Herečku z Arabely připravila rodina o majetek, peníze a chtěla i o svéprávnost!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Herečku z Arabely připravila rodina o majetek, peníze a chtěla i o svéprávnost!

Zklamání od nejbližších vždy hodně bolí. Pokud je to ale vlastní krev a rodina zvláště, bolí to ještě víc! To je bohužel příběh známé české herečky a dabérky Jany Andresíkové. Ve svých 78 letech se musí vyrovnat s tím, že jí její rodina připravila o majetek, peníze a chtěla připravit i o důstojnost.
Jak uvedl deník Blesk, Jana Andresíková přišla nejenom o skoro nový dům za Prahou, ale ještě i o většinu peněz z jeho prodeje. Za vším je prý jediná dcera a jeden z vnuků. Z toho je herečka a dabérka velmi zklamaná. Jak by taky ne, když ji zradila vlastní krev. Ke všemu se dcera snaží zbavit matku svéprávnosti. Důvody, proč to dělá, jsou asi více než jasné…

Žena, která propůjčila hlas mimo jiné i Whoppi Goldberg, je zoufalá. Na stará kolena se dočkala toho, čeho se bojí tisíce seniorů u nás, že je rodina zavrhne a ještě se bude snažit z nich dostat i to poslední.

Andresíková podepsala dokument, který byl ve skutečnosti kupní smlouvou a dodnes tvrdí, že v podstatě ani netušila, že se bude muset vystěhovat. Když jí přišly na účet peníze z prodeje domu, který vnukovi nechala velmi výhodně, její dcera si pak bez jejího vědomí větší část peněz převedla pomocí karty v bankomatu na svůj účet.

Kromě toho maminku a babičku přestěhovali ze dne na den do jakéhosi bytečku u druhého vnuka, kam ale herečka nechtěla. Právě proto, že tušila, jak vše asi skončí. Jen doufala, že se její obavy nenaplní.

„Na moje dotazy, kde mám velkou část svého nábytku, cenností, oblečení, obrazů, osobních věcí, jsem nikdy odpověď nedostala. Stejně tak, když jsem se ptala, kde jsou peníze za dům, vždy se odpovědi vyhýbali, abych se nestarala. Dům jsem vlastně ani prodat nechtěla, byla jsem spíš postavena před hotovou věc a donucena,“ popsala herečka a dabérka.

Andresíková, kterou diváci znají především ze seriálu Arabela jako čarodějnici a kolegyni Rumburaka, nebo z Troškových Kameňáků, zažila velmi hořké zklamání. A to nejen ze ztráty majetku, z něhož si myslela, že po zbytek života bude moct žít a třeba si pořídit i kvalitní péči.

„Aby toho nebylo málo, potají podala u soudu návrh na řízení o mém částečném zbavení svéprávnosti. Vše má v rukou můj právník. Je už podána jak žaloba, tak trestní oznámení a já už opravdu nebudu diplomat a ten tichý hlupák, který bude jen kývat, jak rodinka chce,“ podotkla Jana Andresíková, která má za sebou za svých 78 let života řadu životních problémů, nehod, tragédií i dvě klinické smrti, mrtvici a infarkty.

“Neměla bych asi být tak naivní a důvěřivá, ale když jsou na vás činěny různé tlaky, máte za sebou to, co já a z minulosti i nějaké věci právě s tou rodinou, ono se to hezky řekne, ale těžko dělá. A bránit se? Vždy mě umlátili argumenty a já sklapla podpatky a zase jsem jen sklonila hlavu. To už ale dál dělat nehodlám. Odmítám se nechat manipulovat a dál sprostě okrádat!“ vzkázala rodině přes Blesk.

Momentálně žije herečka dočasně v seniorském zařízení, ale jak sama říká, řeší se její bydlení, aby znovu žila normálně. A i přesto, že si prošla vším, čím si prošla, zabalit to prý rozhodně nehodlá…
 

Fotogalerie:

Namísto toho, co by si Jana Andresíková měla užívat důchodu, řeší existenční problémy
Namísto toho, co by si Jana Andresíková měla užívat důchodu, řeší existenční problémy
Andresikova Jana civil
ČT právě reprízuje Arabelu, diváci tedy stále mohou Janu Andresíkvoou vidět v roli čarodějnice
ČT právě reprízuje Arabelu, diváci tedy stále mohou Janu Andresíkvoou vidět v roli čarodějnice

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv J. Andresíkové, ČT, Prima TV

 

Share