Jaký hudební vkus mají kandidáti na prezidenta? Zeman volí Špinarovou, Horáček zas „Depešáky“

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Jaký hudební vkus mají kandidáti na prezidenta? Zeman volí Špinarovou, Horáček zas „Depešáky“

Youradio, česká hudební streamovací služba z portfolia Lagardere Active ČR, odstartovala prezidentský speciál. V něm představuje oblíbenou hudbu jednotlivých kandidátů na prezidenta. Jako klasický rocker se představuje Topolánek a se Zemanem ho pojí mimo jiné láska ke zpěvačce Elle Fidzgeraldové. Hynek by si zase na pohřbu nechal zahrát Stairway To Heaven a Horáček kromě vlastních písní zařadil mezi své favority Sweet Dreams od Eurythmics. Jakou hudbu preferují Drahoš, Hannig, Hilšer nebo Kulhánek? Podívejte se, jestli se shodnete s některým z kandidátů. 


Youradio oslovilo všech devět uchazečů o prezidentský post, a kromě Pavla Fischera se do projektu zapojili všichni. Ačkoliv u většiny kandidátů vévodí jejich VIP playlistům rock, tak se jejich hudební nálady co do interpretů liší.  

Takto vypadají hudební priority jednotlivých kandidátů:

Drahoš Jiří: hlavně blues rock; nevynechá žádný koncert Johna Mayalla; má rád i Carlose Santanu

Fischer Pavel: odmítl účast

Hannig Petr: Pojal svůj VIP playlist na Youradio jako svůj hudební životopis. V jeho výběru tak jsou: Lucie Bílá, Jitka Zelenková, Vítězslav Vávra, Stanislav Procházka mladší, ale i rarity, které nikde jinde neuslyšíte.

Hilšer Marek: klasické rockové kousky, argentinské tango, francouzský i český šanson, reggae a za „nejlepšího českého muzikanta všech dob“ označil Antonína Dvořáka.

Horáček Michal: Sweet Dreams od Eurythmics; Personal Jesus od Depeche Mode či Losing My Religion od R.E.M. Nechybí ani skladby v podání předních českých zpěváků, k nimž Michal Horáček napsal texty.

Hynek Jiří: Rock ve všech podobách, „včetně jazz rocku a folk rocku“; legendární Stairway To Heaven by si nechal zahrát na pohřbu

Kulhánek Vratislav: milovník dixielandu, protože „jazz, blues a country jsou fajn, ať už je interpretem původní písně kdokoliv.“

Topolánek Mirek: Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Dire Straits, album Kuře v hodinkách české skupiny Flamengo. Také ale poslouchá například George Gershwina nebo jazzovou klasiku Summertime od Elly Fitzgerald a Louise Armstronga.

Zeman Miloš: Sentimental Journey (od Elly Fidzgerald), Jednoho dne se vrátíš (od Věry Špinarové), Za tichú Moravú (lidová píseň), Chopinovo Nocturno a skladby od švédské skupiny ABBA *  (*sdělila Barbora Filípková, členka týmu Zeman Znovu)

Další komentáře hudebních preferencí jednotlivých kandidátů, najdou posluchači na webu hudební služby Youradio. Zde si mohou poslechnout celé playlisty sestavené z oblíbených písní prezidentských kandidátů a také mohou hlasovat, který z nich má podle nich nejlepší vkus.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

foto: Lagardere
foto: Lagardere
foto: Lagardere
foto: Lagardere
foto: Lagardere
foto: Lagardere

 

Redakce Bulvar24.cz

Linda

Share