Kristian Kodet chystá dvě velké výstavy a věnuje se i své galerii!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Kristian Kodet chystá dvě velké výstavy a věnuje se i své galerii!

Malíř Kristian Kodet se rozhodně nenudí. Nemá na to čas! Už před více než měsícem se vrátil z Floridy, kde po několikáté tráví zimu a teď doslova neví, kam dřív skočit. Přitom jej už za pár týdnů čekají dvě velké výstavy. A stihl ještě “zahájit novou sezónu” ve své Galerii-Antik v Táboře, kterou vede jeho dcera Jacqueline. 
Jednu výstavu otevře Kristian Kodet ve Zlíně, v rámci Mezinárodního filmového festivalu, další o několik týdnů později v moravském Prostějově. “Takže maluju, maluju, rámuju, balím, víte…? Je to neuvěřitelné, ale těším se na to,” přiznal nejprodávanější český malíř současnosti.

Jeho grafiky, ale hlavně obrazy jsou typicky “kodetovské”. Nejčastěji znázorňují ženy, anděle, ale v poslední době jsou to i portréty ´hlav´, o které je mezi jeho zákazníky také velký zájem…

“Často se mi stává, že se mě novináři ptají, jak dlouho mi trvá namalovat obrazy. Já s nadsázkou říkám, že celý život. Ono to není, jako třeba vyrobit poličku nebo rohlík. Někdy tu inspiraci máte, někdy nepřichází, i když máte kolem sebe klid a úžasnou atmosféru. Někdy maluju v noci, někdy přes den… ,” prozradil Mistr.

Před dvěma lety se vrátil do jihočeského Tábora jako galerista. Se svou nejmladší dcerou Jacqueline si těsně před náměstím otevřeli Galerii-Antik Kodet. Jsou tam jak grafiky a obrazy, tak i drobnosti z malířovy téměř celoživotní sbírky starožitností či jiných zajímavých, starých věcí, o kterých Kodet říká, že “mají duši”.

“Za svůj dosavadní život jsem měl u nás i v Americe přes 20 domů. Vztah k hezkým věcem mám stále. Dodnes ať už tady, nebo na Floridě chodím po různých bazarech, burzách a hledám, co zajímavého mě zaujme. Je to taková moje radost. Jen od ženy už mám zákaz cokoli brát domů. A tak řadu věcí, které jsem nasbíral, nabízím jiným, aby jim dělala radost a těšila je,” dodal Kristian Kodet, jehož obraz visí mimo jiné i v sídle amerických prezidentů v Bílém domě…
 

Fotogalerie:

Na "zahájení sezóny" v Kodetovic táborské Galerii-Antik bylo hodně veselo...
Na “zahájení sezóny” v Kodetovic táborské Galerii-Antik bylo hodně veselo…
O Galerii-Antik se stará nejmladší malířova dcera Jacqueline
O Galerii-Antik se stará nejmladší malířova dcera Jacqueline
Mistr sám se ujal role hostitele..
Mistr sám se ujal role hostitele..
Kristian Kodet má rád společnost
Kristian Kodet má rád společnost
Kristian Kodet chystá nyní dvě velké výstavy
Kristian Kodet chystá nyní dvě velké výstavy

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv K. Kodeta

 

 

Share