Grévin se znovu otevřel, sochy zůstanou a přibude čokoláda. Desítky slavných zde navíc budou mít své otisky!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Grévin se znovu otevřel, sochy zůstanou a přibude čokoláda. Desítky slavných zde navíc budou mít své otisky!

Velké překvapení připravilo všem milovníkům celebrit, show a unikátních míst pražské muzeum voskových figurín Grévin, které v březnu původně ukončilo svoji činnost. Znovu se totiž dnes otevřelo veřejnosti. Získalo nové majitele. V původním stavu ho však mohou návštěvníci mají jedinečnou šanci vidět pouze na čtyři měsíce. Po chystané krátké rekonstrukci vznikne v Praze a vlastně v celé ĆR nová unikátní kulturně – společenská atrakce, tentokrát čokoládová. Ale nezmizí ani oblíbené voskové celebrity. 
Nově přetvořený prostor Baťovy funkcionalistické budovy v Celetné 15 nabídne hned tři nové expozice, které budou mít společného jmenovatele – čokoládu. Kromě jiného zde bude také odhalena naprosto unikátní expozice “odlitků” známých osobností, které v muzeu nemají svou voskovou podobu.

„Muzeum Grévin odkoupily od francouzské Compagnie des Alpes dvě společnosti, Pekas handmade s.r.o., rodiny Mestdagh, která své aktivity v Praze již má od roku 2008. Na Celetné 10 provozuje velký obchod s čokoládou a sladkostmi, jehož součástí je také známé muzeum čokolády Choco-story, V tomto muzeu má obchodní podíl i druhý nový vlastník muzea Grévin Praha, belgická rodina Van Belle, která značku Choco-Story a další muzea s tímto názvem vlastní i v dalších zemích,” sdělila ředitlka marketingu a komunikace Daniela Pedret. 

Choco-story oživuje ve slovech, obrazech i chutích 5500 let dlouhou historii kakaa. Dozvíte se nejen odkud čokoláda pochází, ale také jaké má zdravotní benefity pro lidské tělo. Ponoříte se v něm do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. V budoucnu by se mělo čokoládové království přesunout i do současné budovy muzea Grévin.

Konkrétní projekt se teprve tvoří, ale již nyní je jasné, že vedle muzea, které představí historii čokolády, zůstanou v muzeu i voskové celebrity a přidá se záhadný a pohádkový svět pražských legend. Všechny atrakce budou mít společného jmenovatele – čokoládu. Jakým způsobem se tato sladká komodita promítne do čtyř pater budovy, zůstává zatím tajemstvím. Návštěvníci se ale určitě mohou těšit na nezapomenutelný zážitek s vůní  a chutí čokolády.

Na konci léta se pak Muzeum Grévin, v podobě, jak ho známe od května 2014, uzavře definitivně, aby uvolnilo prostor novému čokoládovému světu.

Velkou zajímavostí pro návštěvníky, ale zcela jistě i média bude unikátní expozice otisků rukou desítek známých osobností českého i slovenského kulturního a společenského života. Nejspíše v ‘čokoládové’ podobě se tak představí “zlaté české ručičky” nebo i jiné části těla herců, zpěváků, moderátorů, sportovců…

Některé odlitky vznikly pro původi projekt muzea Grévin, ale k realizaci tehdy nenazrál správný čas. Nyní, až se prostory po létě obléknou do nového hávu, zde budou otisky například Petry Černocké, Hanky Křížkové, Miro Žbirky, Heidi Janků, Marie Tomsové, Saskie Burešové, Jiřího Wericha Petráška, Václava Hybše, Evy Hruškové a Jana Přeučila, Tomáše Vernera a mnohých dalších, které jsou už v základní podobě hotové. Přibudou k nim i mnohé další. Například Pavla Šporcla, Petry Janů, Zdeňka Trošky, Jitky Asterové, Hany Čížkové, nebo nejobsazovanějšího herce malých rolí u nás i v zahraničí Jana Kuželky, muzikálových herců a zpěvkáků Petera Pechy a Lukáše Randáka, Petry Slaninové, herečky a dabérky Reginy Řandové či sólisty baletu Národního divadla Michala Štípy,” ale i mnohých dalších osobností. 

Zajímavostí bezesporu je to, že zatímco mnozí pro otisky propůjčili svou pravou či levou ruku nebo obě, krasobruslař, trenér a dnes už i sportovní funkcionář Tomáš Verner svou nohu a herečka Jitka Čvančarová zase své sexy rty  Pro umístění otisků slavných se momentálně hledá také příhodné a důstojné místo tak, aby si jich všichni návštěvníci dobře všimli.

„Tento čokoládový svět se představí pod značkou Chocotopia a bude zahrnovat nejen muzeum čokolády a muzeum voskových figurín Grévin, ale i tématickou kavárnu Choco Jungle Bar, prostory s čokoládovými workshopy a dokonce i továrnu na čokoládu. S tímto sladkým pokušením se tak návštěvník bude moct setkat v Celetné 10  a v Celetné 15 a od příštího roku i v Průhonicích,” doplnila Daniela Pedret.

Do skupiny muzeí patřících novým vlastníkům patří muzea představující historii kakaa      a čokolády v Bruges, Bruselu, Paříži, New Yorku, Uxmalu and Valladolidu v Mexiku a brzy také v libanonském Beirutu. V Praze se chystají vytvořit již zmíněnou novou značku, Chocotopia, která nabídne turistům i obyvatelům Prahy nejen zábavu a poučení, ale i zážitek spojený s výrobou nebo degustací čokolády. První čokoládu vyráběli původní obyvatelé střední Ameriky, Mayové a Aztékové, dávno před příchodem Evropanů, a existuje jí hodně druhů, proto je její historie zajímavá i dobrodružná a její objevování bude tedy pro každého návštěvníka obohacujícím setkáním s tímto sladkým pokušením. 
Fotogalerie:

Muzeum Grévin Praha se znovu otevírá zatím ve stávajíci podobě.
Muzeum Grévin Praha se znovu otevírá zatím ve stávajíci podobě.
Návštěvníci i nadále uvidí třeba britskou panovnici Alžbětu II.
Návštěvníci i nadále uvidí třeba britskou panovnici Alžbětu II.
Uvidí třeba i prezidenta USA nebo Golema...
Uvidí třeba i prezidenta USA nebo Golema…
Voskové hvězdy zůstanou v prostorách i nadále...
Voskové hvězdy zůstanou v prostorách i nadále…
...ale na podzim vše doplní čokoláda, expozice o ní a dalši sladké doplňky...
…ale na podzim vše doplní čokoláda, expozice o ní a dalši sladké doplňky…
Zakladatel muzea čokolády Choco Story Eddy Van Belle.
Zakladatel muzea čokolády Choco Story Eddy Van Belle.

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: Grevin Praha, Choco Story Praha

 

 

 

Linda

Share