Hvězda Slunečné, hvězda Ordinace, slavný influencer a frňák jaký svět neviděl. To je Cyrano!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Hvězda Slunečné, hvězda Ordinace, slavný influencer a frňák jaký svět neviděl. To je Cyrano!

Hvězda seriálu Slunečná, seriálu Ordinace v růžové zahradě a k tomu velký nos. To je chystané představení Cyrano v Divadélku Radka Brzobohatého, které hraje ve Strašnickém divadle Solidarita. Eva Burešová, Vojtěch Efler, David Gránský, ale třeba i jeho bratr Tom Sean, slavný influencer a zpěvák. Ale taky pohádkový Mirek Šimůnek nebo Hana Gregorová.

Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita, se po koronavirové pauze probouzí opět k životu. A to doslova na plné pecky. Připravuje se tu jedinečné představení Cyrano s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový a jaký svět neviděl. Premiéra bude 16. září.

V hlavních rolích nádherného historického příběhu plného hrdosti, lásky, který nikdy nezestrárne, o muži bez bázně a hany, diváci uvidí coby Cyrana Vojtěcha Eflera, kterého znají i ze seriálů, předně jako kapitána Janáka z Ordinace v Růžové zahradě, ale i z rádia, hvězdu seriálu Slunečná Evu Burešovou, dále Irenu Máchovou, Vileminu Marhoulovou, herce a moderátora Mirka Šimůnka, Martina Sochora, Jiřího Chvalovského. V roli Kristiana se představí David Gránský. Vedle něj se objeví ale i hvězda teenagerů, jeho bratr, zpěvák a influencer Tom Sean, o němž se hovoří jako o „českém Justinu Bieberovi“.

Než se ale herci sešli na zkoušce překrásných kostýmů známého výtvarníka Josefa Jelínka k představení autorské dvojice Lubomíra Feldeka a Ondřeje Brzobohatého, čekala režisérku a herečku Hanu Gregorovou velká piplačka. Doslova ručně ušila novou oponu.

„Byly to takové malé galeje. Představte si látku 10×5 metrů, k tomu volán, tkaloun, na který se to zavěšuje. Byly to hodiny a hodiny práce, ale bavilo mě to a těší mě, že s novou sezónou, máme krásné nové představení a taky novou oponu,“ prozradila s úsměvem „divadelní krejčová“, ale jinak režisérka a herečka Hana Gregorová, která se žádné práce nebojí.

Masky, především velký nos Cyranovi – Vojtěchu Eflerovi, vytvořil špičkový filmový a divadelní maskér David Šesták. 

„Jsem se sám sebe až úplně lekl. S tím nosem se nepoznávám ani já sám,“ prohlásil skoro dvoumetrový herec Vojtěch Efler, jehož divadelní frňák vypadá, jak kdyby ho měl od narození.

„Já bych Vojtu nepoznala. Kdybych ho takhle někde potkala, nepoznám ho,“ dodala Hana Gregorová, kterou čeká s jejím týmem Divadélka Radka Brzobohatého ještě mnoho zkoušení.

Frňák, který vypadá jako opravdový, si pak vyzkoušela jak sama Hana Gregorová, tak i celá řada členů jejího souboru. Všichni se u toho náramně bavili. “Tome, ukaž ten svůj chobot,” vybízel David Gránský svého bratra Toma Seana, jenž si v představení taky zahraje.

„Tomáš je bezva kluk, moc hezky zpívá a jeviště mu sluší. Premiéru máme 16. září večer a tímto všechny srdečně zvu. Pak s tím samozřejmě budeme jezdit po republice. Jsme moc rádi, že se ta korona-doba už uvolnila a snad konečně budeme moct volněji dýchat, zkoušet a hlavně hrát. Myslím, že korony bylo dost a teď hurá do života a do divadla,“ zavelela Gregorová.

„Je to super pocit mít na sobě zase kostým a stát na divadelních prknech po tom skoro čtvrt roce pauzy. Moc mi to – a nám všem – chybí. Moc se těším na premiéru, nejenom kvůli tomu frňáku,“ svěřil se Vojta Efler.

„Já v Cyranovi představuji Roxanu a jsem taky moc ráda, že zase začneme hrát pro diváky. Konečně zase začneme normálně žít,“ prozradila Eva Burešová.

V kostýmu to moc sluší i Mirku Šimůnkovi, kterého diváci znají z pohádek Zdeňka Trošky, z filmů, ale i jako televizního moderátora. „Jsem rád, že se věci vrací do starých kolejí a snad už bude jenom líp. Malilinko jsem přibral, ale za čtrnáct dní to cvičením zase dám do formy. Moc se těšíme na diváky a představení Cyrano bude zkrátka to, na co musíte přijít,“ zve charismatický, urostlý Šimůnek.

„Ta pauza byla dlouhá, ale já jsem nabral sil, energie. Chodili jsme se ženou na pětikilometrové procházky, dělali si doma dobrá jídla. Mám asi štěstí, že se to na mé postavě nějak výrazně nepodepsalo, takže do kostýmu jsem se v pohodě vešel,“ podotkl spokojeně David Gránský.  

CYRANO:

Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano – muž bez bázně a hany – je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, Gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi… Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů…

Fotogalerie:

David Gránský s bratrem Tomem Seanem
David Gránský s bratrem Tomem Seanem
Hvězda Ordinace Vojtěch Efler s hvězdou Slunečné Evou Burešovou
Hvězda Ordinace Vojtěch Efler s hvězdou Slunečné Evou Burešovou
Masker David Sestak a herec Vojtech Efler priprava nosu
Maskér David Šesták lepí herci Vojtěchu Eflerovi Cyranuv nos
David Gránský s Evou Burešovou na jevišti
David Gránský s Evou Burešovou na jevišti
Hana Gregorová v kostýmu od Josefa Jelínka
Hana Gregorová v kostýmu od Josefa Jelínka
Herec a moderátor Mirek Šimůnek hraje v Cyranovi Deguiche
Herec a moderátor Mirek Šimůnek hraje v Cyranovi Deguiche
Zkouška na představení Cyrano
Zkouška na představení Cyrano
Umělý frňák si chtěli v divadle všichni vyzkoušet!
Umělý frňák si chtěli v divadle všichni vyzkoušet!
Vojtěch Efler v paruce, kostýmu a s nosem jako Cyrano k nepoznání
Vojtěch Efler v paruce, kostýmu a s nosem jako Cyrano k nepoznání
Hana Gregorová taky sama šila novou oponu do divadla.
Hana Gregorová taky sama šila novou oponu do divadla.
Premiéra Cyrana bude v Divadélku Radka Brzobohatého 16. září
Premiéra Cyrana bude v Divadélku Radka Brzobohatého 16. září

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Jaroslav Hauer, archiv Divadélka RB

 

 

Share