Jóga mě nabíjí a celkově harmonizuje! Trenérka jógy Alena Poláková v exkluzivním rozhovoru.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Jóga mě nabíjí a celkově harmonizuje! Trenérka jógy Alena Poláková v exkluzivním rozhovoru.

Narodila se v Brně a je jí 27 let. Se sportem začínala již od malička, kdy navštěvovala základní uměleckou školu obor balet. K jozé ji přivedly bolesti zad před 5ti lety. Řeč je o krásné trenérce jógy Aleně Polákové.


1) Jak jsi se dostala k józe?

Odpověď: Zkoušela jsem na nápravu skoliózy zad různé sporty a cvičení a nic nezabíralo, dlouhou dobu jsem nevěděla, co s tím. Rozhodla jsem se na doporučení navštívit hodinu jógy. Už po první lekci jsem se cítila fantasticky. Bylo to jako balzám na tělo i na mou duši. Zamilovala jsem si jógu po první hodině a od té doby ji cvičím pravidelně. Jóga mi změnila život. Na její benefity nedám dopustit a to mě přimělo i k tomu, že jsem si udělala lektorský kurz a můžu tak tohle kouzlo šířit dál i já. Za to jsem velice vděčná a přináší mi to radost. 

2) Kde všude působíš, jako trenérka a co ti jóga přináší?

Odpověď: Jako trenérka působím momentálně v Brně, kde si se mnou můžete zacvičit na veřejných lekcích. Vedu také i soukromé lekce pro jednotlivce a malé skupiny, např. maminky na mateřské nebo sportovce. Během roku působím i na různých soustředěních a jógových pobytech. Aktuálně chystám kromě podzimních kurzů i další projekt, tak mě sledujte 🙂

Tělo, mysl, duše – vše v harmonii. Jóga mě nabíjí a celkově harmonizuje, ať už ji cvičím doma, venku v přírodě nebo ve studiu. Pro mě je také důležitá část praxe meditace. Medituji každý den, krásně to pročistí hlavu a srovná myšlenky. 

Na hodinách, kde učím, je pro mě nejkrásnější vidět ty upřímné úsměvy mých studentů. To je ta radost. Samozřejmě sledovat progres mých klientů a pomáhat jim od bolesti mě velice těší.

3) Co bys doporučila lidem, kteří chtějí s jógou začít?

Odpověď: Nebát se. Přijít na první hodinu a užít si to. Jóga je úplně pro každého. Existuje plno typů jógy od pomalých meditačních lekcí až po náročné lekce, kde se budete učit třeba stoj na rukou. Výběr je opravdu široký. Cvičením jógy už po první hodině snížíte napětí a stres, krásně se protáhnete, budete se cítit svěží a odcházet s dobrou náladou. Dále získáte větší flexibilitu, posílí se mozková činnost,  tělo se  posílí – zejména střed těla tzv. core, získáte balance. Po delší době harmonizuje cukr, tlak, chronické bolesti zad, posílí se kapacita plic, chrání před srdečním onemocněním, anebo také posílí sexuální apetit. No řekněte sami, není toho málo 🙂 

4) Je to jen o cvičení nebo i o stravě?

Odpověď: Strava je důležitá část. Je to jako když chcete, aby Vaše auto jelo dobře, rychle, svižně, musíte mu dát kvalitní palivo! 

Já osobně jím hodně čerstvého ovoce, zeleniny a dopřeji si kvalitní protein. Strava by měla být nutričně vyvážená. Po cvičení je zase důležité doplnit minerály a ionty, které díky pocení odcházejí z těla. 

Díky kombinaci kvalitní stravy a cvičení se budete cítit skvěle a výsledky se dostaví.

Namasté 🙂 (nama as te = já se klaním Tobě)

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Youtube, Alena Polakova
Fotogalerie:

foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: archiv Alena Poláková
foto: archiv Alena Poláková
foto: archiv Alena Poláková
foto: archiv Alena Poláková


 


Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share