Módní návrhářka Marie Copps se ohlíží za úspěšným rokem 2015

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Módní návrhářka Marie Copps se ohlíží za úspěšným rokem 2015

Letošní rok byl pro mě velmi hektický a po pracovní stránce také naplněný mnoha úspěchy, které jsem ani nečekala…

Na začátku roku jsme spustily s Miss Earth Canada 2013 – Sofiyí Chorniy kampaň, která upozorňovala na nebezpečí ropných vrtů v Arktidě. Celá produkce a postprodukce trvala 400 hodin a Sofiya je v umělecké fotografii, kterou jsem fotila na konci roku 2014, zachycena jako Královna Arktidy, která se ocitla uprostřed ropné katastrofy. Byla jsem ohromně nadšená, když jsem se v září dočetla, že ropný gigant Shell, který se chystal těžit ropu v Arktidě, od těchto plánu odstoupil. Jsem velmi vděčná všem lidem a hlavně aktivistům Greenpeace, kteří nasazovali své životy na mnoha místech planety a snažili se celý svět upozornit na tento riskantní záměr Shellu. Sedm miliónů lidí po celém světě podepsalo petici a po mnoha letech a několika velmi intenzivních protestech proti Shellu vše nakonec dopadlo dobře ve prospěch Arktidy… Tři fotografie z této kampaně byly prezentovány na konci května na týdnu designu v italské Florencii americkým časopisem ArtTour International, který byl naším partnerem. Fotografie byly v několika novinách a časopisech a také na titulní straně.

V době, kdy jsem vytvářela kostým Královny Arktidy, jsem ale bojovala s několika technickými problémy a vzhledem k tomu, že jsem na poli módy samouk, tak jsem si slíbila, že si doplním vzdělání, abych s některými věcmi nemusela již tolik zápasit. Letos v lednu jsem se tedy vrátila zpět do školy a prošla jsem několika intenzivními kurzy.  V určitém momentu jsem ale dělala až čtyři najednou a tak jsem ráda, že už mám některé za sebou, bylo to velmi náročné. Největší radost mám z kurzu v oblasti kloboučnictví. Na jedné odborné vyšší škole v Torontu si dělám certifikovaný kurz právě v tomto oboru. Vzhledem k tomu, že vytvářím velice náročné pokrývky na hlavu, tak je pro mě klíčové vědět o tomto oboru co nejvíce informací.  Ve studiu budu pokračovat i v následujícím roce.


Velikou radost mi také udělalo to, že o moji práci má zájem stále více týmů, které fotí módní editoriály do časopisů.  Jsem tady v Torontu asi trochu rarita, protože takové kreace prý podle mnohých stylistek, které ke mně chodí, nikdo nedělá. Letos to nabralo velmi rychlé tempo a v době, kdy jsem byla v létě v Čechách, tak si tři stylistky předávaly moje věci mezi sebou. To bylo velmi komické.

Kromě módy se také věnuji focení a tak mě taktéž potěšilo, že jsem mohla vystavovat fotografie s názvem Fauna a Flóra v tachovské jízdárně v září v době konání Dnů evropského kulturního dědictví. Mám k tomu místo citový vztah.  Na začátku devadesátých let jsem si to tam chodila prohlížet jako dospívající dívka a když jsem viděla ty polozbořené zdi, tak jsem si říkala, proč to někdo neopraví, proč to nechávají na pospas osudu?  Nakonec se to přeci podařilo a tak dnes jízdárna, které jsou mimochodem jen dvě svého druhu v Evropě, stojí opět ve své téměř původní kráse a konají se tam v průběhu roku různé kulturní akce. Ta moje výstava se nakonec z jednoho dne protáhla na několik týdnů, z čehož jsem měla velikou radost.

Rok 2015 byl opravdu úspěšný a po mnoha stránkách pro mě přelomový, mám z něho velikou radost. Nyní se těším, že si během Vánoc trochu odpočinu, protože mě příští rok čeká ještě svižnější tempo.

S dcerou se moc těšíme na české pohádky, které jsou pro mě neodmyslitelnou součástí Vánoc. I přes to, že slavíme Vánoce až 25. prosince a v kanadském duchu, tak česká pohádka je prostě nenahraditelná.  Nyní ještě doufám, že stihnu napéct nějaké cukroví, bez voňavých vanilkových rohlíčků by to nebylo ono.

Ráda bych popřála také vašim čtenářům krásné a klidné vánoční svátky a vše nejlepší do roku 2016.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku.

Fotogalerie:

Obálka prosincového čísla fave Magazine (nákrčník Marie Copps)
Obálka prosincového čísla fave Magazine (nákrčník Marie Copps)
Fotografie z prosincového čísla amerického  Jute Magazine byly vybrány editory italské Vogue jako foto dne na VOGUE.it  (Zlatý nákrčník a pokrývka hlavy Marie Copps)
Fotografie z prosincového čísla amerického Jute Magazine byly vybrány editory italské Vogue jako foto dne na VOGUE.it (Zlatý nákrčník a pokrývka hlavy Marie Copps)
Královna Arktidy v kanadském časopise (AJ (Alternatives Journal)
Královna Arktidy v kanadském časopise (AJ (Alternatives Journal)
Tři fotografie z kampaně Královna Arktidy byly prezentovány časopisem ArtTour International na Florence Design Week
Tři fotografie z kampaně Královna Arktidy byly prezentovány časopisem ArtTour International na Florence Design Week
Královna Arktidy na titulní straně časopisu 5plus2
Královna Arktidy na titulní straně časopisu 5plus2
Ze svatebního editoriálu - časopis Dauphine. (Maska na modelce Marie Copps)
Ze svatebního editoriálu – časopis Dauphine. (Maska na modelce Marie Copps)
Druhá z leva - Krinolínová sukně, nákrčník, zlatý pásek a oranžová sukně – Marie Copps (Prestižní kanadská soutěž pro vlasové stylisty, pro kterou jsem zapůjčila mé věci
Druhá z leva – Krinolínová sukně, nákrčník, zlatý pásek a oranžová sukně – Marie Copps (Prestižní kanadská soutěž pro vlasové stylisty, pro kterou jsem zapůjčila mé věci

Foto: Na tento ozdobný nákrčník jsem použila bižuterii, kterou jsem nosila před dvaceti lety, jako bankovní úřednice v Tachově.

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share