Herec Jiří Hrzán i oscarový filmový architekt Karel Černý mají své ulice. Ale nikdo o tom skoro neví!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityLifestyle

Herec Jiří Hrzán i oscarový filmový architekt Karel Černý mají své ulice. Ale nikdo o tom skoro neví!

Herec Jiří Hrzán, který by letos oslavil své 80. narozeniny i slavný filmový oscarový architekt Karel Černý mají své ulice. V jihočeském Táboře, kde se jeden narodil a druhý dožíval před svou smrtí, už jsou dvě nové ulice, které nesou jejich jména. Zvláštní ale je, že o tom skoro nikdo neví a radnice se tím ani nikde nepochlubila. Hrzánovo jméno dokonce ani nefiguruje na městském webu na seznamu osobností spojených s tímto historickým, husitským městem. 
 

Na léto se přitom připravuje odhalení sochy táborského rodáka Jiřího Hrzána, na jejíž výrobě se radnice podílí. Kdyby nebylo rozhodnutí radních a zastupitelů, nedal by se nápad, který vznikl před pěti lety dovést do finále.

“Město se bude částkou 300 000 korun podílet na výrobě i usazení sochy Jiřího Hrzána,” uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík. Bronzová podobizna bude v zadním traktu u gymnázia, které Hrzán navštěvoval. Slavný rodák, který zemřel v roce 1980 jen dva dny po tragickém pádu z římsy domu, kam lezl za svou přítelkyní, je v rodném městě pohřbený, ale málokdo o tom má ponětí. Stejně jako to, že Tábor pojmenoval po něm jednu z nově vzniklých ulic v městské části Čekanice.

Tato ulice navazuje na další novou, která nese jméno Karla Černého. Nejde o nikoho jiného, než o slavného filmového architekta, držitele Oscara za Formanova Amadea. Černý zemřel před pěti lety, a co je kuriózní, že jen zhruba 500 metrů odtud, v bytě, v nově postavené bytovce, kde poslední roky svého života s manželkou žil.

Zajímavostí bezesporu také je, že Karel Černý s Jiřím Hrzánem se dobře znali. Dokonce spolu pracovali na komedii Homolka a Tobolka, který se točil především ve Špindlerově Mlýně.

Přestože město se nikde ani “nepochlubilo”, že má tyto dvě ulice pojmenované po významných osobnostech českého filmu, svůj slib splnilo. Před lety slíbilo, že až k tomu bude vhodná příležitost a najdou se odpovídající ulice, pojmenují je právě po nich. 
 

Fotogalerie:

Na jedné straně je Hrzánova ulice...
Na jedné straně je Hrzánova ulice…
…na druhé pak ulice Karla Černého
Jiří Hrzán bude mít v Táboře i svou sochu
Jiří Hrzán bude mít v Táboře i svou sochu
Karel Černý získal Oscara za Formanova Amadea
Karel Černý získal Oscara za Formanova Amadea
Jiří Hrzán by letos slavil 80. narozeniny
Jiří Hrzán by letos slavil 80. narozeniny

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv

Share