Jedinečná šance! Můžete si skočit s mistry světa na mini můstku!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Jedinečná šance! Můžete si skočit s mistry světa na mini můstku!

Filipovice / Olomouc – Jakub Janda má za sebou mistrovsví světa ve Švédském Falunu. Přitom ještě vloni uvažoval o ukončení kariery. Právě v tom období vznikal také nápad zrealizovat netradiční akci pro širokou veřejnost, které dali pořadatelé název Open cup ve skoku na lyžích. Původně mělo jít o rozlučku s aktivní kariérou Jakuba Jandy. Shodou okolností Jakub neskončil a v loňském roce nebyl takřka žádný sníh. První ročník projektu se tak uskuteční letos, 28. března ve Ski parku Filipovice.  

Projekt Open Cup, který nemá v ČR ani celé Evropě obdoby, si stanovil jako jeden z cílů propojit profesionální skoky na lyžích s jejich fanouškovskou základnou a umožnit i svátečním lyžařům jumpnout si na sněhovém mini můstku se svými idoly. „Pamatuju si, jak jsme stavěli ze sněhu můstky a na běžkách či sjezdovkách napodobovali Jirku Rašku, kupodivu jsme všichni přežili,“ vzpomíná Jakub Janda. V tuto chvíli organizátoři akce jednají s dalšími skokany o jejich účasti. V jednání je také další hvězda světového formátu, Polák Adam Malysz.

Dalším významným cílem projektu je vybrat z registračních poplatků od účastníků část peněz na inkubátor pro předčasně narozené děti. „Zažil jsem před lety situaci, kdy moji těžce postižené dceři hrozilo pár týdnů po narození, že bude kvůli malému počtu těchto přístrojů od inkubátoru odpojena,“ vysvětlil duchovní otec akce Vlastimil Blaťák. Jeho občanské sdružení LucyTeam, které s pomocí amatérských i profesionálních sportovců včetně Jandy shání peníze na inkubátor, je spolu s produkční agenturou RPSC ideas hlavním organizátorem závodů.

Na akci bude probíhat také zajímavý doprovodný program. Organizátoři navázali spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého. Veřejnost bude mít pod dohledem zkušených instruktorů možnost vyzkoušet si například jízdu na monoski. Samozřejmostí je doprovodný kulturní program. Projekt počítá s tím, že se do soutěže může zapojit úplně každý, kdo umí alespoň základně jezdit na lyžích. Podrobnosti o akci najdou zájemci na webu www.opencup.cz. Registrace bude možno zakoupit v síti Sazky.

Akce má podporu ze strany Svazu lyžařů ČR a je zařazena do projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

Open cup

Profilové foto: Jakub Janda, selfie ze Švédska

Zdroj: RPSC.CZ

Redakce Bulvar24.cz

Share