Modelka Simona Gašpariková – jak se sen stal skutečností – Cesta do Indie

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Modelka Simona Gašpariková – jak se sen stal skutečností – Cesta do Indie

Jak jsme slíbili, tak vám přinášíme příběh modelky, která odcestovala za prací do Indii. Neměla žádné zkušenosti a spolehla se na svoji scoutku a agenturu. Dnes fotí reklamu, chodí přehlídky a natáčí videoklipy… chceš i ty být modelkou?

“Na začátku jsem kontaktovala víc agentur, jako asi každá modelka. U jedné jsem si nafotila book, ale víc nic se nedělo, jenom jsem vyhodila peníze. Byla jsem velmi zklamaná, ale po čase jsem zkusila casting v italské agentuře. Tam mě zarazilo, jak mě velice nepříjemně ošahával „majitel“. Nepřipadalo mi to normální a měla jsem velice nepříjemný pocit.


Naštěstí po příchodu domů jsem si našla kontakt na JAY Agency. Zpočátku nepříjemný den se mi začal měnit. Spojila jsem se svojí přidělenou scout manažerkou a ani jsem pořádně nevěděla, jak to vše začalo. Líbilo se mi, že mě nikdo do ničeho nenutil. Jednoduše jsem se v klidu bavila, a když se mě scoutka zeptala… „je ti jasné, že pokud nafotíš book a budeš se líbit, budeš cestovat, je to jasné?“ Došlo mi, že to je to, co právě chci. Když potom scoutka pověděla… „rozmysli se, co uděláš, pokud nemáš doopravdy zájem o cestování, nebo je tu něco, proč by tu bylo z tvé strany NE, tak potom ani nevyhazuj peníze za book“.  Toto mě překvapilo nejvíc. První agentura, co po mně nechtěla peníze a ještě mi řekne, ať si to rozmyslím, zda-li to opravdu chci. Toto mě utvrdilo v tom, že se dá agentuře opravdu důvěřovat.

Za pár dní jsem měla book. Fotograf poslal fotky přímo do agentury, tedy fotky, polaroidy a video. Ještě fotky nebyly fyzicky hotové a už mi z agentury volali, že pro mě mají smlouvu a to hned do Indie. Byla jsem zaskočení a nevěřila jsem tomu. A když jsem šla na ambasádu požádat o víza, zapomněla jsem si doklady 🙂 Jasně, že jsem se bála. Moje první focení a hned do 48 hodin jsem měla smlouvu a potom šup pro víza.

foto: archiv Simona Gašpariková
foto: archiv Simona Gašpariková

Šlo to tak rychle, že ani nevím, jak jsem seděla v letadle se slovníkem a učila se angličtinu. Tedy uměla jsem anglicky, ale opravdu jen základy. Ale moje scoutka mě uklidnila, že tam jsou dívky ze Slovenska a Čech a pomůžou mně. Všechno mi vysvětlila sice X krát, ale nikdy jsem v modelingu nepracovala a toto byl pro mě šok.

Přiletěla jsem do Indie a na letišti čekali z agentury. Zavezli mě do apartmánu a holky mě přivítaly, ale každá měla svoji práci. Bylo to jako ve včelíně a nikdo na mě neměl čas. Michaela ze Slovenska mi moc pomohla s angličtinou a byla mi velkou oporou. Ale první castingy pro mě byly úplný děs. Po prvním týdnu, co jsem chodila na castingy, jsem se vůbec nelíbila. Tehdy jsem chtěla utéct a vrátit se…

Dnes to vidím jinak, ale tehdy jsem tomu ještě nerozuměla. Dnes vidím, že jsem byla nová. Musela jsem pochopit, co dělám špatně. Velmi mi v tom pomohla moje scoutka, která mě usměrnila a poradila mi, co mám na castingu dělat.

Agentura se mnou měla trpělivost. To musím uznat, protože jsem jeden týden stále opakovala, že chci domů. Dnes mě to mrzí, ale tehdy jsem byla opravdu, jako malé dítě. Po 14 dnech přišel první job a následně další a další… a potom video… celý můj pohled se najednou změnil a já jsem „zapomněla“ a pochopila, kde jsem dělal chyby. Přestala jsem chodit za holkami se ptát na překlady do angličtiny, zakousla jsem do toho a začala se učit ze slovníku.

foto: archiv Simona Gašpariková
foto: archiv Simona Gašpariková

Svoji agenturu jsem znovu šokovala, když jsem jim před odletem domů řekla, že chci jít hned zpět do Indie. Bylo mi jasné, že jsem na prvním pobytu nic nevydělala, ale věděla jsem proč. Uvědomila jsem si náklady a uvědomila jsem si mnoho věcí. 

Kamarádky se mě ptaly, kde mám fotky, a měli hloupé poznámky. Já jsem věděla, že všechno potřebuje čas, a že fotky, co jsem nafotila, nebudou jen tak rychle na webu či v tisku…

Vrátila jsem se zpět na Slovensko. Hned jsem zažádala o víza a za 5 dní jsem byla v Indii zpět. A rovnou na 6 měsíců. Pochopila jsem totiž jediné, že klient mě musí poznat. Když udělám dobrou práci, budou mě chtít opět. A potom už to půjde.

Začala jsem fotit web katalogy. Ještě před odletem na Slovensko mi řekli, že když se vrátím, tak budu mít focení pro web shop a už jsem věděla přibližně i termín. Po návratu jsem měla i více přehlídek, focení a začalo se mi dařit i ve videoklipech. Moje agentura v Indii věděla, že se snažím a tak mě začala víc tlačit.

Zdroj: Youtube, HomeShop18

Rodiče byli na mě pyšní, když mě viděli v časopise a v TV.

Je to super pocit, když jste v podniku a tam mají TV a naráz se vidíte na obrazovce… a ještě víc, když si vás lidé takto všimnou. Připadáte si úžasně, když se n vás někdo dívá a skáče okem z TV obrazovky na vás a zpět na obrazovku 🙂

Miluji Indii. Teď jsem už potřetí v Indii. Je úžasné, že jsou mé fotky již ve společenských rubrikách, novináři mě již poznávají a už znají mé jméno.

Chcete zažít ten pocit? Tak to zkuste a nefňukejte, nezáviďte, nekritizujte. Přijeďte, třeba mě tu ještě stihnete, věřím, že tu budu ještě aspoň 5 měsíců.

Mé cíle jsou velmi vysoké a jdu si za nimi.”

Své foto s kontaktem můžeš poslat na scouting@bulvar24.cz

Vaše Simona Gašpariková

Fotogalerie:

foto: archiv Simona Gašpariková
foto: archiv Simona Gašpariková
foto: archiv Simona Gašpariková
foto: archiv Simona Gašpariková

Videogalerie:

Zdroj: Youtube, House Of Musique

Zdroj: Youtube, Brar Funtainment

Zdroj: Youtube, Royal Music Gang

Profilové foto: Miroslav Cibulka

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share