Fotografka Tereza Pallová v rozhovoru o focení ne-modelek a projektu “Zapózujsi.cz”

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Fotografka Tereza Pallová v rozhovoru o focení ne-modelek a projektu “Zapózujsi.cz”

Tereza Pallová se zabývá hlavně focením nemodelek. Větší část klientek jsou ženy, které se ještě nikdy nefotily. A také Tereza někdy sama stojí před fotoaparátem, jako modelka… jak nám sama prozradila… “Né, ty prsa nejsou přifouklé ve photoshopu. Ty jsou opravdu moje! 😀 “… posuďte sami na titulní fotce je sama Tereza 🙂

1) Jak jste se dostala k focení? A jak dlouho už fotíte?

Odpověď: Celé to začalo úplně nevinně v prváku na střední škole s taťkovým kompaktem, kdy jsem fotila kamarádky. Hrozně mě to bavilo! Později jsem přešla k vlastní zrcadlovce a dál fotila kamarádky těch kamarádek a najednou jsem zjistila, že fotím úplně cizí lidi, a že je o to zájem.

Už to jsou tři roky, co jsem oslovila moji vizážistku Ester Tesaříkovou a začaly jsme spolu fotit. Za ty tři roky jsme nafotily stovky tváří, stihly jsme mít vernisáž, dělaly jsme rozhovor v televizi, tento rok jsem byla oficiálním fotografem soutěže Miss Víno a momentálně řeším svoji mini kolekci Zapózuj Si triček.

2) Co je projekt “Zapozuj si“?

Odpověď: Když jsem vymýšlela název svého počínání, chtěla jsem něco originálního, výstižného a zapamatovatelného. Nechtěla jsem do názvu použít své jméno. Zapózuj si totiž není jen o mně, ale i o lidech okolo. Jako o mých vizážistkách Ester a Klárce a stylistce Káti. A tento rok také o kameramanovi Laďovi, který se mnou objíždí svatby.

Názvem “Zapózuj si” chci hlavně říct, že si zapózovat může opravdu každý bez ohledu na zkušenosti, věk i proporce.

3) Odkud jste, kolik vám je let a bylo focení vždy vašim cílem?

Odpověď: Zhruba od patnácti let jsem k fotografii vzhlížela, v časopisech jsem až tak nesledovala co mají modelky oblečené (ač jsem studovala módní návrhářství), ale spíš jak je fotka nasvícená a kdo danou fotku fotil.  Jsem z Brna, v Brně bydlím, v Brně fotím. Kolik mi je vám neprozradím, protože někteří mi tipují i dvacet, nechám je při tom! 😀


4) Jaký styl focení vám nejvíc vyhovuje… je to fashion?

Odpověď: Přesně tak! Fashion, boudoir a portrét, to je moje! Nic jiného ani dělat nechci. Zkoušela jsem fotit rodinky a děti, ale to mě tolik nenaplňuje. Baví mě celý ten proces, kdy vizážistka dělá krásné vlasy a make-up, stylistka vymýšlí outfit a společně tak se zákaznicemi/modelkami fotografie tvoříme.

5) Jakou techniku používáte při focení?

Odpověď: Nejsem blázen do techniky, jako většina fotografů. Jsem žena a popravdě technickým věcem moc nerozumím. Proto mám jen nezbytné věci. Dva foťáky, několik objektivů a nějaké to základní vybavení v ateliéru. Miluji Day Light a úplně nejvíc západy slunce. Spíš než na techniku vsázím na svůj um.

6) Jaký máte názor na dnešní trend… “mám foťák, jsem fotograf”?

Odpověď: Musím říct, že v poslední době tenhle trend pominul, nebo to je aspoň můj dojem. Ať si to ale každý zkusí, brzy přijde na to, jestli to v něm je, nebo není.

7) Fotíte raději ženy nebo muže? Proč? 😉

Odpověď: Pardon pánové, ale žena je prostě úžasná bytost mnoha tváří a krásných křivek. Je tvárná a na každé fotce dokáže být jiná. Takže určitě ženy! 🙂

8) Děláte i něco jiného mimo focení?

Odpověď: Máme s mámou rodinnou cukrárnu. Takže když zrovna nefotím, jsem v cukrárně a ochutnávám zákusky. 😀

Fotogalerie:

Modelka: Andrea Vašíčková
Modelka: Andrea Vašíčková
Modelka: Bohdana Hebronová
Modelka: Bohdana Hebronová
Modelka: Denisa Hašková
Modelka: Denisa Hašková
Modelky: Han Vágnerová a Alena Prešnajderová
Modelky: Han Vágnerová a Alena Prešnajderová
Modelka: Hana Vágnerová
Modelka: Hana Vágnerová
Kalendář Miss Víno - Kateřina Mullerová
Kalendář Miss Víno – Kateřina Mullerová
Modelka: Katka Sekaninová
Modelka: Katka Sekaninová
Modelka: Markéta Rosická
Modelka: Markéta Rosická
Svatba Petr a Sára
Svatba Petr a Sára
Svatba Tomáš a Verča
Svatba Tomáš a Verča
Ze soutěže Miss Víno - Lucie Vašínová
Ze soutěže Miss Víno – Lucie Vašínová

Foto: Tereza Pallová

Profilové foto: autoportrét Tereza Pallová

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2

 

Share