Knihu nejen o boji s rakovinou křtila autorka v Brně.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Knihu nejen o boji s rakovinou křtila autorka v Brně.

foto: Honza Král

Kniha s názvem, “Jak to celé přežít a nezbláznit se” i přes mládí věk autorky je její životním příběhem.

Životní příběh onkologické pacientky a foodblogerky Denisy Cziglové, který rozesmutní i rozveselí, zahřeje i rozladí, pohladí na duši a potěší vaše chuťové pohárky. Prostřednictvím životních milníků autorky se můžete i vy posunout dále, poučit se z již prožitého a uvědomit si, co je v životě to nejdůležitější. Můžete se také zamyslet, jak začnete nový den a co všechno pro sebe uděláte. Část knihy obsahuje rovněž i zdravé recepty, které mohou posloužit jako pomyslné vodítko ke zdravějšímu a třeba i hodnotnějšímu životu.

Denisu muže znát jak z pořadu MasterChef nebo jako Foodblogerku.

Denisa Cziglová:

Před pěti lety jsem se měla vdávat a když jsem řešila s cukrářkou svatební dort, tak jsem zkolabovala a dostala epileptický záchvat. Za dva dny v nemocnici zjistili, že mám nádor na mozku velikosti malého míče. Operace dopadla dobře, ale aby toho nebylo málo rozjelo se nemocniční kolečko s já procestovala spoustu nemocničních oddělení. Osud se se mnou nemazlil a já jsem si říkala, kolik životů asi mám? Ale nakonec jsem to zvládla a vrátila se zase zpět do svého stereotypu. Bohužel po roce a půl se můj nádor “Evžen” zvětšil. Čekala mě další operace, ale bohužel výsledky už nebyly tak příznivé jako po první operaci a skončila jsem na onkologii. Chodila jsem na radioterapii, ale odmítla jsem chemoterapii. V tu chvíli jsem si řekla, že musím změnit svůj životní styl a sebe samotnou, protože mám ráda svůj život, své blízké, které nechci opustit. Převrátila jsem život naruby a začala žít úplně jinak. Udělala jsem si pořádek ve vztazích, svatební šaty jsem hodila za hlavu a začala žít jinak. Postupem času, když jsem se začala uzdravovat a moje výsledky byly stále dobré, začala jsem psát příběhy a recepty o mé nemoci a lidem kolem mě se to moc líbilo. Už jsem přemýšlela nad tím, co svému tělu dávám. Vysadila jsem rafinovaný cukr a maso. Nádor se zmenšil a zapouzdřil, a to byla a stále je ten nejkrásnější dar, který jsem od života dostala – druhou šanci.

Když mi nejvíc ” teklo do bot”, nikdo mi neporadil, jak k nemoci přistupovat a co třeba jíst, než jsem potkala muže, který mi ukázal alternativní možnost uzdravit sebe samotnou. Vynechat cukry a stát se vegetariánkou, myslet pozitivně a zkusit přírodní lék. Výsledky byly lepší a lepší. Nádor se začal postupem času dokonce zmenšovat.

A to mě vede k tomu splnit si svůj sen. Proto vás moc prosím o pomocnou ruku. Chtěla bych moc vydat svoji knížku. Je to takový můj životní příběh od holčičky, prvních lásek a jejich zklamání. V mém životě často měli hlavní roli muži, kteří se ke mně nechovali někdy úplně správně. Třeba jako můj bývalý šéf, který chtěl mít svoji sekretářku se vším všudy a taky moje boje s tátou za zavřenými dveřmi, až k cestě do nemocnice. Vše je napsáno bez cenzury.

Už pět let bojuji s “Evženem”, nádorem v hlavě, a touto knihou, bych se s vámi chtěla o tento příběh podělit. Není to o lítosti a smutku, ale o černém humoru a o tom, že to nemáme nikdy vzdávat a bojovat. Po přečtení možná budete chtít na sobě něco změnit, budete se mít víc rádi a najdete pár receptů, jak začít jíst zdravě.

Jsem foodblogerka – vegetariánka, která se zabývá zdravou stravou bez rafinovaného cukru a masa. Píši recepty a snažím se pomáhat lidem, kteří bojují s rakovinou a vést je na správnou cestu. V knížce najdete pár zdravých receptů, jak začít jinak od snídaně, až po večeři.

Cílem knížky je motivovat zdravé i nemocné lidi k tomu, aby se nebáli nemoci, bojovali s ní a nevzdali to. A co bych si moc přála je pomoci i těm nejmenším bojovníkům nějakou finanční částkou na cokoliv, co jim ve velkém boji udělá radost a třeba jim pomůže. Knížku jsem pojmenovala: “Jak to celé přežít a nezbláznit se”. Protože to není úplně jednoduché období, které nemocný člověk prožívá, ale všechno jde, když se chce a všechno se dá změnit.

Pokud se tato kampaň podaří, knížky se budou prodávat, tak z každé prodané knížky půjde částka na pomoc onkologickým pacientům Nadace Krtek. Moje heslo je ” Každá knížka se počítá” a pomoct můžete i VY.

Dostala jsem od života druhou šanci a teď bych jí ráda věnovala těm, kteří si ji zaslouží a bojují o ní.

Fotogalerie:

foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král
foto: Honza Král

foto / text: Honza Král

Redakce Bulvar24.cz

Share