Fashion designerka Marie Copps promluvila o životě v Torontu!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Rozhovory

Fashion designerka Marie Copps promluvila o životě v Torontu!

Jak se daří Fashion designérce Marie Copps, která žije v Torontu, ale na Prahu nedá dopustit? 

1) Co vás přivedlo do Toronta?

Odpověď: V roce 1989, po dokončení střední ekonomické školy jsem nastoupila do jedné tachovské banky. Po téměř deseti letech jsem měla pocit, že bych měla změnit směr, kterým se můj život do té doby ubíral. Odstěhovala jsem se k sestře do Prahy a začala se studiem angličtiny. Ve stejnou dobu jsem se také začala připravovat na přijímací zkoušky na vysokou školu. Chtěla jsem tehdy studovat obor psychologie. Když jsem se na univerzitu nedostala, měla jsem plán B a tím bylo studium jazyka v zahraničí. Nevím proč, ale intuitivně si mě vybralo Toronto. Později jsem pochopila, proč tomu tak bylo. Potkala jsem tu za pár měsíců svého manžela.

2) Jak dlouho už v Torontu žijete a co vás na Torontu nejvíc okouzlilo?

Odpověď: Přiletěla jsem do Toronta 4. července 1999 a okamžitě se do něj zamilovala. Byl to nepopsatelný pocit. Když jsem ve velké limuzíně tehdy opouštěla letiště a jela po několika proudové dálnici blíž do centra a v dáli jsem viděla všechny ty mrakodrapy, byla jsem naprosto okouzlená. Když jsem se pak poprvé setkala s rodilými Kanaďany a dala se s nimi do řeči, zjistila jsem, jak jsou milí, vstřícní a otevření. Jejich velice zdvořilé chování mě překvapilo a imponovalo mi. Ta jejich mentalita mi doslova učarovala.

3) Srovnání Toronto vs Praha?

Odpověď: Obě města jsou krásná, inspirativní a ojedinělá a nedají se moc dobře srovnat. Praha je historická metropole. Je to kouzelné místo, které nemá ve světě obdoby. Pokaždé, když dojde na to, odkud pocházím, mě tady v Kanadě všichni hned sdělují, že by ji chtěli jednou vidět na vlastní oči, že je překrásná. Toronto je naopak velmi mladé a moderní. Nedávno jsem někde slyšela, že údajně polovina obyvatel Toronta je narozena mimo území Kanady. Je to kosmopolitní město, ve kterém se mluví snad sto různými jazyky. Líbí se mi na něm, jak tu všichni žijí relativně v klidu a respektují se navzájem. Tahle symbióza mi přijde velmi vzácná. Ne všude po světě je tomu bohužel tak.


4) Co je u vás nového v oblasti módy?

Odpověď: Vloni v prosinci jsem zakončila úspěšně tří semestrový kurz v oblasti kloboučnictví u jedné vyšší odborné školy tady v Torontu. Je ze mě nyní certifikovaná modistka. V minulosti jsem se potýkala s několika problémy při výrobě náročných pokrývek hlavy a tak jsem hledala možnosti, jak se v tomto oboru dovzdělat. Jsem v oblasti módy samouk a je někdy poznat, že mi chybí formální vzdělání. Sice se ke správným postupům může člověk časem dopracovat sám, ale cesta pokus-omyl je velice zdlouhavá a náročná. Při tvorbě pak zdržuje a vytváří obrovský stres.

Potěšilo mě také, že jsem již podruhé byla požádaná jedním týmem z Québeku o zapůjčení několika couture nákrčníků na slavnostní otevření Redken Symposium 2017, který se konal minulou neděli  v Mandalay Bay Stadium v Las Vegas. Byla to největší událost tohoto druhu, během které se prezentovalo 100 modelek před 10 000 profesionály z oblasti vlasového a kosmetického průmyslu.

5) Co chystáte nebo co se událo?

Odpověď: Byla pro mě veliká čest, že jsem vloni absolvovala několik přehlídek, které jsem buď zakončovala, nebo zahajovala. Rok 2016 byl v tomto ohledu velmi pestrý. Móda ale není jediný obor, kterým se zabývám. Měla jsem potřebu začít tvořit něco pro mě zcela nového. Potřebovala jsem změnu a profesní výzvu. Dřímalo to ve mně již nějakou dobu, několik let, ale až nyní na to byla ta správná chvíle. Světlo světla spatřilo nedávno moje krátké video, na které jsem materiál sbírala několik týdnů. Je o tom, jak se Toronto chystalo na vánoční svátky. Musím říci, že mě tyhle pohyblivé obrázky naprosto uchvátily. FB stánka „Daily Hive Toronto“ ho sdílela na svém profilu a lidé na něj reagovali nadšeně. Byla jsem mile překvapena, že ho shlédlo téměř 40 tisíc fanoušků této stránky. Jeden nikdy neví, jak bude jeho práce přijata. Přeci jenom, jak se říká krásně česky – jdete s kůží na trh.

6) Kde jste trávila Vánoce a Nový rok?

Odpověď: Vánoce jsme po patnácti letech slavily s dcerou v Čechách. Vloni v létě jsem ztratila dva prarodiče a cítila jsem, že chci na konci roku být blíž své české rodině. Už na konci roku 2015 mi přišlo, že bych zase chtěla slavit Vánoce s českým Ježíškem a našimi tradičními českými filmy a pohádkami. Přeci jenom patnáct let je dlouhá doba a na člověka někdy přijde taková ta nostalgie a pocit, že by se chtěl vrátit alespoň na chvíli ke svým kořenům. Zažít to staré známé. Pro dceru to byl naopak první zážitek s českými Vánocemi. Říkala, že si je moc užila. Moc se jí líbila vánoční Praha, ze Staroměstského náměstí byla doslova očarovaná. Největší radost ale měla z toho, že mohla být se svojí českou rodinou.

7) Co byste popřála našim čtenářům?

Odpověď: Ráda bych vašim čtenářům popřála do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti a také aby se jim dařilo v profesním životě. Zažila jsem v této oblasti mnoho nepříjemných momentů a tak vím, jak je důležité, když se člověku daří. Náš osobní a profesní život je jedna spojená nádoba a tyto dvě oblasti se navzájem velmi ovlivňují. Když se nedaří v jedné, ovlivňuje to bohužel i tu druhou a naopak. Letos nás také čeká v čínském kalendáři docela příjemný rok ohnivého Kohouta, tak ať se vašim čtenářům vydaří.

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku

Zdroj: Facebook, Daily Hive Toronto

Zdroj: Youtube, MarieCopps

Fotogalerie:

Pokrývky hlavy, kabelka, náramek a krinolínová sukně – Marie Copps Foto Mouna Tahar pro ELEGANT Magazine
Pokrývky hlavy, kabelka, náramek a krinolínová sukně – Marie Copps
Foto Mouna Tahar pro ELEGANT Magazine
Marie Copps se kromě módy a fotografování věnuje také výtvarnému umění
Marie Copps se kromě módy a fotografování věnuje také výtvarnému umění
Žlutý top – Marie Copps, Foto Gerry J. Diaz
Žlutý top – Marie Copps, Foto Gerry J. Diaz
Pokrývka hlavy a límec – Marie Copps, Foto Irina Kornienko
Pokrývka hlavy a límec – Marie Copps, Foto Irina Kornienko
Pokrývka hlavy – Marie Copps, Foto Irina Kornienko
Pokrývka hlavy – Marie Copps, Foto Irina Kornienko
Červený obojek, zlatý pásek a žezlo – Marie Copps Foto Mouna Tahar pro ELEGANT Magazine
Červený obojek, zlatý pásek a žezlo – Marie Copps
Foto Mouna Tahar pro ELEGANT Magazine
Profilové foto: Marie Copps v areálu bývalé palírny Gooderham a Worts. Tento rozsáhlý tovární komplex prošel před lety revitalizací a stal velmi oblíbeným turistickým místem. Nachází se v něm mnoho restaurací, galerií a originální obchůdky. V areálu se také konají nově vyhledávané vánoční trhy a různé kulturní a sportovní akce.

www.mariecopps.com

www.mariecoppsfoto.com

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

 

Share