Kodet slaví 70! S Bílou, Donutilem a Svěceným zahájí velkou výstavu a stává se čestným občanem!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Kodet slaví 70! S Bílou, Donutilem a Svěceným zahájí velkou výstavu a stává se čestným občanem!

Jeden z nejprodávanějších malířů součastnosti Kristian Kodet slaví dnes své významné životní jubileum. K jeho 70. narozeninám mu přijdou poblahopřát stovky lidí. Mezi nimi nebudou chybět ani známá jména… 
 

Na zahájení slavnostní narozeninové vernisáže v centru Prahy, která je pro zvané hosty, mu přijde zazpívat Lucie Bílá. Slovem provede Miroslav Donutil a na housle zahraje Jaroslav Svěcený… Zcela jistě přijde i exprezident Václav Klaus, herečka Bára Štěpánová nebo malířka Iva Hüttnerová.

„Já vlastně ani nevím, kdo všechno přijde, ale rozhodně všechny, kteři byli tak laskaví, našli si ten čas a přijdou mi pogratulovat, nesmírně rád uvidím. Ať nic nenosí, pro mě je dárek to, že tam budou,” prozradil Kristian Kodet, který uplynulé měsíce maloval a maloval, aby slavnostní vernisáží mohl na Novoměstské radnici otevřít svou velkou výstavu k jubileu.

Kodet se dneškem stává čestným občanem Prahy 1, které mu po odsouhlasení zastupitelstvem předá starosta této městské části Oldřich Lomecký. „To mě vážně potěšilo. Ten nápad vzešel od mých přátel, bylo to velké překvapení a nesmírně si toho vážím,” podotkl Kristian Kodet, který žije řadu let v samém centru Prahy.

Jinak ale většinu času tráví na své chalupě, na bývalé barokní faře na Táborsku v jižních Čechách, kterou před patnácti lety koupil a nákladně zrekonstruoval.

„Já jsem byl dvakrát v emigraci, dvakrát jsem vlastně o všechno přišel, ale nepřišel jsem o radost ze života, o lásku k vlasti, o nějaké ideály a dobré lidi kolem sebe a o svou skvělou manželku a rodinu,” podotkl malíř, který za svůj život koupil, opravil a prodal na dvacet domů u nás i v zahraničí.

Celoživotně ho kromě starých domů baví sbírání historických věci, které, jak on sám říká, mají duši. I proto si před časem v Táboře u náměstí pořídil malou galerii a antik, kde zaměstnává i svou nejmladší dceru Jacqueline.

„Léto strávíme na jihu Čech, na pár dní v Rakousku a na podzim se zase na chvíli vydáme do našeho domku na Floridu,” dodal Kodet, jehož obraz visí i v sídle amerických prezidentů – v Bílém domě.

Kodetovu výstavu v galerii Novoměstské radnice v Praze, si mohou zájemci prohlédnout až do září.
 

Fotogalerie:

Krisitan Kodet slaví významné životní jubileum.
Krisitan Kodet slaví významné životní jubileum.
Kristian maluje hlavně na své faře v jižních Čechách
Kristian maluje hlavně na své faře v jižních Čechách
Kodet zahajuje výstavu obratzů, které budou až do září k vidění v galerii Novoměstské radnice v Praze
Kodet zahajuje výstavu obratzů, které budou až do září k vidění v galerii Novoměstské radnice v Praze
S dcerou Jackie vedou v Táboře galerii - antik!
S dcerou Jackie vedou v Táboře galerii – antik!

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: archiv K. Kodeta

 

Share