Jiří Rašner o focení aktů, modelka musí mít souměrnou postavu

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Jiří Rašner o focení aktů, modelka musí mít souměrnou postavu

Jiří Rašner, fotograf z Výškova, patří mezi přední české fotografy, kteří se zaměřují na focení krásných žen, modelek 🙂 Umělecké akty a glamour je jeho doménou. Co takové focení obnáší?

1. Co Tě přivedlo k focení a především k focení uměleckých aktů?

Odpověď: Když jsem začínal fotit, tak jsem, jako mnoho jiných fotografů, fotil přírodu a tak nějak vše kolem mě. Postupem času jsem zjistil, že příroda je sice krásná, ale není to pravé ořechové pro mě.

2. Jak to přijímá tvé okolí a rodina, že fotíš nahé krásné ženy?

Odpověď:  Řekl bych, že tak nějak normálně. žádných zvláštních reakcí jsem se nikdy nedočkal, jen občas dostanu pochvalu, takže to potěší.

02 03

3. Co je na focení uměleckých aktů nejtěžší?

Odpověď:  Přijít s něčím zajímavým, aby to nebyla jen fotka nahé ženy.

4. Podle čeho si vybíráš modelky? Jsi na ně náročný?

Odpověď: Nejlépe se mi spolupracuje se štíhlými modelkami se souměrnou postavou. Přeci jen u tohoto typu focení je postava to nejdůležitější. Přeci jen, křivky těla jsou to co se fotí 😉 Modelka také potřebuje to správné osobní kouzlo a musí se umět prodat. Já jako fotograf dokážu hodně ovlivnit, ale když modelka nedokáže udělat to, co po ní chci atd., tak nemám jak realizovat konkrétní představu. A dobrá fotka nemůže vzniknout.

5. Jaký je tvůj cíl, jako fotografa, a kterou fotografii máš nejoblíbenější?

Odpověď: Můj cíl. To je těžké. Dělám to co mě baví a snažím se to dělat co nejlépe. Byl bych rád, kdybych se třeba ještě za třeba 50 let mohl podívat na některé mé fotky a říct si “jo,  to se mi povedlo” 😉

04 09

6. Fotíš i jiné téma, než pouze umělecké akty?

Odpověď: Ano samozřejmě, po pravdě fotím převážně glamourové fotografie. Ale ve své volné tvorbě se věnuji převážně uměleckým aktům a to jsou právě ty fotky, které nejčastěji zveřejňuji, takže to vypadá, že fotím pouze akty, ale není to pravda.

7. Vzkaz čtenářům Bulvar24.cz

Odpověď: Dělejte to co Vás těší.

06 07 21 22 23 10

Foto: Jiří Rašner

Redakce Bulvar24.cz

Share