Legenda jménem Štěpánka Haničincová: Už je to 20 let, co navždy odešla

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Legenda jménem Štěpánka Haničincová: Už je to 20 let, co navždy odešla

Byla druhou manželkou Jana Přeučila a on byl také jejím druhým manželem. Prožili spolu 30 let. Nyní je to přesně 20 let, kdy navždy odešla do pomyslného hereckého nebe. Herec, dabér a profesor herectví na ni ale stále s láskou vzpomíná, a to přesto, že už 15 let tvoří pár s herečkou Evou Hruškovou. A ani první československá Popelka nedá na svou předchůdkyni, kterou mimochodem znala téměř od svého dětství, dopustit.

“Štěpánka byla obrovská dáma, úžasná, lidská, laskavá. Vychovala díky své televizní i divadelní práci mnoho generací a stále mne zastavuje řada lidí a s láskou na ni vzpomínají. Já jsem měl to štěstí, že jsem se Štěpkou prožil krásných 30 let.  Denně si na ni vzpomenu, zvláště, když hrajeme s mou paní Evičkou divadlo pro děti. Tyto dvě úžasné, mé dámy, mají totiž mnohé společné. Stejně jako se Štěpánkou, tak i s Evinkou jezdíme po vlastech českých a moravských a hrajeme pro děti, ale i pro dospělé,” podotkl Jan Přeučil.

V jeho soukromém albu je řada fotografií se Štěpánkou Haničincovou. Ta byla jeho druhou manželkou. Poprvé se oženil ještě jako začínající herec a absolvent základní vojenské služby, kdy jeho první manželka pocházela z Českých Budějovic. Z mladické lásky sešlo, pak potkal Štěpánku. Jejím prvním mužem byl zase herec Petr Haničinec. Ani jejich vztah nevydržel, a tak si Jan se Štěpánkou byli snad souzeni. Rozdělila je až tragédie 27. října 1999, kdy herec svou milovanou ženu našel doma v kuchyni ležící bezvládně pod topením s rozbitou hlavou. Nebylo jí pomoci.

“Vše nejspíše zavinily deprese ze stáří, z pocitu nepotřebnosti v kombinaci s alkoholem. Bohužel. Štěpka tehdy nějak ztratila smysl život a odmítla stárnout. Nabídku z televize po revoluci měla, ovšem ne jako ´ta Štěpánka, s Čertíkem Bertíkem´ či z televizního Kabaretu, jak ji znaly miliony dětí, ale jako ´babička Štěpánka´. To však ona odmítala. Nechtěla být babičkou, starou paní,” prozradil Přeučil s tím, že jeho manželka byla ale velmi laskavá a i ke svému publiku měla obrovsky citlivý a pokorný vztah.

„Ona byla neuvěřitelná a tak laskavá, jako byla na obrazovce, byla i v soukromí. Často zůstávala v televizní redakci i dlouho do večera a odepisovala osobně na ty stovky a stovky dopisů, které jí malí i velcí diváci posílali. Neuvěřitelné, jak byla populární a oblíbená. Dodnes se setkávám s lidmi, kteří mi říkají: „Štěpánka, to bylo mé dětství, já jsem s ní vyrůstal. Je to milé a člověka to pohladí po duši,“ svěřil se Přeučil.

Když Štěpánka náhle odešla, cítil se Jan Přeučil jako tělo bez duše. Byl bezradný, cítil se zcela sám. Krátce na to zazvonila u jeho dveří dlouholetá sousedka, herečka a Popelka Eva Hrušková.

“Přinesla mi bábovku a pronesla krásnou větu, abych se teď v tuhle chvíli necítil tolik sám, a že kdybych cokoli potřeboval, mám u nich – s jejími dětmi – kdykoli dveře otevřené. Tak se taky stalo. My jsme pak společně začali hrát pro děti, jako kdysi se Štěpánkou. Pak přeskočila jiskra a bylo to. Letos je to 15 let, kdy jsme manželi a já jsem nesmírně šťastný, že mne v pokročilém věku potkalo tohle štěstí. A je taky neuvěřitelné, kolik společného spolu tyto dvě dámy mají. Na Evičce taky nesmírně obdivuji, že kdykoli hovořím o Štěpánce, nikdy nezapomene velmi upřímně dodat, jak skvělá ona byla a jak si jí celý život vážila,“ dodal Jan Přeučil.

 

Fotogalerie:

Štěpánka Haničincová vychovala díky své televizní práci miliony dětí
Štěpánka Haničincová vychovala díky své televizní práci miliony dětí
Svatba Štěpánky Haničincové a Jana Přeučila
Svatba Štěpánky Haničincové a Jana Přeučila
Jan Přeučil se Štěpánkou také hráli pro děti
Jan Přeučil se Štěpánkou také hráli pro děti
Štěpánku Haničincovou znali všichni jako milou, upřímnou a věčně usměvavou dámu
Štěpánku Haničincovou znali všichni jako milou, upřímnou a věčně usměvavou dámu

 

Redakce:Bulvar24.cz

Foto: archiv J. Přeučila

 

Share