Módní návrhářka z Olomouce! Marta Musilová vás dokáže okouzlit krásným úsměvem i sexy střihem vašich budoucích šatů.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Módní návrhářka z Olomouce! Marta Musilová vás dokáže okouzlit krásným úsměvem i sexy střihem vašich budoucích šatů.

Marta Musilová je původně trenér prodejních dovedností a inženýr ekonomie s vystudovanou oděvní technologií. Jenže pak jejího kamaráda oslnily její šaty, které si právě spíchla. Nevěřila, že by měli o její šaty zájem i jiní, a tak uzavřela s kamarádem zajímavou sázku. Prohrála ji. A  dnes má v Olomouci vyhledávanou módní dílnu. Kdy jste začínala s podnikáním a co bylo impulsem? 

Bylo to velmi zajímavé, až zvláštní. Můj kamarád, který pracuje v oblasti obchodu, za mnou kdysi přišel do prodejny, kde jsem prodávala sortiment spodního prádla a moc mě to bavilo. Tehdy mi pochválil šaty, co jsem měla na sobě a zeptal se, kde jsem je koupila. Řekla jsem mu, že jsem si je ušila v noci. Udiveně se na mě podíval a hned projevil přání, abych mu stejné šaty ušila pro jeho přítelkyni k narozeninám. Když jsem mu odpověděla, že šaty pro ostatní nešiji, změřil si mě svým podnikatelským pohledem a rázně pronesl, že kromě prádla budu prodávat i šaty.

Začíná to být napínavé….A co vy na to? 

Znovu jsem mu zopakovala, že šaty pro jiné šít nebudu, že nemíním míchat jablka s hruškami. Kamarád už nevěděl, co se mnou, tak vymyslel sázku. Navrhl, abych ušila patery šaty, a pokud je do konce týdne neprodám, koupí je všechny on sám. Sázku jsme tehdy uzavřeli, bylo to v pondělí dopoledne.

Tu noc jsem nespala a ušila patery šaty. Dva dny nato mi v obchodě nezůstaly ani jedny. Postupně jsem pak zaměňovala spodní prádlo za šaty, a když jsem se v roce 2013 rozvedla, vrátila jsem se domů na Moravu a v Olomouci otevřela prodejnu, kde prodávám především šaty.

Kamarád vás tedy zviklal. Necítí se ale ženy lépe v kalhotách, v ležérním pohodlném oblečení? 

Když jsem byla malá, moje babička říkávala, že každá žena má nosit šaty. Tak asi proto se zaměřuji na šaty – denní, večerní, svatební, business šaty, volnočasové, prostě na šaty, které si klientka přeje. V našem sortimentu na míru jsou ovšem i další modely jako kalhoty, saka, šifonové košile, sukně nebo tuniky.

Při zakázce se nebráníme ničemu. V naši módní dílně v Olomouci si může žena koupit už hotové večerní nebo denní šaty a tuniky. Modely, jako jsou saka a kalhoty, děláme pouze na míru. Každá klientka má totiž jinou postavu a právě v zakázce na míru je kouzlo.

Slyšela jsem, že oděvy šijete přímo ve výloze. To je nějaký marketingový tah?

Od začátku, kdy jsem se do tohoto podnikání pustila, jsem měla vizi, že budeme šít přímo ve výloze. Na mnoho lidí to působilo divně, až bláznivě, ale já si za tímto svým nápadem stála. Vysvětlení je jednoduché – chtěla jsem prostě, abychom byli vidět. Aby potenciální zákazníci viděli, jak se šije, stříhá a třeba i páře. Mnoho známých mě od toho zrazovalo s vysvětlením, že ostatní uvidí, jak co dělám, že vlastně prozradím své know-how. Jenomže já to právě proto dělám.

  • Vystudovala oděvní technologii na střední škole designu a módy, poté studovala Vysoké učení technické v Brně.
  • Bydlí a pracuje v Olomouci, kde má módní dílnu.
  • Je držitelkou mnoha ocenění, například její výroba je držitelem ochranné známky Haná regionální produkt.
  • V soutěži Živnostník roku 2016 byla stříbrná za Olomoucký kraj, v soutěži Žena regionu se pyšní druhou příčkou.
  • Je rozvedená, má sedmiletého syna.

Jste inženýrka, přesto podnikáte v módě. Jak jste se k tomu dostala?

Studovala jsem střední průmyslovou školu oděvní v Prostějově, ale protože jsem chtěla jednou podnikat a orientovat se v byznysu, vystudovala jsem ekonomii a marketing. Podnikat byl vždy můj sen.

Když jste začala podnikat, co pro vás bylo na začátku nejtěžší?

Podnikám od roku 2008 a mým životním mottem je, že všechno jde, když se chce. Prostě neříkám o věcech, že jsou těžké, nebo že něco nejde. Stačí jen chtít. Ale k těm začátkům. Musela jsem tehdy oslovit řadu lidí, aby mi poradili, jak na to. Také jsem se musela naučit hodně věcí , abych nedělala chyby, které s mými podnikatelskými začátky neodmyslitelně souvisely.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Milan Zarecky
foto: Marta s EvouDecastelo
foto: Marta s EvouDecastelo
foto: Marta a její modelky
foto: Marta a její modelky


Zdroj / foto: Marta Musilová

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share