Muzikálová Popelka Kateřina Klausová udělala radost hasičům a předala zásadní dárek

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Muzikálová Popelka Kateřina Klausová udělala radost hasičům a předala zásadní dárek

Vánoce jsou obdobím splněných přání a Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili, tedy bývalým vojákům, policistům nebo hasičům, těsně před letošními Vánocemi jedno takové přání splnil. Stejně jako Popelčiny oříšky byly tři, i tady se jedná o druhé ze tří přání, na které byla vyhlášena nadační sbírka v listopadu 2017.
 

Předseda správní rady Nadačního fondu, pan Hynek Čech, starosta pro Prahu 7 Mgr. Jan Čižinský, náměstek ředitele HZS pro Prahu, plk. Miloš Hladík a muzikálová Popelka, Kateřina Klausová, předali zraněnému hasičovi Martinovi Šabatovi revoluční invalidní vozík GENNY URBAN od SEGWAY v hodnotě téměř 590.000,-Kč, který mu umožní lépe překonávat bariéry nejen v životě, ale i na cestách..

Na zelený čtvrtek byl završen druhý ze tří projektů veřejné sbírky Nadačního fondu REGI Base I, která byla vyhlášena při příležitosti Mezinárodního dne veteránů dne 11.11.2017. Díky podpoře jednotlivců, ale i firem jako jsou OK Systém, Business lease nebo Nadace Bliž k sobě se podařilo shromáždit další finanční prostředky a zakoupit v pořadí již druhý speciální invalidní vozík od Segwaye. Tento byl pro Martina Šabatu, hasiče těžce zraněného před třemi roky.

Vozík měl velitel čety Martin Šabata možnost vyzkoušet dříve, protože podobný dostal již v únoru letošního roku jeho hasičský kolega kpt. Libor Bohdanecký. A jak nám Martin prozradil, o to více se těšil. Tento vozík totiž jezdí podobně jako známá Segway jen na dvou kolech a umožňuje tak snadnou jízdu na ulici i v náročnějším terénu; zvládne trávníky, lesní a polní cesty, strmá stoupání a dokonce jako jediný umí jezdit po písečných plážích. Je neskutečně pohyblivý, rychlý a jednoduše ovladatelný, což aktivním lidem, které omezuje zranění, neskutečně pomáhá.

Vozík předal předseda správní rady Nadačního fondu REGI Base I. Hynek Čech společně s náměstkem pro IZS HZS pro Prahu, plk. Milošem Hladíkem, starostou Prahy 7, Mgr.Janem Čižinským, a symbolicky představitelkou muzikálové Popelky, herečkou a zpěvačkou, Kateřinou Klausovou.

Předání proběhlo v historické budově hasičské záchranné stanice Holešovice, a proto nechyběli ani členové tohoto hasičského záchranného sboru, kteří vytvořili pro svého zraněného kolegu příjemnou vánoční atmosféru.

V rámci této sbírky tedy zbývá splnit už jen jedno přání. Plánuje se stavba domácí rehabilitační tělocvičny pro Roberta Gyömbéra, třetího ze zraněných hasičů.

Pomozte nám prosím! Pošlete DMS ve tvaru DMS REGIBASE 90 na telefonní číslo 87 777 nebo přispějte bankovním převodem přímo na účet sbírky: 249 980 5359 / 0100.

O Nadačním fondu REGI Base I

Nadační fond REGI Base I., který má ve svém mottu Pomáháme těm, kteří za nás sloužili, pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili. tedy bývalým vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky a jejich rodinným příslušníkům. Zajišťuje nákup speciálních roboticko-rehabilitačních zařízení a kompenzačních pomůcek, výběr speciálních osobních asistentů nebo organizuje následnou specializovanou rehabilitační péči doma i v zahraničí. 
 

Fotogalerie:

Kateřina Klausová s dvěma hasiči, kteří díky nadaci Regi Base I získali speciální invalidní vozíky.
Kateřina Klausová s dvěma hasiči, kteří díky nadaci Regi Base I získali speciální invalidní vozíky.
Předání se zúčastnili hasiči, jejich velitelé i ti, kteří v rámci své profese utrpěli zranění či nemoc.
Předání se zúčastnili hasiči, jejich velitelé i ti, kteří v rámci své profese utrpěli zranění či nemoc.
Hasič Martin Šabata se svou rodinou, na novém segway vozíku.
Hasič Martin Šabata se svou rodinou, na novém segway vozíku.
S kolegou Liborem Bohdaneckým pak uspořádali v hasičské zbrojnici malé "závody"
S kolegou Liborem Bohdaneckým pak uspořádali v hasičské zbrojnici malé “závody”
Díky nadaci Regi Base I se mohou zranění hasiči pohybovat i přes větší bariéry.
Díky nadaci Regi Base I se mohou zranění hasiči pohybovat i přes větší bariéry.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer

Share