Hudba je pro mě jedna, hudební styly neřeším“ říká kytarista slovenské zpěvačky Kristíny Adam Malík

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Hudba je pro mě jedna, hudební styly neřeším“ říká kytarista slovenské zpěvačky Kristíny Adam Malík

Pětadvacetiletý kytarista Adam Malík se v současné době věnuje nejvíce své autorské kapele zpěvačky Elly, úspěšné revivalové kapele AC/CZ, nově vzniklému projektu s názvem Barock a také působením v kapele slovenské hvězdy Kristíny. 

1. Adame, tvých aktivit je opravdu mnoho, co je u tebe v současné době nejvíce aktuální?

Odpověď: Se svou kapelou zpěvačky Elly jsme nedávno vypustili do světa první oficiální klip na písničku “Déšť” a máme za sebou několik letních koncertů a necelý rok fungování kapely. Je pro mne důležité se stále více věnovat své autorské hudbě, takže ke svým ostatním aktivitám pracuji na tom aby se kapela ubírala tím správným směrem, s těmi správnými lidmi. Nově vzniklým projektem s názvem Barock jsem spojil rockovou a klasickou hudbu a máme naplánované zajímavé koncerty s brněnským špičkovým souborem Musica Boemi a především koncertním mistrem Brněnské filharmonie Pavlem Walingerem. O tento celý projekt se stará agentura, která mě zastupuje Globart s.r.o. 

2. Představ nám svou novou kapelu se zpěvačkou Ellou. Co bys nám o ní řekl?

Odpověď: Nejedná se už o tak nový projekt, máme za chvíli přibližně rok působení. Zpěvačka Ella, Eliška Machačová je skvělá nejen zpěvačka, ale i muzikálová herečka. Spolupráce s ní je pro mně jedna velká a pozitivní radost. Je to týmový člověk pro určité věci a sólista pro jiné důležité věci a tato kombinace obou aspektů je pro mně velmi inspirativní a pro ostatní taky. Písničky, které skládám jsou víceméně odrazem mých pocitů a mého vkusu na popovou a rockovou hudbu. Nedá se přesně říct jaký žánr hrajeme, to je dnes už přežitek rozlišovat. Hudba je pro mně jedna a hudební styly neřeším.

Mám v kapele také výborné muzikanty, kteří se mnou hrají i v jiných projektech a u kterých vím, že mé představě budou nejlépe rozumět. 

3. Ve své další kapele AC/CZ máš stejného bubeníka a dalšího člena jako u Elly? Jak dnes kapela funguje? Tuším, že hrajete již pátým rokem?

Odpověď: Ano už přes rok s námi hraje vynikající bubeník Matěj Lienert, což je teprve dvaadvacetiletý bubeník a můžu říct, že s lepším snad ani hrát nechci. V AC/CZ hraje dokonale a i v ostatních projektech u Elly a v projektu Barock je s ním spokojenost maximální. Náš basista Jakub Říčan hraje u Elly druhou kytaru a oba kluci jsou především skvělí lidé, takže je radost s němi spolupracovat. Myslím, že kapela AC/CZ funguje stále stejně dobře, pravidelně odehrajeme ročně kolem 50 koncertů, což je tak akorát pro mé další aktivity. Je pravda, že často speciálně tento rok jsem musel kvůli koncertům s Kristínou vyřešit záskok za sebe, takže pokud jste viděli kapelu hrát bez mně, pravděpodobně jsem se nevyhodil, ale měl jsem hraní s Kristínou 🙂

Samozřejmě dělám kapele stále management a musím říct, že poptávka je a dobrých koncertů taky. 


4. Už dva roky hraješ se zpěvačkou Kristínou, jak bys popsal aktuální situaci?

Odpověď: S Kristínou je spolupráce skvělá. Výborný tým lidí, se kterýma si dobře rozumíme hudebně i lidsky.

Koncertů je hodně a atmosféra na každém z nich neskutečná a energická. Myslím, že je třeba vidět koncert Kristíny naživo, než jen poslouchat rádiové hity, které jsou také dobře zaranžované, ale najdou se ještě stále lidi, kteří mají Kristínu spojenou pouze s písničkou Horehronie a myslím, že na koncertech dáváme všichni ještě i jiné a větší emoce.

Po minulém vyprodaném turné chystáme na podzim další, které bude mít vrchol v pražské Lucerně ve velkém sále s hostem Vašo Patejdlem. Moc se těšíme a uvidíme jaké budou ohlasy. 

5. Teď taková ta běžná otázka, máš čas ještě cvičit a věnovat se svému vývoji?

Odpověď: Určitě cvičím stále, bez toho bych si mou práci nedovedl představit. I když je člověk na nějaké úrovni, pořád je třeba se udržovat a nejlépe jít stále dopředu. Během roku odehraji přes 100 koncertů, což je docela náročné časově hlavně co se týče cestování, to mi zabírá asi nejvíce času. Auto je můj druhý domov a i tam nacházím inspiraci pro své skladby. Necvičím tedy každý den, ale před nějakým projektem například turné s americkou kapelou Againts the wall, která měla v ČR zastávku v únoru, jsem musel během 3 týdnů nacvičit velmi náročných asi 12 skladeb. Ty 3 týdny jsem cvičil vkuse. Jinak můj vývoj jde dopředu určitě nejen cvičením, ale hlavně zkušenostma, za které jsem rád a ke kterým jsem dostal příležitost. 

6.  Jak vzpomínáš na své studia jak na konzervatoři v Ostravě tak JAMU v Brně?

Odpověď: Byly to moc hezká léta a měl jsem štěstí na skvělé učitele. Na konzervatoři v Ostravě mě učil vynikající kytarista Ondřej Gillig a na JAMU v Brně jsem studoval klarinet, který jsem dělal paralelně s kytarou už od mala. Na své profesory Igora Františáka, Milana Poláka a Víta Spilku nemůžu zapomenout a jsme stále v kontaktu. Každý mě naučil hudebních i technických věcí dostatek, abych se pak v budoucnu mohl vydat svým směrem, což jsem udělal. V podstatě jsem vyzkoušel dá se říct všechny možnosti uplatnění, jak hraní ve filharmonii v Olomouci asi 4 měsíce, tak učení kytary na ZUŠ v Ostravě a v Praze. Postupem času jsem ale stále více tíhnul k určité volnosti a svobodě, kterou mi koncertování dalo. Dnes tedy učím pár svých soukromých žáků a jinak se věnuji hraní a skládání. 

7. Ještě nám na závěr řekni, čemu se věnuješ ve svém volném čase?

Odpověď: Volný čas mám v podstatě pořád, organizuju si práci sám, ale když už chci dělat něco jiného mimo hudbu tak si jdu nejčastěji zaběhat, což je pro mě největší relax a nabití energie. Rád také trávím čas se svou přítelkyní a rodinou.

Článek: Herečka Eliška Machačová, známá také jako zpěvačka Ella, natočila svůj první videoklip!

Zdroj: Youtube, Adam Malík

Zdroj: Youtube, Adam Malík

Fotogalerie:

foto: archiv Adam Malík
foto: Vlado Salzer
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík – Party Olomouc
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík
foto: archiv Adam Malík

Profilové foto: archiv Adam Malík

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Share