Módní návrhářka Sandra Švédová prozradila co ji inspirovalo při tvorbě nové kolekce

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

FashionRozhovory

Módní návrhářka Sandra Švédová prozradila co ji inspirovalo při tvorbě nové kolekce

Začínající módní návrhářka Sandra Švédová (24) studuje poslední rok magisterského studia ve Zlíně, je vdaná a má roční dceru Klaudii a při tom všem stíhá vymýšlet krásné a elegantní šaty.

1) Co vás inspirovalo pro tvorbu nové kolekce?

Odpověď: Inspiroval mne hlavně fakt, že mám tu možnost udělat svou vlastní kolekci, jak finanční, tak i osobní. Bylo skvělé, že dělám kolekci od A až do Z se vším všudy. U každého kroku jsem byla spolu se svou maminkou, která je mi neuvěřitelnou oporou a spolu tvoříme skvělý tým. Co se týče inspirace, té mám pořád spoustu, ale nikdy nejde o nic konkrétního, jsou to věci kolem mě, věci o které se můžu opřít a cítím z nich to, co potřebuji.

2) Jaký typ modelek jste si vybrala a proč?

Odpověď: Už před tím, než byla kolekce hotová, jsem měla o modelkách jasno. Osobně jsou mi bližší tmavší typy, ale Dominika Jurečková je má opravdu dlouholetá kamarádka a vždycky jsem k ní vzhlížela, jako k dokonalé ženě, jak po stránce vzhledové, tak povahové. Je to taková moje múza, a když jsem s ní fotila už projekty do školy, tak jsem věděla, že tvář kolekce bude ona. Její rysy tváře jsou neskutečné! S letošní Českou Miss Nikol Švantnerovou to bylo zvláštní, už když byla ve finálové desítce, tak jsem jí neskutečně fandila, začaly jsme se sledovat na instagramu a když vyhrála, tak to bylo poprvé, co zvítězila má favoritka! S Nikol jsem si navíc sedla i osobně, domluva byla skvělá a o její kráse nemluvě. Ta nemá chybu.

3) Čím se obecně necháte inspirovat při své tvorbě?

Odpověď: Hodně mě inspiruje cílová skupina zákaznic. Obecně ženskost, jak v kolekci, tak při zakázkové tvorbě. Mám ráda rafinované, přesto jednoduché a minimalistické modely. I při zakázkové tvorbě to musí nést můj rukopis, pod model se podepisuji, proto neudělám něco, s čímž bych se se zákaznicí neslučovala. Inspiruje mne i materiál, se kterým pracuji.


4) Jak jste se dostala k činnosti módní návrhářky a co je vašim cílem v tomto oboru?

Odpověď: V tomto oboru jsem prakticky vyrostla, narodila jsem se, když mamka začala podnikat, takže pokud mě nehlídal tatínek, tak jsem vyrůstala pod šicím strojem. V pubertě jsem si návrhářstvím nebyla úplně jistá, ale nic jiného mě nenapadalo, když jsem udělala talentové zkoušky, tak bylo rozhodnuto a vystudovala v Prostějově, na vysokou školu jsem si podala přihlášku do Zlína na design obuvi, dostala jsem se až na odvolání a mezi tím si zařídila cestu do USA, měla jsem už letenky, když se dozvěděla, že jsem přijatá, takže to bylo hodně těžké rozhodování, kdybych odjela, tak kdo ví, kde bych dneska byla. Ale ničeho nelituji, moje cesta je super. Cíle mám vysoko, já je tam měla odjakživa, ale jsem nohama na zemi, vím, co si můžu dovolit.

5) Jak probíhalo focení, jste spokojená s výsledkem?

Odpověď: Focení bylo senzační, když se sejde parta lidí, kteří si sednou, tak je to vždycky radost pracovat. O modelkách už jsem mluvila, ty byly hvězdy celého dne, o jejich vizáž se postaraly moje kamarádky – můj „Dream Team“ make up artist Samiah Nabil Aldhabbah a kadeřnice Petra Oulehlová, to jsou holky, se kterými spolupracuji na všem, jsou skvělé, už jsme sehrané, ví, co se mi líbí, vše si dokážeme říct na rovinu a upřímně. O focení se postarali novomanželé Navarovi, věděla jsem, že je to ve skvělých rukou a s výsledkem jsem maximálně spokojená. Jak říkám, byl to „Dream Team“.

6) Jak dlouho se této činnosti věnujete?

Odpověď: Je mi 24 let, studuji poslední rok magisterského studia ve Zlíně, mám manžela a roční dceru Klaudii, která se mnou prožívá nemožné už od těhotenství. Věděla, že na svět nemůže ani o den dřív, že máma musí nejdřív udělat státnice a za týden obhájit bakalářskou práci, v tom týdnu se narodila a od té doby je to jeden velký kolotoč, ale krásný! Práce návrhářky začala v roce 2013, po ušití svých svatebních šatů, zakázky se potom jen hrnuly. Ale nic by nebylo možné bez mých rodičů, především mamky. To že mám k dispozici její zkušenosti, dílnu a zázemí beru jako obrovský dar a výhodu oproti jiným mladým a začínajícím návrhářům.

Fotogalerie:

foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi
foto: Romana Navarová
foto: Romana & Lukáš Navarovi

Profilové foto: Romana & Lukáš Navarovi

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Share