Josef Maršálek z televizní show Peče celá země prožívá další živnotní krok!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Josef Maršálek z televizní show Peče celá země prožívá další živnotní krok!

Každý, kdo jej poznal, si ho prostě zamiloval! Josef Maršálek se sice skoro přes noc stal novou televizní hvězdou pořadu Peče celá země, ale jinak zůstal pořád normální a nohama na zemi. Špičkový cukrář a pekař, který tvoří zákusky a dorty s láskou, zažívá další důležitý životní krok. Mění velkoměsto za venkov a to ne zrovna pár kilometrů za humny. Přesto říká, že je šťastný a spokojený. A je to na něm taky vidět. Neustále se usmívá!

Před osmnácti lety se vydal z rodné Moravy do Prahy. Stál na Hlavním nádraží sám, bez práce, bez bydlení, jen s pár tisícovkami v kapse. Rozhodl se, že to nevzdá a vyšlo to. Našel si práci, poznal skvělé lidi, udělal si při tom vysokou školu. Pak se dostal do světa a dnes jeho cukrářská veledíla obdivují miliony lidí.

Kromě toho, že vydal svůj životopis s názve, Péct, milovat a žít, který se stal bestsellerem, vydal téměř okamžitě další knihu. Před pár dny ji pokřtil spolu s kmotrou Lucií Bílou, která je jeho celoživotním vzorem po lidské i profesní stránce, herečkou Terezou Bebarovou, hercem a moderátorem Václavem Koptou a řadou kamarádů. Moderní česká cukrařina se také stala naprostým trhákem, až tak, že je další dotisk, a i ten bude beznadějně vyprodaný.

Nyní cukrářský mistr prožívá další životní krok. Rozhodl se přesídlit z Prahy na venkov a ne zrovna jen pár kilometrů za velkoměsto.

“Je ze mě čerstvý Jihočech. Přestěhoval jsem se na venkov, kde s partnerem žijeme v domečku na Českobudějovicku a je nám tam dobře. Momentálně mám ještě ustřižený růžek na občance, než budu mít novou. Nelituji toho, ba naopak! Jsem šťastný, že jsem tohle rozhodnutí udělal,” prozradil Josef s tím, že do Prahy a po světě bude cestovat i nadále, jen možná najde na jihočeském venkově větší klid pro svou práci, nápady a taky pro relax.

“Dneska už tolik nepeču, spíš přednáším, mentoruji, jsem zván na různé akce, soutěže. Ale rozhodně se řemesla nevzdávám,” upozorňuje Josef Maršálek, který je zářným příkladem toho, že když se řemeslo dělá pořádně, od srdce a s láskou, funguje to. Přičemž řemeslo cukrářské, pekařské bývalo vždy jedním z nejoceňovanějších.

Pořad Peče celá země, který sledují statisíce až miliony lidí, mu zcela jistě otevřel další dveře pro zajímavé nabídky, možnosti, ale rozhodně to nevnímá jako vrchol své kariéry.

“Je mi 37 a věřím, že mě toho ještě spoustu hezkého a zajímavého čeká. Momentálně začínám pracovat na zbrusu nové knize určené pro podzimní trh a těším se i na další věci,” dodává Maršálek, který je pořád v dobré náladě, je usměvavý, empatický. A tak to má být.

Navíc za něj mluví činy, práce a skvělé zákusky, dorty, z nichž zrak přechází. A i když se věnuje hlavně “moderní české cukrařině”, zastává názor, že tradiční české zákusky, jako větrníky, věnečky, rakvičky nebo špičky, zažijí svůj comeback, a že se vlastně nikdy z českého trhu nevytratily. Ba právě naopak. Vše zažije svou renesanci, na což se prý Josef Maršálek velmi těší.

Josef Maršálek zve své příznivce také na dvě velké autogramiády. Ve čtvrtek 12. března se uskuteční v pražském OC Nový Smíchov od 17:00, druhá pak následující středu 18. března v brněnském OC Vaňkovka taky od 17 hodin. 

Fotogalerie:

Josef Maršálek s Mirkou Van Hils Slavíkovou v pořadu Peče celá země
Josef Maršálek s Mirkou Van Hils Slavíkovou v pořadu Peče celá země
Pořad Peče celá země má obrovský ohlas
Pořad Peče celá země má obrovský ohlas
Josef Maršálek sladké miluje a cukráčem chtěl být odmala
Josef Maršálek sladké miluje a cukrářem chtěl být odmala
Knihu Moderní česká cukrařina mu pokřtila Lucie Bílá a odmoderovala Tereza Bebarová
Knihu Moderní česká cukrařina mu pokřtila Lucie Bílá a odmoderovala Tereza Bebarová
Obě knihy Josefa Maršálka se staly bestsellerem
Obě knihy Josefa Maršálka se staly bestsellerem
V zámku Bon Repos ve Středočeském kraji se soutěžní pořad České televize Peče celá země natáčel
V zámku Bon Repos ve Středočeském kraji se soutěžní pořad České televize Peče celá země natáčel
Josef Maršálek je empatický a vždy usměvavý
Josef Maršálek je empatický      a vždy usměvavý!

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Archiv ČT, J. Maršálka, K. Hadačová, P. D. Mráček

Share