Loučení s Karlem Gottem: Dnes Žofín, zítra katedrála! FOTO UVNITŘ!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Loučení s Karlem Gottem: Dnes Žofín, zítra katedrála! FOTO UVNITŘ!

Nejenom čeští, ale i slovenští, polští, němečtí, rakouští a další fanoušci se dnes rozloučí se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel po dlouhé nemoci 1. října ve své vile na Bertramce. Dnes v pražském paláci Žofín, zítra pak v katedrále sv. Víta na Hradě se konají pietní akce v podobě – veřejného loučení a v sobotu zádušní mše svaté.

Od čtvrtečního večera čekají davy lidí na mostě přes Vltavu ve směru od Smíchova až na Slovanský ostrov, aby se mohli na Žofíně poklonit rakvi s pozůstatky Karla Gotta. Během první hodiny se jich vystřídalo na 1500, což je podle organizátorů málo. Pokud by to takto pokračovalo, stihne se jich do večerní 22:00, kdy se mají brány Žofína uzavřít, stihlo rozloučit něco kolem 30 000. Přičemž se očekává nejméně 100 až 300 000 lidí. Ti všichni chtějí vidět rakev, položit květinu a dát alespoň krátkou vzpomínku.

“Chceme požádat všechny fanoušky, aby zbytečně nezdržovali ten proces tím, že se třeba dlouho fotí v sále. Chápeme tu situaci, avšak s ohledem na další přicházející by bylo dobré, aby se jich stihlo vystřídat co nejvíce,” uvedl provozní ředitel Žofína Petr Denk.

Tmavě hnědá rakev, u ní květinové srdce se vzkazem od manželky Ivany, čestná stráž vojáků, státní vyznamenání, které Gott před mnoha lety obdržel, a už nyní záplava květin zdobí sál.

V sobotu se pak v katedrále na Hradě uskuteční zádušní mše. Vstup bude určen jen pro zvané blízké přátele, kolegy a spolupracovníky Karla Gotta. Venku ale mohou být fanoušci, kteří pietní rozloučení budou moci sledovat na obrazovkách.

Zazpívat na mši Mistrovi přijdou Lucie Bílá, Eva Urbanová a Štefan Margita. Proslov má mít herečka Jiřina Bohdalová. Chybět však nebudou kolegové a přátelé jako Karel Vágner, Michal David, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Helena Vondráčková a celá řada dalších.

Pozvánku dostal i zpěvák Milan Drobný, s nímž v posledních měsících svého života Karel Gott nemluvil, neboť se měl nelichotivě vyjádřit na adresu jeho ženy Ivany. I přesto dostal Drobný s manželkou osobní pozvání.

Dvě nejmladší dcery Karla Gotta Charlotte a Nelly se dnešní piety na Žofíne, ani sobotní mše v katedrále nejspíš nezúčastní. “Zřejmě někdy v sobotu odpoledne bude následovat soukromé a ´utajené´ rozloučení pouze pro nejbližší rodinu a nejbližší přátele v některém z pražských krematorií. Urna se zpěvákovými ostatky pak bude uložena na některém z míst. Pravděpodobně na pražském Slavíně. Že by byly ostatky uloženy na Bertramce nebo například v Újezdě u Rokycan, kde má Gott pohřbeny rodiče i prarodiče se nepředpokládá. Už proto, že sem by měli fanoušci cestu velmi složitou,” prozradil zdroj z okolí rodiny Karla Gotta.

Lze tedy předpokládat, že manželka Ivana Gottová už má místo pro manžela na vyšehradském hřbitově připravené, zřejmě přes někoho z blízkých přátel. Zde by šlo také o velmi důstojné místo posledního odpočinku vedle velikánů české kultury a společenského života. Například je zde pohřben i Gottův velký přítel Waldemar Matuška, ale i celá řada herců, zpěváků či spisovatelů nebo malířů.

V pondělí také technické služby uklidí tisíce květin a svíček, které zaplavily ulici Nad Bertramkou, na jejímž konci stojí slavná Gottova vila, kde zpěvák 1. října vydechl naposledy.

 

Fotogalerie:

Loučení s Karlem Gottem v paláci Žofín
Loučení s Karlem Gottem v paláci Žofín
U rakve stojí čestnou stráž členové Armády ČR
U rakve stojí čestnou stráž členové Armády ČR
Parte Karla Gotta nechala jeho žena Ivana zveřejnit
Parte Karla Gotta nechala jeho žena Ivana zveřejnit
Poslední zveřejněná fotka Karla Gotta vznikla asi 14 dní před jeho skonem
Poslední zveřejněná fotka Karla Gotta vznikla asi 14 dní před jeho skonem

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv

 

Share