáci na misích jsou žoldáci, protože za svou “práci” berou veliké peníze. Mnozí si všam neuvědomují, že tito muži nasazují vlastní životy proto, aby jiní mohli žít v klidu a míru a někteří se, jako letos čtyři čeští členové armády domů už bohužel nikdy nevrátí. Nadace REGI Base I. myslí na válečné veterány, hlavně pak na ty, kteří při výkonu povolání nebo mimo něj utrpěli úraz či je postihla nemoc. 
 

V neděli se na pražském stadionu Eden a v jeho okolí slavil Mezinárodní den válečných veteránů. Nadační fond REGI Base I. s významnou podporou SK Slavia připravil akci, která důstojně uctila ty, kteří za nás sloužili ve vojenských a ozbrojených složkách ČR.

Oslav se zúčastnili zástupci 20 vojenských veteránských spolků z celé České republiky. Celou akci zahájili přípitkem svatomartinského vína, symbolicky v 11 hodin a 11 minut, brigádní generál Jiří Komorous, současný ředitel Ochranné služby Policie České republiky spolu s předsedou Nadačního fondu Hynkem Čechem.

Výstava historické vojenské techniky i ukázka současné speciální policejní techniky, spolu s dalším doprovodným programem, ve kterém nechyběly ochutnávky svatomartinského vína, byla korunována prvoligovým zápasem SK Slavia s FK Zlín, kdy na začátku utkání proběhl slavnostní nástup praporečníků přítomných vojenských spolků a ředitel fotbalového klubu Jaroslav Tvrdík, předal Nadačnímu fondu REGI Base I. šek v hodnotě 100 000 korun.

Slavnostního nástupu se zúčastnili i tři zranění vojenští veteráni, kterým nadace dlouhodobě pomáhá. Díky SK Slavia, která věnovala vojenským, policejním i hasičským veteránům na tento zápas volné vstupenky, jich sledovalo slavnostní ceremoniál i utkání více než 600. Celkem bylo na tribunách přes 10 000 diváků, z nichž velká část měla na bundách připnuté vlčí máky, symbol mezinárodního dne válečných veteránů. 

Akce se zúčastnila i Jiřina Schamsová, maminka vojáka, Jiřího REGI Schamse, který byl prvním těžce zraněným válečným veteránem, kterému Nadační fond pomáhal. „Myslím si, že letošní oslava Dne válečných veteránů by mohla být jednou z dlouhé řady akcí, kterými bychom chtěli upozorňovat na potřebu pomoci těm, kteří za nás sloužili. Prostřednictvím silných příběhů veteránů se snažíme podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim. Je štěstí, že se na válečné veterány nezapomíná,” řekl po skončení akce Hynek Čech, zakladatel a předseda Nadačního fondu REGI Base I.

Nadační Fond REGI Base I byl založen v roce 2011 s motem: Pomáháme těm, kteří za nás sloužili. Jeho pomoc je zaměřena na novodobé veterány, policisty a hasiče. Konkrétní pomoc poskytuje při zajištění lékařských konzultací, vhodných lékařských postupů a i při následném začleňování do normálního života. Dále nakupuje nejnovější roboticko-rehabilitační pomůcky, které dává k dispozici rehabilitačním ústavům, které se o zraněné veterány starají nebo následně bezplatně zapůjčuje zraněných vojákům. Dlouhodobě spolupracuje s rehabilitačním ústavem v Kladrubech.
 

Fotoglerie:

Skautu pomáhali se sbírkou na válečné veterány.
Skautu pomáhali se sbírkou na válečné veterány.
Nechyběla ani ukázka válečné techniky či vozidel.
Nechyběla ani ukázka válečné techniky či vozidel.
K vidění byli i vojáci v dobových uniformách.
K vidění byli i vojáci v dobových uniformách.
Válečné veterány podpořila i SK Slavia a předala šek.
Válečné veterány podpořila i SK Slavia a předala šek.
Share