Horečka sobotní noci naposledy roztančila Divadlo Kalich

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Horečka sobotní noci naposledy roztančila Divadlo Kalich

Z důvodu ukončení licence, proběhla 18. prosince 2016 derniéra tanečního muzikálu Horečka sobotní noci. Při posledním představení, k absolutní spokojenosti přítomného publika, vystoupili oba představitelé hlavní role Tonyho Manery, Jan Kříž i Přemysl Pálek. Rozloučení s legendárním disco muzikálem proběhlo výtečně. Nejen taneční show, která zvedla a rozpohybovala diváky v sále, ale i dech beroucí pěvecké výkony zanechaly na tvářích diváků úsměv ještě dlouho po závěrečné děkovačce.   

Jak prožíval derniéru Jan Kříž? Zeptali jsme se:

18.12. proběhlo poslední slavnostní představení Horečky sobotní noci. Jaké pro Vás bylo hrát po tolika reprízách naposledy?

„Derniéry jsou vždycky tak trochu smutné. Horečka pro mě byla velmi podstatné představení, měl jsem před ní velký respekt, opravdu velký. Hodně mi přirostla k srdci, a tak se člověk na takové derniéře jakoby loučí s každým výstupem skoro zvlášť. Člověk tančí nějakou choreografii a říká si v hlavě “pořádně si to užij teď je to naposledy“. Sleze z jeviště z nějaké scény a říká si, že už ji nikdy nezažije. Je to takový rituál.“Horečka sobotní noci nebyla muzikálem jen pro pobavení publika, příběh je spíše sociálním dramatem. Co Vám tato role přinesla?

„Jsem opravdu rád, že jsem se s ní mohl popasovat. Byla to velká škola. Už když jsem si nastudovával ten film, tak jsem u něj žasl, jak byl Travolta už v té době fantastický hráč. Jak tu roli uchopil. Citlivě a velmi chytře. To mi dřív nedošlo. Učil jsem se od něj a snažil se k té roli přistupovat s velkou pokorou. A krom tohoto charakterového rozměru je to samozřejmě i fyzicky velká výzva a byla to pro mě dlouhá fyzická příprava, abych představení ustál s dostatečným nadhledem. Pamatuji si, jak jsem si nazpívával roli, a přitom skákal přes švihadlo. To byl takový můj denní chleba v té době 🙂 Tahle role byla velká řemeslná prověrka a jak jsem řekl, jsem moc rád, že jsem měl tu čest se s ní poprat.“

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

foto: muzikál Horečka sobotní noci
foto: muzikál Horečka sobotní noci
foto: muzikál Horečka sobotní noci
foto: muzikál Horečka sobotní noci
foto: muzikál Horečka sobotní noci
foto: muzikál Horečka sobotní noci


 


Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share