Gott i Zelenková v slzách. Odešla jim kamarádka Jana Kociánová

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Gott i Zelenková v slzách. Odešla jim kamarádka Jana Kociánová

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Do pomyslnného pěveckého nebe odešla slovenská zpěvačka, kterou znali a miliovali i čeští diváci Jana Kociánová. Bylo jí 72 let. Prohrála svůj dlouhý, ale statečný boj s rakovinou. Smutní třeba Karel Gott nebo Jitka Zelenková, kteří s ní spolupracovali! 
 

Rodačka ze slovenského Šaštína a interpretka známého hitu Zahoď starosti, o víkendu navždy odešla. V mládí Kociánová dva roky doprovázela Karla Gotta na jeho turné jako vokalistka společně s Jitkou Zelenkovou. Mistra její smrt velmi zasáhla. Podle jejích slov do ní byl v době jejich spolupráce zamilovaný.

„Karel byl hodně žádaný muž a taky krásný. Moc mi lichotilo, když jsem zjistila, že byl do mne zamilovaný. Já ale byla zamilovaná do někoho jiného, a tak to zůstalo navždy jen u platonické lásky,“ svěřila se před časem.

Na zprávu o skonu své kolegyně Gott reagoval smutně. „Jana Kocianová společně s Jitkou Zelenkovou byly mými prvními vokalistkami od roku 1973. Hned od začátku naší spolupráce jsem jim dal příležitost zpívat na našich koncertech i sólově, protože každá měla svůj osobitý sametový příjemný hlas a pamatuji si, že Jana zpívala píseň z muzikálu Kabaret. Po několika úspěšných společných vystoupeních a turné u nás i v zahraničí nám oznámila, že se chce vydat na sólovou dráhu, ve které úspěšně pokračovala. Tak jsme se dál potkávali na různých televizních přenosech a vystoupeních. Jana byla stále usměvavá, optimistická a vždy mezi nás vnášela dobrou náladu,” nechal se slyšet Zlatý slavík, který se smutkem slibuje, jak lidé kolem něj odcházejí.

Nezdolný optimismus, úžasná energie a skvělý hlas, to Janu Kociánovou zdobilo a fanouškové se s ní mohli setkat i několikrát v Praze. Pohřeb se uskuteční na slovensku nejspíš v následujícím týdnu.
Fotogalerie:

Jana Kociánová patřila mezi první vokalistky Karla Gotta.
Jana Kociánová patřila mezi první vokalistky Karla Gotta.
Jana Kociánová zemřela ve věku 72 let!
Jana Kociánová zemřela ve věku 72 let!

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: archiv

Linda-1024x317

Share