Karel Gott mnohým vytře zrak! Začal psát paměti!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Karel Gott mnohým vytře zrak! Začal psát paměti!

Nejslavnější český zpěvák všech dob, který je snad ještě slavnější v Německu, než u nás, mnohým vytře zrak. Ve svém věku se rozhodl napsat paměti. A už teď je jasné, že to bude bestseller. 
 

Mistr, jehož kariéry zaznamenala v posledních třiceti letech strmé vzestupy i pády, a jeden čas byl dokonce před rozhodnutím zmizet ze své země a usadit se právě v Německu, má rozhodně o čem psát!

„Začínám pomalu psát, dokud mi paměť slouží. Chci, aby moji příznivci měli možnost přečíst moje paměti mýma očima a ne od někoho, kdo píše o mně beze mě. Naštěstí mám ochrannou známku na své jméno, takže kniha o mně může být jen se mnou,“ řekl Karel Gott.

Zpěvák zavzpomínal také na své dětství a na chvíle, na které prý nikdy nezapomene. „Stalo se to za druhé světové války, když při bombardování Plzně dostal zásah i náš dům. Tři dny a tři noci nás vyhrabávali ze sutin,“ zavzpomínal zpěvák, který se také nemusel jmenovat Gott.

V Německu po něm totiž kdysi chtěli, aby si změnil příjmení, protože Gott, tedy Bůh, se podle nich nehodilo. Neudělal to, stejně, jako nikdy neemigroval. „Kdybych býval zůstal v západní Evropě a pak se vrátil z emigrace s vítězným gestem, byl bych asi uvítán v těch dnech lépe. Mnoho lidí se ale rádo vymezilo v té době proti Gottovi a čekali, jak to s ním dopadne…,” podotkl Zlatý slavík s tím, že i za totality v umění vzniklo mnoho hodnotného a nebyla to jen doba temna. „Na takové názory mám averzi. Například v 60. letech vzniklo mnoho výborných písní, nových divadel, objevily se skvělé filmy a knihy,  kvalitní časopisy. Některé dobré věci v umění vznikají za jakéhokoli režimu,“ říká naprosto rozumě Gott.

Jako své malé selhání bere to, že ne vždy se rozhodoval podle sebe.  „Za jednou věcí si stát nemohu. To, když se mnou někteří lidé mistrně manipulovali, a já jsem tomu důrazně nečelil. Třeba takzvaná Anticharta, to byl vrchol manipulace. Prostě nás tam nahnali, poslali před tím za mnou lidi, kteří mi neřekli celou pravdu. Slovo Anticharta nikdy předtím nezaznělo,“ dodal Karel Gott.

Až Mistr knihu vzpomínek dokončí, bude to jistě dílo, které se setká s obrovským ohlasem. Pochopitelně nejenom pozitivních. S tím však jistě tak zkušený matador showbyznysu dopředu počítá.
 

Fotogalerie:

Karel Gott chystá své paměti!
Karel Gott chystá své paměti!
Mistr zavzpomíná na dětství i svou kariéru!
Mistr zavzpomíná na dětství i svou kariéru!
Gott prozradí i některá tajemství a jeho kniha se zcela jiste stane bestsellerem!
Gott prozradí i některá tajemství a jeho kniha se zcela jiste stane bestsellerem!

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: Prima ZOOM

Linda-1024x317

Share