Na Kafe s Josefem Dvořákem přišly Paulová, Černocká i Tomsová, chyběl jen ministr dopravy!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Na Kafe s Josefem Dvořákem přišly Paulová, Černocká i Tomsová, chyběl jen ministr dopravy!

Na křtu nové knihy herce a komika Josefa Dvořáka „Na kafi s Josefem Dvořákem“, kterou vydává ve spoluautorství s novinářem a publicistou Petrem Matějčkem, se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze sešlo opravdu početné publikum. Není divu, vždyť setkání s Josefem Dvořákem je opravdu těžko odolat a rolí kmotrů se navíc ujaly opravdu výrazné osobnosti. 
 

Přišla herečka Jana Paulová, někdejší televizní hlasatelka a současná herečka Marie Tomsová, poslední žijící rodinná přítelkyně a hospodyně Jana Wericha Eva Tůmová, zpěvačka Petra Černocká, a za kosmonauty se dostavil Vladimír Remek.

Začátek celé slavnostní akce se, bohužel, trochu posunul, protože se čekalo na příjezd nakladatele Pavla Mészárose, který zahájil křest podnětnou sebekritikou: „Milí přátelé a čtenáři, moc se omlouvám, ale při výběru hostů na náš křest jsme udělali jednu zásadní chybu – nepozvali jsme ministra dopravy. A on mi to dal, jak se říká, ,sežrat‘. Těch osmdesát kilometrů z Ústí nad Labem jsem k vám po nové dálnici jel hodinu a tři čtvrtě…“

Nicméně i přes pozdní příjezd nakladatele se křest nesl v atmosféře příjemné a přátelské, protože Josef Dvořák rozhodně nemá o příznivce nouzi a počet hostů tomu nasvědčoval.

„Vlastně jsme s Petrem Matějčkem měli dělat rozhovor pro noviny, ale najednou jsem si uvědomil, že natáčíme už přes tři hodiny a diktafon pořád běžel a běžel… Takže z materiálu pro rozhovor na dvě tiskové strany najednou vznikl základ pro knihu“, říká Josef Dvořák, který má za sebou již několik úspěšných titulů.

„Tahle kniha se od předchozích přece jen o dost liší. Je vedena formou rozhovoru a obsahuje vzpomínky a úvahy o událostech a lidech. Událostech, které v Pepově životě něco znamenaly, a o lidech, kteří jsou mu blízcí a ovlivnili jho život ať už pozitivně, nebo negativně. Ale vcelku se kniha nese v pozitivním duchu, chtěli jsme totiž, aby její čtení přineslo lidem radost, i když jsme si povídali také o věcech vážných,“ prozradil o knize spoluautor Petr Matějček.

Nakonec byl Josef Dvořák obdarován – vedle dortu v podobě marcipánového vodníka sedícího na tlusté knize, který mu věnoval Petr Matějček, dostal od nakladatele i půlmetrovou sochu vodníka Josefa:

„Dvacet let mi hlídal studnu u mého domu. Byť je původem z Číny, je to už kovaný Severočech a Ústečák k tomu. Dokonce už trochu láme češtinu. Proto jsem si jist, že u Pepíčka Dvořáka bude v dobrých rukou. Prý už má pro něj vyhlédnuté místo na své chalupě v Českém ráji, za což jsem rád, protože vodník Pepa je už na severočeské klima zvyklý…“, svěřil se nakladatel Pavel Mészáros.
 

Fotogalerie:

Slavnostní křest knihy byl plný známých osobností
Slavnostní křest knihy byl plný známých osobností
Josef Dvořák se svou novou knihou
Josef Dvořák dostal od nakladatele Pavla Mészárose i zánovního vodníka
Josef Dvořák dostal od nakladatele Pavla Mészárose i zánovního vodníka

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

 

 

 

 

 

 

Share