Martin Čermák daroval krev, missky Smatanová a Čerešňáková byly odmítnuty

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Martin Čermák daroval krev, missky Smatanová a Čerešňáková byly odmítnuty

Jednou za čas se známé tváře sejdou i mimo společenské události či večírky, a to na transfúzním oddělení. Bezplatným darováním půllitru krve chtějí podpořit dobrou věc.

Předvánočního odběru organizovaného Evou Čerešňákovou se původně mělo zúčastnit více jak deset známých osobností, ale pracovní vytížení či období nachlazení, chřipek a jiných zdravotních problémů to dovolilo jen několika odhodlaným. Nakonec ani ti nebyli po odebrání vzorku a zdravotní prohlídce propuštěni k hlavnímu odběru. 

Krev tak tentokrát daroval jen moderátor Martin Čermák, který nebyl na transfúzním oddělení úplným nováčkem. Z odběru krve strach nemá a bral to s humorem: “Jak zhubnout půl kila za 5 minut? Stačí trochu pustit žilou,” prohlásil a dodal: “Doufám, že příště se nás sejde víc. Po těch svátcích se půl kila dolů bude hodit.” On sám chce krev pravidelně darovat a inspirovat k tomu i druhé. Právě to je záměr iniciátorky Čerešňákové, která krev daruje pravidelně již mnoho let a tentokrát sama krev darovat nemohla. 


“Je to složité, protože krev může darovat jen 100% zdravý člověk. Stačí třeba větší vytížení, stres, nesprávná výživa nebo nachlazení a jakmile nejsou hodnoty jednotlivých složek v krvi v pořádku, není dotyčný k odběru puštěn. Za pár dnů může být vše jinak, ale v daný den zkrátka není vhodný dárce,” upřesňuje Eva a podotýká, že pravidelné darování krve je pro každého člověka i dobrá prevence, protože si může pravidelně kontrolovat svůj zdravotní stav. Mezi mnohaleté dárce krve patří i sympatická vicemiss Lucie Smatanová, která nebyla stejně jako hudebník Petr Kutheil nebo Eva Čerešňáková k odběru tentokrát doporučena.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku.

Fotogalerie:

Foto: Tomáš Martínek
Foto: Tomáš Martínek
Foto: Tomáš Martínek
Foto: Tomáš Martínek

Profilové foto: Tomáš Martínek

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share