Modelka Denisa Hašková vzpomíná na Indii – Zkušenost k nezaplacení, země za trest i za odměnu

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Modelka Denisa Hašková vzpomíná na Indii – Zkušenost k nezaplacení, země za trest i za odměnu

Od malička jsem se profesionálně věnovala tanci a příležitostně modelingu…momentálně se mu věnuji naplno, čímž se i splnil můj dětský sen.

Po ukončení střední školy jsem se odstěhovala do Prahy, kam jsem odjela za prací a nabrat zkušenosti. Upřímně, byl to hodně tvrdej rok, který mi otevřel oči. Snad ve všech agenturách jsem, ale slyšela to stejný: „Jste moc fotogenická, krásná, máte super výšku, ale jste tlustá, potřebujete shodit, takže momentálně pro nás pracovat nemůžete….“

Jestli mě to odradilo? NE! Řekla jsem si, že to nevzdám a každý den, jsem se zavírala do posilovny, změnila jídelníček a snažila se být sama pro sebe co nejlepší  (samozřejmě nikdy nepřistoupím na to, aby moje boky měli 90 cm), ale uběhlo několik měsíců a moje tělo se začínalo měnit….pokusy dostat se do agentur, do zahraničí, ale pořád nevycházely. Pořád, ale někde ve mně byla maličká naděje, něco ve mně, co pořád doufalo.

foto: Rahul Dutta photogrphy
foto: Rahul Dutta photogrphy

Asi po měsíci a půl, sedím večer u televize a přijde mi email z agentury, že jsem booknutá na 3 měsíce na modeling do Indie!!!! 

Nevěřila jsem svým očím, a věřím tomu, že v tu chvíli  jsem byla ten nejšťastnější člověk na Světě. 🙂 do tří týdnů jsem odlítala…. 

Zkušenost k nezaplacení,  země za trest i za odměnu – INDIE

Už když jsem odlétala všichni se na mě dívali jako na blázna, když jsem řekla, že jedu dělat modelku do Indie. Nevím proč, ale byla jsem tak zaslepená svou vizí, že mi byly ty řeči úplně jedno 😀 já totiž  měla jeden cíl – vrhnout se do toho po hlavě a jet si splnit sen!  To jsem ale netušila, že moje představy se docela dost liší od toho, co mě tam čeká….

foto: Rahul Dutta photography
foto: Rahul Dutta photography

Už po příletu do New Delhi jsem byla dost překvapená. Za prvé z toho, že v Indii se neřeší jízdní pruhy, každý si jezdí, kde je místo, každý se všude cpe (důvod proč všechny auta mají promáčknutý obě strany 🙂 ) červená je druhá zelená, bez hodně silného klaksonu si ani neškrtnete a jejich styl jízdy je u nás na vybodování do tří sekund. 😀  To, ale nemá co dělat s šokem, který přišel, když jsem viděla poprvé náš apartmán. Že je v Indii špína je jasný asi všem, ale že se nádobí oplachuje jen studenou vodou, ještěrky s vámi obývají  pokoj úplně běžně, odháníte holuby od oken, abyste mohli spát, záchod musíte vydesinfikovat než si na něj sednete, teplou vodu máte jen za hodně dlouhý a vyčerpávající prosení a do sprchy můžete jen v hodně dobrých žabkách 😀 . Takže můj příjezd na apartmán vypadal asi tak, že jsem ani neotevřela kufr a chtěla jsem sednout na letadlo a hned odletět zpátky.

Abych to nějak vyvážila, tak když se budeme bavit o práci, castinzích a modelingu, jako takovým, ten tam je na poměrně hodně dobré úrovni. Ta práce mě okamžitě chytla, milovala jsem to! I když to bylo občas opravdu dost náročný – někdy i tři dny nespíte, jen se přemisťujete z místa na místo, z města do města, make up se vám na obličeji jen mění, vlasy trpí a jíte jen minimálně, stojí to za to!  Od přehlídek, přes točení klipů, reklam až po focení jsem si to moc užívala!! A neznám hezčí pocit, než když vás vaše práce baví!

Indové :-)
Indové 🙂

Jak se říká, jiná země-jiný mrav, v Indii to platí ve všech směrech a to 100%!!! Indové nechápou naši mentalitu, my nechápeme jejich a už vůbec nechápou, když se jim ženská snaží oponovat, nebo s nimi dokonce nesouhlasit. A bohužel/dík nikdy nedržím pusu a nešoupu nohama 😀 , ale říkám nahlas, co se mi nelíbí a s čím nesouhlasím. Což byl hlavní kámen úrazu. Nakonec jsem odjížděla o měsíc dřív domů, protože pozice „modelka“ se u nich občas rovná „ta poslední“, takže na natáčení v noci v zimě vás nechají čekat tři hodiny, protože si musí ještě vypít kafíčko a zapálit si, pošlou vás vlakem, třetí třídou s bezdomovci a šváby (viz fotky), nechají vás spát na hostelu bez oken a ohřívače s tureckým záchodem apod….bylo toho prostě na Čecha (nebo možná jen na mě 🙂 moc a jelikož málo z nich slaví i Vánoce a moje Vánoce byly tam ty nejsmutnější, odjela jsem na Silvestra zpátky do ČR.

Stálo mě to sice několik probrečených nocí a nervů, ale nikdy bych tuhle zkušenost nevyměnila a jsem strašně ráda za to, že jsem si tímhle vším prošla. Dva měsíce v Indii mě totiž dalo to, co mi nedalo 21 let v Česku. A přece jenom ten pocit, když si jdete nenalíčená, neučesaná, pomalu v pyžamu přes silnici jen pro jídlo a všichni na vás můžou oči nechat, je více než příjemný 😀

Indie - Denisa
Indie – Denisa

Takže za mě, pro Evropský holky modeling v Indii ANO, ale na co si dát pozor – to najdete níže 🙂 

1)     Pořádně si pohlídat peníze za joby!!! Nenechat  se odrbat!!! 

2)     Snažit se vycházet co nejlíp se všemi, co vám zajišťují práci (většina lidí je falešných)

3)     Obrnit se proti špíně 

4)      „základní, normální…“ potřeby – vůbec nechápou, co po nich chcete 

5)     Nikdy nepít vodu z kohoutků (ani při sprchování) 

6)     NO SPICY= pálit to bude vždycky!!! 😀 

7)     5 min= minimálně 40min / I promise(slibuji)= zapomeň na to! /  Let me check (podívám se na to) = vyřešeno – už se neptej 

8)     Všude se chodí pozdě, nikdy neplatí čas, na kterým se domluvíte 

9)     Neustále na něco(někoho) čekáte 

10)   Pokud je vám význam slova TRPĚLIVOST neznámým – Indie je nejlepší učitel 😀

Fashion show Mercedez Benz
Fashion show Mercedez Benz
Fashion show
Fashion show
foto: Jakub Ludvík
foto: Jakub Ludvík
foto: Jessica Benesova Phorography
foto: Jessica Benesova Phorography
foto: Lukáš Škvarek photography
foto: Lukáš Škvarek photography
newspaper - Denisa
newspaper – Denisa
Denisa - selfie
Denisa – selfie
ZapozujSi - photo by Tereza Pallová
ZapozujSi – photo by Tereza Pallová
ZapozujSi - photo by Tereza Pallová
ZapozujSi – photo by Tereza Pallová
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková
archiv Denisa Hašková

Zdroj: Denisa Hašková

Redakce Bulvar24.cz

Share