Jak se fotí s modelkami? Rozhovor s fotografem Milanem Forstem.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Jak se fotí s modelkami? Rozhovor s fotografem Milanem Forstem.

Profesionální fotograf Milan Forst se původně vyučil, jako nástrojař pro letecký podnik Rudý letov. Jak sám prozradil... “Za svůj život jsem vystřídal několik profesí, kde mě vždy nejvíc bavila elektronika, které jsem se také nejvíc věnoval”. Co Milana přivedlo k focení?

1) Co tě přivedlo k práci fotografa a co nejraději fotíš?

Odpověď: Jsem člověk, který má fantazii, a proto jsem se vždy dokázal koukat kolem sebe a viděl věci jinak, než běžný člověk. Pocházím z umělecké rodiny, kde můj děda kreslil obrazy a vždy mě fascinovalo umění, kde člověk dokáže zachytit daný okamžik, jak na plátno, tak i pomocí fotoaparátu. Proto jsem začal fotit nejdříve krajinky a architekturu. Nejvíc mě baví fotit portréty, fashion. glamour fotky, kde mohu zachytit danou atmosféru, krásné linie ženského těla a výraz. Miluji pocitové fotografie s duší, kde ten daný záběr něco vyjadřuje, a tak nutí člověka se k němu vracet a prohlížet, přemýšlet. Jedním slovem ho fascinuje. 

2) Vzpomeneš si na svoje první focení?

Odpověď: Ano na své první focení si pamatuji velice dobře, kdy jsem si zakoupil svůj  první compakt  značky Panasonic . Celý nadšený vyrazil do přírody a začal fotit vše, co mě zaujalo. Vznikla z toho sbírka fotografií, na kterou jsem byl náležitě pyšný. Jelikož jsem chtěl znát názory zkušených fotografů, zveřejnil jsem jí na nejmenovaném fotografickém serveru. K mému potěšení se shledala se spoustou kladných ohlasů. To  mě nakoplo k další tvorbě a ke zjištění, že fotografie mě baví a naplňuje.

3) Co tě přivedlo k focení modelek?

Odpověď: Předně bych chtěl uvést, že neupřednostňuji spolupráci pouze s modelkami, mám zkušenosti i s focením mužských modelů, dětí, rodin, svateb.

A teď k Vaší otázce:  Poprvé jsem měl možnost si vyzkoušet spolupráci modelky a fotografa v zimě tuším že roku 1995. Oslovil jsem na fotografickém serveru jednu slečnu, která mě zaujala svým jižanským vzhledem.  K mé radosti mojí nabídku spolupráce přijala. Skvělá atmosféra při focení  se odrazila na výsledku práce, ze kterého  jsme měli oba obrovskou radost. 


4) Podle čeho si vybíráš modelky?

Odpověď: Já osobně bych tuto otázku formuloval trochu jinak: „Zda si modelky vybírám“. Rád pracuji s každou ženou, která má touhu a chuť spolu se mnou  vytvořit  zajímavé fotografie. Dát do nich kus sebe, své pocity. Na mně je, abych v daný okamžik dokázal v modelce najít  její vnitřní kouzlo a zachytit ho na fotografii. A to je přesně to, co mě na mé práci baví, fascinuje a naplňuje.

5) Kde bereš inspiraci k focení, máš nějaký vzor?

Odpověď: Vzor nemám. Samozřejmě pravidelně studuji práci významných českých i světových fotografů. Nejvíce mě oslovuje práce pana Robert Vano, jeho smysl pro vnímání detailu u fotografie, nápaditost, propracovanost. Nedávno jsem o něm četl knihu, kde jsem čekal, jak bude psát o technice focení a mile mě překvapilo, že ta kniha defakto byla o něm. Nejvíc se mi líbilo, když psal o pokoře. Také si myslím, že dobrý fotograf má být pokorný, dokázat si říci tohle se mi povedlo a to ne. Hlavně vědět, co chce člověk dělat a stále se v tom zlepšovat. Obrovskou zkušenost mi dalo focení na Floridě focení šperků pro pana Charles Albert , který  si sám šperky navrhuje, vyrábí a dodává hvězdám, jako je Ledy Ga Ga a Jenifer Lopez, když jdou na prestižní vyhlášení cen či do společnosti.  

6) Jaký je tvůj cíl ve focení, koho bys chtěl fotit?

Odpověď: Dlouho jsem přemýšlel nad touto otázkou, koho bych chtěl nafotit, když bych tuto možnost měl. Je strašně moc překrásných žen a modelek na celém světě. Vím, že s top modelkami je perfektní spolupráce, ale asi bych si dal tu práci a začal hledat v davu novou neokoukanou tvář. Již řadu let mě fascinují  Benátky nebo na Kubě, jelikož miluji staré věci, domy, auta  atd…  Chtěl bych tam nafotit retro fotky, extravaganci, ale i glamour. 

foto: Milan Forst
foto: Milan Forst

7) Jaká je vůbec spolupráce s modelkami?

Odpověď: To je právě to, že já jsem trochu jiný fotograf, jelikož převážně fotím ženy, které nemají s focením žádné zkušenosti. O to zajímavější je s nimi spolupráce, kdy je mohu vést a tak spolu tvoříme vždy nové a zajímavější fotografie.

8) Co říkáš dnešnímu trendu “každý kdo má foťák, je fotograf”?

Odpověď: Asi zde budu hodně upřímný, ale nemyslím si, že každý kdo má v ruce fotoaparát je fotograf. Pro fotografii se musí člověk narodit, mít cit a ten dar koukat kolem sebe. Umět zachytit každý detail a nebát se experimentovat.  Mýt kolem sebe i šikovné lidi, vizážistky, módní návrháře,  a tak vytvořit fotografie dle svých představ.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie:

foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst
foto: Milan Forst

Profilové foto: Milan Forst

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share