Exkluzivní zpověď modelky Jany Kopecké Miss Model of Best Photogenic 2016 o soutěži v Číně!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Exkluzivní zpověď modelky Jany Kopecké Miss Model of Best Photogenic 2016 o soutěži v Číně!

Modelka Jana Kopecká dokázala vybojovat několik titulů nejen ve své domovině, ale i v cizině mezi celosvětovou konkurencí. Dvakrát vyjela do zahraničí a vrátila se se třemi mezinárodními tituly. Ten poslední vybojovala tento měsíc v daleké Číně a vrací se s titulem Miss Model of Best Photogenic 2016.

Na mezinárodní soutěž krásy Miss Model Of The World International 2016, konající se v čínském desetimilionovém velkoměstě Shenzhen, mě poslal Jozef Oklamčák, který uznal, že jsem vhodná kandidátka a budu spolehlivě a s důvěrou reprezentovat Českou Republiku i jeho společnost Oklamčák Production.

Příprava před soutěží pro mě byla však náročná, protože jsem musela dojíždět na rehabilitace po autonehodě. A současně si shánět společenské šaty, dárky pro sponzory a veškeré věci z dlouhého seznamu, který zaslali organizátoři z Číny. Vše jsem však zvládla, a i když jsem si přála více času, zůstala jsem pozitivní. V životě je důležité, aby si člověk uměl poradit. Věřím, že já to dokážu. Nechtěla jsem se trápit tím, co mi snad může chybět. Prostě jsem se rozhodla, že budu bojovat a hlavně, že můžu uspět. A s tím jsem odlétala.

Celkem se nás sešlo 62 dívek z celého světa, konkurence byla veliká. Začátky jsou vždy těžší, navzájem se neznáte, ale postupem času se přirozeně utvoří skupinky dívek, které si navzájem rozumí.

Musím říct, že jsem měla velké štěstí na své spolubydlící. Nejdříve jsem bydlela s Carly – Miss Jižní Afrika a Taylor – Miss USA. Jsou to fajn holky, se kterými jsem neměla za celou dobu žádný konflikt, a doufám, že se ještě někdy uvidíme nebo se navzájem navštívíme. A má další spolubydlící, se kterou jsem bydlela těsně před finálním galavečerem, byla Elen – Miss Německo. S tou jsme si padly do oka nejvíce, pomáhaly si, podporovaly se, povídaly jsme si do ranních hodin a tajně jedly sladké. Jsem si jistá, že toto přátelství je jedno z těch, které soutěží neskončilo.


Většina ostatních dívek byla také příjemná, ale jak už to tak bývá, ne všechny. Žádné akce, jak se úsměvně říká ´´hřebíky v lodičkách´´ nenastaly, ale občas mezi námi panovala napjatá atmosféra. Ne všechny soutěžící by vám pomohly. Z některých jsem cítila, že by mě chtěly spíše shodit z pódia. To byl ale jen důkaz toho, že jsem si během soutěže vedla dobře. Nenechala jsem se ale rozhodit a držela se ´´svých´´ dívek, kterým jsem věřila, se kterými jsme si uměly dělat legraci, navzájem si pomáhaly a fandily a se kterými mi bylo zkrátka fajn. Oporou mi byla i reprezentantka ze Slovenské Republiky, které za to moc děkuji.

Mezi méně přátelské soutěžící patřily např. Miss Rusko nebo Miss Krym. S Miss Krym jsem například byla ve dvojici na módní show, ona si celou dobu odmítala zkoušet choreografii. Bylo mi řečeno, že to umí a zbytek ji nezajímá. Nakonec jsem však já vysvětlovala jí, na jakou stranu má jít a co dělat.

Jelikož jsem už v minulosti absolvovala soutěž Miss Tourism International v Malajsii, kde se mi také podařilo uspět – umístit se v TOP5 s titulem Dreamgirl Of The Year International a vybojovat titul Miss Lumix Photogenic – snažila jsem se zužitkovat všechny zkušenosti z Malajsie tak, aby mi pomohly a byla jsem připravená i do Číny.  Samozřejmě mám pár osobních fíglů a charakterových stránek, které, myslím si, každá dívka, která by chtěla uspět, musí mít. Ovšem je už na jednotlivé soutěžící, jak je vzužije, jak zvažuje situace a do jaké míry se připravuje, či je opravdu schopna uvědomit si, že je 24h denně pod drobnohledem a podle toho se i chovat.

Celý proces byl náročný nejen psychicky, ale i fyzicky a to už od prvního dne. Žádný relax, žádný čas na aklimatizaci a na přijmutí změny času. Na letiště jsem přiletěla v jednu hodinu po půlnoci, s cestou na hotel a zabydlení jsem šla spát ve čtyři hodiny ráno. Spala jsem pouhé dvě hodiny, protože už v sedm hodin jsem musela být připravená na focení profilových fotek, které doprovází soutěžící po celou dobu soutěže, promítaly se během finále a samozřejmě vás podle nich posuzuje i porota. Focení probíhalo celý den a musím říct, že k večeru jsem už opravdu bojovala s nedostatkem spánku a energie. Člověk se pak těšil do postele, že se vyspí, ale v tu chvíli zjistíte, že to bude zase jen na pár hodin. Tak to probíhalo celou dobu soutěže. I přesto jsem každé ráno musela znovu vypadat reprezentativně, krásně nalíčená, upravené vlasy, no prostě jako vítězka. Aspoň o to jsem se celou soutěž snažila.

Co mě na soutěži bavilo, bylo nacvičování choreografie s profesionálním a uznávaným choreografem Rafalem Sojkou. Choreografii jsem pilně cvičila, a jelikož mě tanec vždy bavil a mám na něj snad i talent, dostala jsem vždy na pódiu pozici v první řadě. Což je velká pocta, ale i výhoda, neboť máte větší šanci, že si vás porota všimne a můžete tak ukázat, co ve vás je. Všechny choreografie, až na společenské šaty, byly taneční, samozřejmě se tančilo ve vysokých a velmi nepohodlných lodičkách. Choreografii jsme cvičily celý týden před finále od rána do večera.

V průběhu přípravy na finále jsme ale měly i akce typu módní show, či den s médii a sponzory, kdy jsme hrály golf. To bylo moc fajn a musím říct, že mě golf, který jsem předtím nehrála, začal i velmi bavit. Dokonce přemýšlím, že bych se v něm zkusila zdokonalit. Hlavně jsme si u něj mohly lehce odpočinout a odreagovat se.


Porotu jsme poznaly při generálce, která probíhala den před finále. Nastupovaly jsme před ni v menších skupinkách, tak aby si nás porotci mohli důkladně prohlédnout, ve společenských šatech, národním kroji a samozřejmě i v plavkách. Tento den byl úplně stejně důležitý jako finálový, neboť si v něm porota předvybrala top 30 dívek. Myslím, že některé soutěžící tento den podcenily. I například dny, kdy jsme nacvičovaly. Jsem ráda, že jsem se snažila od prvního okamžiku až po vyhlášení, protože když jsem viděla, kdo usedl do poroty, potvrdilo se mi, že se porotci průběžně, tajně chodívali na soutěžící dívat.

Finálový večer byl úžasný! Jeden z nejlepších dnů mého života. V hledišti bylo kolem 30 tisíc diváků, užívala jsem si každý moment. Já prostě miluji být na pódiu, vnímala jsem všechny pohledy, které na mě padly. Kdybych mohla, zopakovala bych si tento večer ještě několikrát. Ta energie byla ohromující! Čínská populace má v této soutěži velkou tradici, jsou velmi přísní, ale i věrní a nadšení.

Večer započal představením se v národním kroji, kde jsme měly společnou choreografii a posléze i krátké jednotlivé představení. Pak následovala přehlídka ve společenských šatech a na závěr nejtěžší choreografie přehlídky v plavkách. V nich se vyhlašovalo postupujících top 30 dívek. Ty se pak musely rychle převléct do spodního prádla Victoria Secret. Tato část byla dechberoucí. Dostala jsem nádherné spodní prádlo s tak obrovskými křídly, že jsem je jednak skoro nemohla unést a jednak jsem se nemohla vejít mezi sloupy vedoucí na podium. Ale bylo to prostě úžasné! V tomto exkluzivním prádle jsme měly sóla, nikdy na to nezapomenu. Maximálně jsem si to užila a jsem za to ráda, protože už jenom tyto vzpomínky by za účast v soutěži stály.

A na závěr proběhlo vyhlašování. Já vím, že je to obehraná fráze říct, že jsem to nečekala. Ale opravdu to tak je. Doufala jsem, ano, ale uznejte sami. Komu se podaří dvakrát vyjet na tak velkou mezinárodní soutěž a dvakrát uspět a vrátit se s titulem?! Ještě teď si pamatuji, jak mě bilo srdce. Když mě vyhlásili jako Miss Model of Best Photogenic 2016, zaplavila mě šílená radost, vděk, pocta a štěstí. To jsem cítila tehdy, i teď. Jsem a vždy budu za tento titul vděčná, protože si ho neskutečně vážím. Všechna dřina, nevyspání, námaha, puchýře, přemlouvání a odříkání dobrého jídla, za to prostě stály!

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
z přehlídky národních krojů
z přehlídky národních krojů
z finále vyhlášení titulů
z finále vyhlášení titulů
z finále plavky
z finále plavky
z finále obdoba prádla Victoria Secret
z finále obdoba prádla Victoria Secret
výlet na lodi
výlet na lodi
v národním kroji
v národním kroji
v areálu resortu, kde se nacvičovala taneční choreografie
v areálu resortu, kde se nacvičovala taneční choreografie
v areálu hotelu
v areálu hotelu


 


skupina vítězek z letošního ročníku a loňského ročníku
skupina vítězek z letošního ročníku a loňského ročníku
s úspěšnou soutěžící z loňského ročníku
s úspěšnou soutěžící z loňského ročníku
s šerpou po finále
s šerpou po finále
s šerpou po finále
s šerpou po finále
profilová fotka z propagačního billbordu
profilová fotka z propagačního billbordu
po skončení finále
po skončení finále
po finále s šerpou
po finále s šerpou
s ostatními dívkami v hledišti
s ostatními dívkami v hledišti
kde jsem hráli golf
kde jsem hráli golf
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book


 


Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
Jana Kopecká - book
Jana Kopecká – book
I na srandu musí být čas
I na srandu musí být čas
finále plavky
finále plavky
během focení ve večerních šatech
během focení ve večerních šatech
během finále - národní kroj
během finále – národní kroj


 


foto: archiv Jana Kopecká

Redakce Bulvar24.cz

Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”Linda

Share