Kodet na zámku prodal všechny obrazy!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Kodet na zámku prodal všechny obrazy!

Tohle se hned tak nějakému autorovi nepoštěstí. Kristian Kodet je ale dítětem štěstěny. Krátce po zahájení vernisáže na jihočeském zámku Blatná prodal všechny vystavené obrazy a grafiky. Sám tomu nemohl uvěřit. 

Nejprve se nejprodávanější český malíř současnosti nemohl na jaře dostat z Floridy zpět do rodné vlasti. Pak zas nevěděl, kam dříve skočit. Přišla mu nabídka, aby na pohádkovém zámku Blatná uspořádal svou výstavu. Neváhal proto ani minutu a pustil se do malování.

Na vernisáž přišlo na 200 hostí, včetně přátel a známých. Těsně poté, co ohlásil, že považuje výstavu za zahájenou, bylo zarezervováno a prodáno na 80 procent z více jak dvacítky vystavených děl. A zanedlouho se prodal také zbytek. Obrazy budou viset na zámku do konce srpna, až pak si je jejich noví majitelé budou moct odvézt.

„Je to neuvěřitelné! Ale já to tak mívám. Velmi mě to těší, koho by to netěšilo? Ale je to pro mě zároveň obrovské poděkování za mou práci a hlavně obrovský hnací motor. Ta inspirace musí přijít. Když se dostaví, je to báječné, když ne, můžete sedět hodiny a hodiny a nic. Ale ke mě, naštěstí, pořád ještě chodí,” řekl s humorem sobě vlastním nejprodávanější český malíř současnosti, jehož obraz visí dokonce i v sídle amerických prezidentů v Bílém domě.

Na vernisáži mu promluvila, zahrála a zazpívala jeho kamarádka, herečka Bára Štěpánová s manželem Mírou Barabášem. Přijel také moderátor Petr Jančařík s manželkou. A nechyběli ani majitelé Blatné – baronka Jana Germenis Hildprandt a její syn, baron Stephanos Germenis-Hildprandt. Ti o skvostnou památku pečují a postupně ji dali dopořádku poté, co hlavně exteriér přes 40 let za totality, chátral.

„Musím říct, že si velmi vážím toho, že Kristian Kodet přijal naši nabídku. Kromě toho, že si jej a jeho paní velmi vážím, tak už proto, že máme podobné osudy z dob minulých. I my jsme byli v emigraci, i když každý na jiném kontinentě. Oba také zachraňujeme památky a oba máme hezký vztah k věcem, které mají duši,“ prozradila baronka Germenis-Hildprandt.

„Jižní Čechy, to je můj druhý domov. Kromě toho, že jsem na Táborsko jezdil s bráchou Jirkou a naším společným tátou, tak tu máme léta na chalupu, bývalou faru. Blatná je krásný a ten zámek je úžasný. Velká poklona nad tím, jak to rodina dala nádherně dohromady a moc jim se ženou držíme palce. Víme, jak je to časově, finančně a psychicky náročné. Ale je to úžasné,“ dodal Kodet.

Už teď maluje další obrazy a užívá si i chvíle volna. Jinak se snaží stále objevovat zajímavé věci v bazarech a anticích. A také stále vymýšlí i nové motivy pro svá díla.

Fotogalerie:

Kristian Kodet s majiteli zámku Blatná – Janou Germenis – Hildrpant a jejím synem Stephanosem.

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Dagmar Pavlíková a Archiv K. Kodeta

 

Share