IN THE HEART OF THE SEA – trailer

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Video

IN THE HEART OF THE SEA – trailer

Držitel Oscara Ron Howard („Čistá duše“) se ujal režie akčního dobrodružného filmu „In the Heart of the Sea“, natočeného podle úspěšné knihy Nathaniela Philbricka popisující skutečnou dramatickou cestu velrybářské lodi Essex.

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Ale román vypráví jen polovinu příběhu. Film „In the Heart of the Sea“ odkrývá trýznivé následky osudového střetu, kdy je přeživší posádka dohnána až do krajnosti a aby přežila, musí dělat nepředstavitelné věci. Když čelí bouřím, hladovění, panice a beznaději a jejich kapitán se na širém moři snaží najít směr, zatímco první důstojník dál usiluje o ulovení obří velryby, členové posádky zpochybňují samé základy své víry a nejhlubšího přesvědčení, počínaje hodnotou svých životů a konče morálností jejich řemesla.

Warner Bros. Pictures
Warner Bros. Pictures

Hlavní role ve filmu „In the Heart of the Sea“ hrají: Chris Hemsworth (film studia Marvel „Avengers“, „Rivalové“) ostříleného prvního důstojníka Owena Chase; Benjamin Walker („Abraham Lincoln: Lovec upírů“) nezkušeného kapitána George Pollarda; Cillian Murphy („Temný rytíř povstal“) roli druhého důstojníka Matthew Joye; a Ben Whishaw („Skyfall“) se ve filmu objeví jako romanopisec Herman Melville, jehož šetření události pomohlo o třicet let později s touto událostí seznámit veřejnost.

Scénář k filmu „In the Heart of the Sea“ napsali Rick Jaffa a Amanda Silver („Zrození Planety opic“) a Charles Leavitt („Krvavý diamant“) na motivy románu Nathaniela Philbricka In the Heart of the Sea, který v roce 2000 získal Národní knižní cenu za literaturu faktu.

Warner Bros. Pictures
Warner Bros. Pictures

Producenty filmu jsou Paula Weinstein („Krvavý diamant“), Joe Roth („Mocný vládce Oz“), William Ward, Brian Grazer („J. Edgar“) a Ron Howard. Výkonnými producenty jsou Sarah Bradshaw, Palak Patel a Bruce Berman, koproducentem je William M. Connor.

Film „In the Heart of the Sea“ uvádí společnost Warner Bros. Pictures ve spolupráci se společnostmi Village Roadshow Pictures, COTT Productions-Enelmar Productions, A.I.E. a Roth Films/Spring Creek/Imagine Entertainment Production. Film bude distribuovat společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company, a ve vybraných oblastech společnost Village Roadshow Pictures. V českých kinech od 12. března 2015.

Zdroj Youtube, Warner Bros. Pictures

Foto: video screen

Redakce Bulvar24.cz

Share