Focení NADAČNÍHO FONDU VERONIKY Kašákové

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

FashionLifestyle

Focení NADAČNÍHO FONDU VERONIKY Kašákové

V pondělí 20.6.2016 se konalo milé focení dětí z dětského domova ve Vysoké Peci, s kým jiným než s Veronikou Kašákovou.

Ta nedávno založila svůj vlastní nadační fond.  Fotky renomovaného fotografa Petra Kozlíka jsou vytvořeny právě pro podporu aktivit nadace. Veronika tím zamýšlí přiblížit děti co nejvíce běžné veřejnosti. Všichni dětští modelové Julek, Sváťa, Terezka i Nikča se  nemohly dospat, focení si užili. Veronika  jim připravila den dle jejich vysněných představ. Zažili péči profesionálního kadeřnického salonu Honzy Kořínka a vizážistky XX. Dívky se ozdobili  šperky jedné z nejlepších bižuterních firem  ŠENÝR Bijoux  Olgy Kopalové. Vystřídali několik modelů a aranžmá. Jejich ochránkyně je vždy trpělivě inspirovala k těm nejlepším fotkám.


Kašáková je ráda, že se ve své činnosti osamostatnila. Komentuje to slovy : „Nikdo kdo děcák nezažil, neví jaké to je nikomu nedůvěřovat. Lidé se k dětem z domovů chovají různě a já se rozhodla zasvětit jim celý život.“ Nadační fond si klade za cíl podporovat děti a mladistvé z dětských domovů. Pomoci má projekt Nový start, který je zaměřen na problematiku dětí a mladistvých vyrůstajících právě v dětských domovech.  Kašáková, ambasadorka projektu a zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové, sama prožila své dětství i dospívání v dětském domově a právě na těchto zkušenostech stojí hlavní pilíře projektu.

Veronika doplňuje: „Dětství je kára, kterou si vezeme celý život s sebou.“ Děti a mladiství v dětských domovech se mnohdy od narození potýkají s pocity odsouzení a samoty, chybí jim mateřská láska a pochopení, předávání životních zkušeností, následných rad a varování. Absence životních vzorů, rodičů, samostatnosti, nedůsledné výchovy i možnosti věnovat se každému dítěti zvlášť, jsou některými z mnoha důvodů vedoucích k neschopnosti zařadit se do běžného života po dosažení plnoletosti či ukončení studia. Ze statistických šetření vyplývá, že 70% bezdomovců v České republice prošlo dětským domovem. Děti z domovů mají zakódováno, že nejsou okolím milovány a jejich odložením se velice trápí. V současné době je v České republice v domovech umístněno kolem 7000 dětí.

Projekt NOVÝ START se i na základě zkušeností samotné Veroniky touto problematikou úzce zabývá. Pomocí jednodenního semináře si děti mají možnost osvojit zcela nový náhled na život mimo domov.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie – fotograf Petr Kozlík:

foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík
foto: Petr Kozlík


 


Profilové foto: Petr Kozlík

Redakce Bulvar24.cz

Aktuální práce pro modelky a hostesky…
job4models2
Líbí se vám článek? Sdílejte nás na sociálních sítích:
Share