Modely z luxusního toaletního papíru? Více nám prozradí módní návrhářka Marie Copps.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Modely z luxusního toaletního papíru? Více nám prozradí módní návrhářka Marie Copps.

Módní návrhářka a fotografka Marie Copps žijící v Kanadě nám v exkluzivním rozhovoru prozradila, jak se tvoří móda z luxusního toaletního papíru.

Na čem právě pracujete, jaké máte novinky?

Letos v únoru jsem byla přizvaná do jednoho prestižního projektu. Jedna Torontská PR agentura Strategic Objectives každý rok oslovuje zhruba patnáct kanadských návrhářů, kteří mají za úkol vytvořit couture model z luxusního toaletního papíru. Jeho název je Cashmere. Toto spojení vzniklo, aby podpořilo v měsíci říjnu osvětu rakoviny prsu u žen. Letos se jednalo již o patnáctý ročník. Byla jsem velmi potěšena, že jsem byla oslovena, protože asi od roku 2007, kdy jsem tento projekt zaznamenala, jsem si moc přála být jednou jeho součástí.


Jak se Vám s tímto netradičním materiálem pracovalo?

Když jsem v únoru otevřela e-mail a četla jsem pozvání do projektu, tak jsem byla, se přiznám, velmi dojatá. Na druhou stranu jsem vůbec netušila, že budu čelit jedné z největších kreativních výzev v mé kariéře a že to bude zatím nejsložitější výroba a proces vůbec. Když jsem na konci února vybalila veliké plachty několika vrstveného papíru, tak jsem si uvědomila, že vlastně absolutně netuším, jak to celé pojmu. Trvalo mi celé tři týdny přijít na to, jak s tímto materiál budu pracovat. Bylo to velmi frustrující, protože šaty, které jsem viděla vystavené v roce 2007 v jedné výloze, vypadaly nádherně a mě se to upřímně jevilo jako něco, co nemůže být vůbec náročné vytvořit. Když jsem ten papír pak začala zpracovávat, uvědomila jsem si, že to bude opravdu velmi náročný proces.

Jak dlouho Vám trvalo je vyrobit?

Celé i s pokrývkou hlavy trvaly vyrobit pět set hodin. Bylo to opravdu velmi, velmi náročné. Přiznám se, že jsem si i pobrečela, měla jsem ruce pořezané, popálené a mnoho nocí jsem kvůli stresu nemohla spát. Když jsem je pak odvážela k převzetí, řízla jsem se tak, že jsem je málem pokapala. Vůbec jsem si toho nevšimla, až manžel na mě volá: „Dávej pozor, teče Ti krev po ruce.“ Ještě, že si toho všiml, neumím si představit, jak bych je opravovala, protože jakmile to celé dáte dohromady, vracet se k některým krokům je již nemožné.

Na té pokrývce jsou vidět také nějaké aplikace, co jste na ni použila?

Ano, jsou na ní perly a křišťálové kamínky. Dostali jsme čtyři tisíce velmi drobných kamínku, které jsme měli zapracovat do modelu. Použila jsem je právě do té pokrývky. Byly na nich takové různé zatočené aplikace a lístečky, na které jsem je přilepovala. Jeden ten list mi zabral polepit téměř dvě hodiny. Pamatuji si, že jsem seděla v dílně a říkala si, že si potřebuji pustit nějaký film, aby mi to lépe utíkalo. Nevím proč, ale rozhodnutí padlo na film Jak utopit doktora Mráčka. Když jsem pak celý model dodělala, tak jsem si uvědomila takový jeden paradox. Vyrůstala jsem v socialistickém Československu, a jak si možná pamatujete, měli jsme s některými komoditami trochu problém. Např. toaletní papír byl jedním z nich. Říkala jsem si, že kdyby mi někdo na konci osmdesátých let řekl, že v roce 2018 budu už jako kanadská návrhářka vyrábět šaty z luxusního toaletního papíru a u výroby si budu pouštět film Jak utopit doktora Mráčka, tak bych se bývala dotyčného zeptala, co požil a pak hned na to, co je to ten luxusní toaletní papír… Když jsem nedávno psala tento status na Facebook, tak mi moje sestra napsala, že některé věci je docela legrační sledovat pozpátku. Měla pravdu, protože tohle by jeden nevymyslel 🙂

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere, Raymond Chow
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere, Ron Louie
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere, Ron Louie
Marie Copps Cashmere
Marie Copps Cashmere

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share