Inaugurace Donalda Trumpa se konala i v Praze

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Inaugurace Donalda Trumpa se konala i v Praze

Na návštěvníky nejzábavnějšího muzea voskových figurín Grévin Praha čeká žhavá novinka. Do voskové společnosti českých i světových politiků a celebrit přibyde Donald Trump, 45. prezident Spojených států amerických, který se právě ujal úřadu.

Trumpova slavnostní inaugurace v muzeu voskových figurín Grévin Praha proběhla v předvečer té skutečné, která se za pozornosti celého světa již 80 let odehrává ve Washingtonu 20. ledna. Do muzea se na sochy amerických prezidentů, které jsou nyní v expozici už dvě, přišli podívat i zástupci Velvyslanectví Spojených států amerických.


Vosková socha Donalda Trumpa vznikala v pařížských ateliérech Grévin a její tvůrci před sebou měli velkou výzvu. Výroba voskové sochy totiž obvykle trvá 3–6 měsíců, a proto musela její výroba započít ještě před vyhlášením výsledků amerických voleb. Ze stejného důvodu pracoval pařížský tým i na soše demokratické kandidátky Hillary Clintonové. Na modelaci sochy Donalda Trumpa pracoval sochař Eric Saint Chaffray, který přímo pro pražskou pobočku připravil již deset voskových soch, mimo jiné i jeho předchůdce v křesle prezidenta USA Baracka Obamu.

„V pařížský ateliérech vznikly hned tři exempláře voskové sochy Donalda Trumpa, které byly v termínu skutečné inaugurace odhaleny také v muzeích Grévin v Paříži a Soulu. Na výrobě pracoval sedmičlenný tým zahrnující vizážistu, vlásenkáře a kadeřníka, kostyméra i dentistu a výsledek je jako vždy perfektní. Když bude Donald Trump potřebovat, může si u nás zapůjčit svého dokonalého dvojníka, který za něj zaskočí,“ zavtipkovala Véronique Jeannin, generální manažerka Grévin Praha.

Donald Trump rozšíří kolekci voskových osobností muzea, kterých už v samém srdci Prahy najdete více než 80. Na výrobu sochy bylo použito celkem 23 kg vosku a jedná se o třetí nejmohutnější exemplář muzea hned po mýtickém Golemovi a francouzském komikovi Gérardu Depardieu. Trump je oděný v klasickém tmavě modrém obleku s bílou košilí a hedvábnou červenou kravatou, ve kterém se objevoval během prezidentské kampaně. V muzeu Grévin tak nyní máte možnost vidět vedle sebe americké politické rivaly Baracka Obamu i Donalda Trumpa.

A není to jediná novinka. Návštěvníci muzea mohou nově využívat mobilní aplikaci Grévin Praha. Díky unikátní technologii iBeacon je pohodlně provede celým muzeum, odhalí další tajemství celebrit a přináší nový rozměr zážitku do kouzelných voskových světů Grévin.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Eric Saint Chaffray vyrabí moel pro Trumpovu sochu
Eric Saint Chaffray vyrabí moel pro Trumpovu sochu
Josef Vágner Mchaela Žemličková voskový Donald Trump Leona Gyöngyösi Kája Pavlíček
Josef Vágner Mchaela Žemličková voskový Donald Trump Leona Gyöngyösi Kája Pavlíček
Trump Grévin
Trump Grévin
Trump Grévin
Trump Grévin
Vasil Fridrich voskový Donald Trump Daniela Pedret
Vasil Fridrich voskový Donald Trump Daniela Pedret
Vosková socha Donalda Trumpa Grévin Praha
Vosková socha Donalda Trumpa Grévin Praha

Zdroj: Grévin Praha

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share