Jan Kříž získal za muzikál Děti ráje cenu Thalie

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Jan Kříž získal za muzikál Děti ráje cenu Thalie

Muzikálový zpěvák, vítěz reality show Robin Hood anebo cesta ke slávě Jan Kříž boduje. Za svůj skvělý výkon v brněnské verzi muzikálu Děti ráje, kde hraje postavu Michala, získal cenu Thalie za mimořádný jevištní výkon v kategorii opereta – muzikál. Kříž je nyní dvojnásobným držitelem ceny Thalie, tu první získal v roce 2012 za roli  Dannyho v muzikálu Pomáda.

“Jsem šťastný, všichni víme, že jde o nejprestižnější divadelní cenu, je to pro mě velká čest,” řekl Kříž, který se bohužel udílení cen Thalie v Národním divadle nemohl zúčastnit. “Je mi to moc líto, bohužel jsem měl nasmlouvané představení  a nebylo možné s tím hnout,” dodal Kříž, za kterého cenu převzal jeho otec, herec Oldřich Kříž. Nadšený z  úspěchu Honzi Kříže a Dětí ráje je autor muzikálu a zároveň producent Sagvan Tofi. Ten dorazil do Národního divadla s produkční muzikálu Jájou Klíčovou. “Jsem neuvěřitelně nadšený a moc děkuji nejen Honzovi, ale všem hercům z Dětí ráje. Myslím, že i za Honzu můžu říct, že tahle cena je nás všech za poctivou práci,” řekl Sagvan Tofi, producent muzikálu Děti ráje. ” Byla to hrozně dlouhá a náročná cesta, neustále mi někdo házel klacky pod nohy. Hodně lidí doufalo, že to nedokážu a Děti ráje na Moravě nebudou. A jsem šťastný, že všem těm, kdo tvrdili, že to nedám a Dětí ráje v Brně úspěšné nebudou, můžu vzkázat, že se spletli. Máme neustále vyprodáno, máme Thalii a jedeme dál,” dodal Tofi. 


Jan Kříž měl roli Michala v Dětech ráje hrát před lety v pražské verzi. Po čtyřech měsících ale musel kvůli pracovnímu vytížení Dětí ráje opustit a role zbyla jen na Bořka Slezáčka. 

Když mu producent Dětí ráje Sagvan Tofi roli nabídl nyní, musel dlouho zvažovat, zda to tentokrát zvládne. “Jsem rád, že jsem to přijal. To, že za tuhle roli budu někdy nominován na Thalii a dokonce nominaci proměním, jsem v době,, kdy jsem před lety odcházel, opravdu nečekal,” dodal Jan Kříž.

Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších mladých talentů současné české muzikálové scény. Ztvárnil hlavní role například v muzikálech Pomáda (cena Thálie 2012 za roli Dannyho Zuka), Robin Hood (širší nominace nacenu Thálie za roli Robina z Loxley), Mauglí, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice, Jack Rozparovač, Horečka sobotní noci, Atlantida nebo brněnská verze muzikálu Děti ráje, kde za roli Michala získal v úterý další nominaci na cenu Thalie.

V mimopražských představeních hostuje pravidelně (např. muzikály Producenti, Sugar aneb Někdo to rád horké, She Loves Me, Divotvorný hrnec, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python‘s Spamalot nebo Řek Zorba). 

V roce 2010 vy hrál první českou televizní muzikálovou castingovou show Robin Hood aneb Cesta ke slávě. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem „Sečteno -podtrženo“. Televizní diváci ho mohli vidět např. v seriálech Helena, Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Obchoďák, na filmovém plátně se objevil poprvé v říjnu 2014 v českém filmu Intimity.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

foto: Děti ráje
foto: Děti ráje
foto: Děti ráje
foto: Děti ráje

Profilové foto: Děti ráje

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share