Miss Face a Taťána Makarenko…odkud a kam míří?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Miss Face a Taťána Makarenko…odkud a kam míří?

Taťána je nejen vyhledávanou modelkou, pro svou dokonalou postavu, ale také zakladatelkou a ředitelkou národní soutěže Miss Face.

1.října 1989 se v Oděse na Úkrajině narodila dnes již známá a vyhledávaná modelka Taťána Makarenko. Ve svých 9 letech se se svou maminkou přestěhovala do Čech, kde žije dodnes.

Jaké byly Vaše začátky v modelingu?

Malé :-). Chodila jsem menší přehlídky na severu Čech, nebo fotila pro místní návrháře. Modeling mě začal lákat v mých cca 13 ti letech a začala jsem zkoušet komunikovat i s modelingovými agenturami. Vycestovala jsem za svůj “modelingový život“ několikrát do zahraničí si zkusit modeling a strávit hezké léto v zahraniční. Získala jsem mnoho zkušeností a otrkala se ve světě, který není jednoduchý a rozhodně vám nesmí chybět průbojnost a samostatnost a vědět, že jediný na koho se můžete spolehnout 100% jste jen vy sami. 🙂 Ničeho ve svém životě nelituji a každá zkušenost člověka utuží ať už je pozitivní, či negativní. Čím více pádů, tím více silnější osobnost. 🙂 Pokud tedy je člověk odhodlán zvednout se a bojovat dál. 🙂 Po procestování světa jsem se vrátila do ČR s tím, že už nikam do zahraničí na modeling vyjíždět nechci. Za prvé jsem věděla, že nikdy nebudu Ačková modelka, za druhé jsem věděla, že má cesta je zde. Modeling mě baví a dělám ho s radostí. Udržuji tak kontakt také s mými klienty, kteří pak dávají práci mým dívkám z Miss Face. Setkávám se také se svými kamarádkami z modelingové branže a vždy se na přehlídkách odreaguji od ´´práce´´:) Naštěstí také klienti vědí, že i když jsem ředitelka soutěže, tak stále jsem také mladá žena, která modeling ještě dělá a volají mi. To je ta nejideálnější pozice. 🙂


Taťána je v současné době jednou z nejvyhledávanějších plavkových a prádlových modelek. Její postava je ukázková. Jak si postavu udržujete?

Děkuji. 🙂 Za prvé pitný režim, za druhé vyvážená strava, za třetí pohyb. A až za další spánek a méně se stresovat. 🙂 Chodím cvičit. Cvičím s vlastní váhou. Nechodím do fitka pro to, abych měla pekáč buchet, chodím, tak abych zůstala štíhlá. 🙂 Co se týče jídla, tak si na nezdravé moc nepotrpím, ale musím říct, že dost hřeším v čokoládě. Všichni, co mě znají vědí, že spořádám klidně tabulku a více denně. Ale denně spálím mnoho kalorií, a to nejen pohybem, ale také aktivním způsobem života, jako například poběháváním po Praze po schůzkách :-), nebo aktivitami jakéhokoli druhu od brzkého ráda do noci. 🙂 Přeci spalujeme i když nám přemýšlí mozek a tak tedy myslím, že denně toho spálím nakolik, že ty čokolády zatím nejsou vidět. 😀

Miss Face byla založena v roce 2010 a hned od svých prvních krůčků je zaměřena na charitativní činnost. Podtitul „Krásné tváře pomáhají“ není jen slovní hříčkou, ale poukazuje na to, že všechny dívky od finalistek až po vítězky podporují charitu nejen sloganem, ale i svými skutky.

Kde se vzal nápad, založit soutěž Miss Face a co provázelo její počátky?

Sama jsem chodila po soutěžích krásy a vyzkoušela si v ČR asi 8 celostátních soutěží. Z postu finalistky jsem věděla, co se mi na soutěžích organizačně nelíbilo a co bych změnila, aby to pro všechny finalistky byl dobře strávený čas. Byla jsem také vyslána na světové soutěže krásy. A to hned 4 krát. Mám tedy tu výhodu, že i oproti kterýmkoli miss jsem si zahraniční zkušenost se soutěži vyzkoušela na 4řech různých místech světa. Byla jsem v Istanbulu, v Jižní Koreji, v Thajsku a v Polsku. První světovou soutěž jsem absolvovala v roce 2013 a vyslala mě na ní slovenská modelingová agentura, která mě oslovila. Druhou v Jižní Koreji jsem navštívila v roce 2014 a byla jsem vyslána od téže samé slovenské agentury. Poslední 2 soutěže, které jsem absolvovala patří k největším v současnosti a jezdí na ní reprezentovat dívky z národních soutěží krás. Na Miss Grand International jsem dostala pozvání od předešlé reprezentanky, která mě představila vedení a ti mě schválili. Na poslední soutěž Miss Superanational jsem dostala pozvání od samotného ředitele soutěže, protože se byl na světovém finále v Thajsku podívat, kde mě viděl. Miss Face je soutěž krásy, která je výjimečná, už jen tím, že v čele stojí někdo, kdo tomu doopravdy rozumí, je věkově blízko k dívkám a sama jsem si vše zažila. Ať už práce hostesky, či modelky, či reprezentantky světové soutěže. Celou soutěž si vedu sama a patří mé osobě. Jsem jediný společník a jednatel a pouze si vybírám lidi se kterými chci spolupracovat. V takové chvíli může soutěž dobře a dlouho stabilně fungovat. Soutěž se nemění, když se mění členové. Mám velice schopnou produkční Terezu Řehůřkovou a schopného kameramana a fotografa Adama a Jana Čadovi a plus člověka co se stará o FB a Instagram Davida Procházku. To je náš aktivní team. Já se starám jak o vedení soutěže, o koncepty fungování, tak i o finance a partnery. A jsem velice ráda a vděčná, že máme výborné partnery, kteří nám pomáhají nejen finančně a dárky pro dívky, ale také jako samostatné osoby při chodu celé soutěže. Letos v prosinci vyhlašujeme již 8.ročník. Vše tak rychle uteklo a od 19 ti let, kdy jsem to zakládala a byla jsem mladá ctižádostivá slečna se ze mě stala vyzrálá 27 letá žena s velkou dávkou zkušeností od života.

Jakým způsobem vedete své finalistky k charitativní činnosti a čím „Krásné tváře pomáhají“?

V prvé řadě tím, že se do soutěže přihlásí. Peníze se vybírají na finálovém večeru, kde finalistky hrají hlavní roli. 🙂 V druhé řadě se všemi finalistkami docházíme na oddělení Neonatologie, kde se seznamují s problematikou předčasně narozených dětí. Vyslechnou si přednášku od primáře, vyzkouší si první pomoc pro novorozeňata, podívají se na miminka, některé z nich si také i pochovají, které nejsou na přístrojích či v karanténě s dětskou žloutenkou. S vítězkami toto absolvujeme v průběhu roku více krát. Aby o této problematice věděly vše a mohly šířit povědomí dále. Také ale pomáháme i jinak a vždy se snažíme v okolí našich finalistek. Pokud nějaká řekne, že zná dětský domov, kde je její kamarádka, známá, tak tam přivezeme oblečení a hračky, nebo pokud zas někdo je napojený na jinou organizaci, projekt atd., tak se snažíme pomoci a vymyslíme třeba společný den zážitkový pro děti, pro vozíčkáře atd. Nebo uklízení lesů od odpadků, vždy se něco najde, kde mohou krásné tváře pomáhat. 😀 Také pořádáme s FN Motol nedonošený piknik, kde naše finalistky udělají stanoviště a hrají si celý den s dětmi, které se narodily ve Fakultní nemocnici Motol jako předčasně narozené. Je krásné vidět, že většina z nich nemá žádné následky a žije naprosto stejný život, jako jejich vrstevníci. 🙂


Posledních pár let Miss Face podporuje Českou neonatologickou společnost. Společnost pro předčasně narozené děti. Asi bychom se měli zamyslet nad tím, proč většina obyvatel, která podporuje charitu, podporuje převážně zvířata a ne lidi…

Proč jste zvolila k podporování zrovna Českou neonatologickou společnost?

Protože co jiného je důležitější než podpora dětí na startu jejich života? Navíc toto se týká všech lidí. I zdraví rodiče mohou řešit tento problém. Díky podpoře v ČR jsme jako země jedni z nejlepších, co se týče novorozenecké úmrtnosti a já jsem hrdá na to, že i našimi penězi pomáháme úroveň přístrojů, vybavení a doktorů zvedat.

 Taťána Makarenko v roce 2015 úspěšně dokončila magisterské studium obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Plánujete další studium a kariéru v oboru, který jste vystudovala? Jaké jsou Vaše další profesní plány?

Stále se snažím pokračovat v doktorském studiu k získání titulu PhDr. Je to ale náročné časově. Soutěž mi zabere velice mnoho času.  Modeling také, starání se o naše vítězky taktéž (fungujeme přeci jen i jako taková modelingová agentura), do toho mám domácnost a přítele. A také nesmím zapomínat na svou rodinu a přátelé a starání se sama  o sebe, alespoň v tom, že také musím mít čas navštěvovat fitness. Přítel má také svoji firmu, a i tam mu pomáhám s chodem a starám se o účetnictví. O účetnictví se starám i v Miss Face, Miss Facotry, ve Veřejné sbírce, pro mě jako OSVČ a taktéž i o partnera, plus jeho firmu. Také jsem si ještě vzala další práci a tou je psaní článků pro OC Central Most. Píši články o módě. Nesmím také zapomenout, že ji řadu let také sjednáváme pojištění, hypotéky, úrazové pojištění, investice atd. Není to moje hlavní činnost, ale díky dlouhodobosti již máme svoje klienty o které se staráme a už jen pár jich za měsíc přibereme. Mám na to zkoušky u ČNB a byla by škoda toho nevyužít. 🙂 Jsem podnikavá žena a zatím dokud nemám děti mi nedělá problém se věnovat tolik práci 🙂 Až přijde rodina ráda bych se věnovala dětem a manželovi, ale je mi jasné, že tím, že jsme oba OSVČ, tak mi moc času po šestinedělí nezbude. 🙂

24.9.2016 jste oslavila již 5 výročí se svým partnerem, hokejistou Zdeňkem Bahenským, uslyšíme v blízké době znít svatební zvony?

Otázka pro partnera. Pokud ano, budu za to ráda, pokud ne, tak aspoň budeme mít oba dva proudloužené ´´mládí´´ bez závazků. 😀

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: archiv Taťána Makarenko
foto: archiv Taťána Makarenko
foto: archiv Taťána Makarenko
foto: archiv Taťána Makarenko
foto: archiv Taťána Makarenko
foto: archiv Taťána Makarenko
foto: Fashion Island
foto: Fashion Island
foto: Fashion Island
foto: Fashion Island


 


Profilové foto: Fashion Island

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”

Linda

Share