Lipo pokřtil v pražské Akropoli novou desku Lyrika, spolu s Poetikou strhl nefalšovanou klubovou energií

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

Lipo pokřtil v pražské Akropoli novou desku Lyrika, spolu s Poetikou strhl nefalšovanou klubovou energií

Do druhé poloviny vstoupilo podzimní turné skupiny Poetika a rappera Lipa. Koncert v pražském Paláci Akropolis potvrdil, že oba talentovaní zástupci vydavatelství SinglTon jsou na vzestupu. Lipo zde dokonce s mnoha hosty a svou nově sestavenou kapelou pokřtil na jaře vydanou desku Lyrika. Umělci, jejichž tvorba vychází z hip hopu i popu, mají před sebou ještě zastávky v Brně, Ostravě a Plzni. 
Příjemně zaplněný sál přivítal jako první formaci Poetika. Pětice muzikantů připomněla během hodinového setu především písně z loňského úspěšného debutového alba Trinity. Zazněly písně jako Za oponou, Pod hladinou nebo průlomový hit Zkouším žít, jehož sledovanost atakuje na YouTube pět milionů přehrání. 

Zpěvák Ondřej Brejška i rapper Eduard Rovenský výborně komunikovali s publikem, kapela hrála tak živočišně a energicky, že koncert měl místy rockových nádech. Například v momentě, kdy se frontman, bubeník David Hofferik a kytarista Tomáš Kozina nečekaně objevili v uzavřené výseči uprostřed sálu. Hofferik v ten okamžik za bicí soupravou nenechal nikoho na pochybách, že je mistrem svého nástroje, zatímco zpěvák zapojil publikum podmanivými koncertními pokřiky. 

Formace pocházející z Vysočiny, která se v létě předvedla i na mnoha festivalech, se dočkala bouřlivé odezvy. V závěru už si s ní jeden z jejích největších hitů Každou vteřinou hlasitě pobrukoval celý sál. Roztančené, rozeskákané a rozezpívané publikum si poté vyžádalo ještě jednou píseň Zkouším žít, tentokrát však v akustické verzi, při níž hrál prim klávesista Daniel Hrdlička. Takto vypadá klubová energie v plné kráse. 

Neméně velkých úspěch sklidil Lipo. Liberecký rapper v Akropoli pokřtil svou desku Lyrika, která byla vedle vřelého přijetí publika kladně ohodnocena i hudebními kritiky. Vzešlo z ní hned několik populárních singlů, přičemž ten stále ještě aktuální Svoboda, který se před několika týdny stal nejhranější domácí skladbou v českých rádiích, set otevřel. 

Lipo měl po boku svou hlavní vokalistku Yannu, premiérově s ním vystupovala i živá kapela v nástrojovém obsazení bicí a baskytara. Písně, které už ve studiové podobě umně kombinují rap s živými nástroji, dostaly v této podobě nový, ještě podmanivější rozměr. Nejlepším důkazem toho byla euforická nálada sálající z publika, které si s interpretem zpívala všechny jeho hity a vnímalo i melancholické tóny doprovázející jeho niterné výpovědi. 

Křtu se ujal producent nahrávky ODD, který se na koncertě představil v roli baskytaristy. Při písní Vidíš, co jiní nevidí se navíc předvedl i s akustickou kytarou a především si v loňském singlu zazpíval. Lipa přišli podpořit také další hosté jeho skladeb – liberecká hudebnice Nela, operní pěvkyně Ester Pavlů i písničkářka Kateřina Marie Tichá. Těsně před koncem se k němu připojila Debbi, která s ním za sborového zpěvu diváků připomněla duety Ležím v tvé blízkosti a Štěstí. Obrovský aplaus sklidil závěrečný hit Kruhy, po němž následoval ještě přídavek. 

Vydařené zastávky v Pardubicích, Liberci, Velkém Meziříčí a Praze ukázaly, že Poetika a Lipo jsou ve své dosud nejlepší koncertní formě. Jejich unikátní spojení mohou vidět ještě diváci ve třech městech – 7. prosince v Brně, o den později v Ostravě a 15. prosince v Plzni.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Youtube, LipoBPM

Zdroj: Youtube, Poetika

Fotogalerie:

foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Lipo_@Jiří Štarha
foto: Poetika_@Jiří Štarha
foto: Poetika_@Jiří Štarha
foto: Poetika_@Jiří Štarha
foto: Poetika_@Jiří Štarha

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share