Kdo oblékne letos finalistky soutěže krásy Miss Haná?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Fashion

Kdo oblékne letos finalistky soutěže krásy Miss Haná?

Oficiální kolekce Miss Haná 2015 se bude fotit v pátek v Café New One v Olomouci, před finálovým večerem, který proběhne 15.2.2015.

Nám se ale povedlo pro vás získat backstage fotografie o tom, jak se šaty připravují, a také exkluzivní rozhovor s profesionální módní návrhářkou Martou Musilovou, která letos missky oblékne. 

Marta Musilová také oblékne jednu z porotkyň soutěže Miss Haná, Janu Doleželovou, s kterou již dlouhodobě spolupracuje.  

archiv Marta Musilová
Jana Doleželová a Marta Musilová

1) Podle čeho vybíráš šaty na dívky, na základě čeho jsi navrhovala šaty pro soutěž MISS HANÁ?

Odpověď: Mým základním kritériem je kvalita materiálu, podmínkou je, že chci vědět odkud pochází, kde je vyrobený. Materiály pro tuto kolekci pochází nejen z ČR, ale i ze zahraničí, kde nakupuji přímo od výrobců. Konkrétní výběr je vždy až na míste, dle mé intuice a pocitu z materiálu.

2) Kde bereš inspiraci?

Odpověď: Inspiruji se v klidných momentech svého života, říkám tomu „ prázdné město, když ještě všichni spí“ při chůzi Vás napadá mnoho věcí, a když je město ještě prázdné, všimnete si věcí, které Vám jinak nepřijdou zajímavé. Ideální čas je v hřejivém počasí, ale právě nyní, ona zima přinesla nápad pro kolekci PASTELS. Materiály lehké, jako chladný vánek, v mém případě hedvábný šifon v kombinaci s příjemnou viscosou a lycrou, která jemně hřeje. A nepostradatelnou součástí jsou právě barvy, které teď v zimně trošku chybí, a které jsou hlavním tahem mé práce.

3) Podle čeho budeš dívky v porotě hodnotit?

Odpověď: Měla jsem možnost vidět dívky v semifinálovém kole, které proběhlo v Olomouci začátkem února. Nezastírám, že již nyní mám své favoritky a věřím, že moje prvotní intuice je výborná a nezklamou mě při přímém finále. Vzhledem k tomu, jaká je moje práce fashion designera, zajímá mě projev dívky prostřednictvím pohybu těla, výrazu obličeje a jejího celkového sebevědomí, které musí bezpodmínečně mít. Budoucí miss musí vědět co od svého titulu očekává a proč v soutěži je a to jsme již mohli vyslechnou na nahrávkách na webu misshana.cz, kde právě tato otázka padla.

4) Jak se těšíš na roli porotce?

Odpověď: Těším se a zároveň cítím s dívkami, že jejich role je nad míru těžká a musí se poprat s velkou konkurencí, která v této soutěží je. V roli porotce jsem již byla a vím, že tato pozice není jednoduchá, protože rozhodujete o budoucím čase někoho, koho v podstatě neznáte a pouze čerpáte z toho co vidíte a v určitý moment slyšíte, proto přeji dívkám, aby v tyto okamžiky měly opravdu hodně energie a vydaly ze sebe vše a na soutěž se kvalitně a aktivně připravovaly.

4) A co nového připravuješ, prozradíš?

Odpověď: (směje se) Připravuji opravdu něco velkého a překvapivého, nejen to, že za pár týdnů přijde nová jarní kolekce, plná luxusních barev, ale s ní i nová firma mé oděvní tvorby ve spolupráci s Janou Doleželovou. Na nové značce se intenzivně pracuje a v podstatě se realizuje můj sen. Co Vám nyní mohu prozradit je to, že náš boutiqie s módní dílnou dostane novou originální tvář s názvem značky GARTMA.

Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica
Foto: Tomáš Bečica

Profilové foto: Tomáš Bečica

Redakce Bulvar24.cz

Share