Exceletní československý muzikál KUBO míří do ČR! Hlavní hvězdou bude Jackuliak z Vyprávěj či Ordinace!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Exceletní československý muzikál KUBO míří do ČR! Hlavní hvězdou bude Jackuliak z Vyprávěj či Ordinace!

Humor, nadsázka, hudba, tanec, zpěv - to vše je muzikál KUBO!

Už více než 44 000 diváků shlédlo na Slovensku muzikál KUBO. Příběh, který je zároveň poctou velkému slovenskému herci, jenž se proslavil i v Čechách – Jozefu Kronerovi (20. 3 1924 – 12.3.1998), od jehož úmrtí loni uplynulo neuvěřitelných 20 let, přichází do Čech! Už 29. dubna od 19:00 se odehraje v pražském Divadle Hybernia, na podzim by pak tour mělo objet část ČR. 
 

Jednou z hlavních tváří muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak, kterého české publikum zná především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Rapl atd…

Kubo je jednou z filmových a divadelných klasik Jozefa Hollého. Je plný kouzelných momentů, které postupem času zlidověly a přenášejí se z generace na generaci. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík”, nezapomenutelný autorský citát Jozefa Kronera, opět ožívá v novém zpracování plném folklórních artefaktů, krojů, ale také humoru..

„Je to živé, energické a zábavné představení. Je to nový československý muzikál v moderní a divácky příitažlivé podobě! Šarm, humor a příběh vesnického prosťáčka který je obětí honby za majetkem svých rodičů, kteří jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…,” prozradili synopsi děje tvůrci v čele s režisérem Ivanem Blahútem

Na pódiu se objevuje 22 účinkujících. Jsou tam originální písně slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička (bratr Majka Spirita) za folklór fashion show stojí Adriena Adamíková…

Jednu z hlavních rolí přestavuje slovenský  herec Ján Jackuliak, který se proslavil    v Česku díky televizním seriálům. „Je to dílo, v kterém si každá generace najde to své. V jednom příběhu je více dalších příběhů, které jsou nadčasové. Já mám roli pana Loveckého, což je šibal, který vám během pár sekund spočítá všechny prsty na nahých nohách. Kubo je ryze slovenský příběh, v němž najdeme propojení se současností,” říká Jackuliak, jenž v Kubovi nejenom hraje, ale spolupracuje také jako asistent režie.

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík. Po úspěchu ve slovenské televizní show „Tvoja tvár znie povedome” se stal miláčkem diváků muzikálu na Slovensku svým skvělým hereckým, tanečním a pěveckým výkonem. „Skvěle ztvárnil divadelního Kuba a vzdal určitě důstojnou poctu Jozefu Kronerovi…” podotýkají tvůrci.

„Zkoušení bylo náročné. Kubo je člověk, který svou čistotou bojuje proti našim lidských neřestem a skrze humor na ně poukazuje. I původní film se dotýká těchto věcí, které jsou nám Slovákům ať chceme, nebo ne, blízké,” dodal Brajerčík.

KUBO, to jsou skvělé herecké a taneční výkony, kombinace moderního tance a slovenského folklóru! A také plejáda skvělých herců a tanečníků! Je oslavou slovenského folklóru a vzdání holdu velikánovi slovenské filmové i divadelní scény – Jozefu Kronerovi.

Herec Andrej Hric o muzikálů shlédnutém na rodném Slovensku řekl:„Dlouho jsem se tak nenasmál! Super představení! Diváci budou skutečně nadšení, představení srší vtipem!”

Dcera herecké legendy, které je dílo věnováno Jozefa Kronera, herečka a režisérka Zuzana Kronerová k tomu dodala: „Z mého pohledu je to projekt, který nejenom že navazuje na ty nejlepší inscenace, hry Jozefa Hollého, ale přináší novou kvalitu: příběh, který nijak neztrácí na své aktuálnosti… Dnes je přeci majetek a honba za ním ještě větším božstvem, než kdysi a k tomu přináší jeviště originální, moderní, komponovanou hudbu, která vychází z autentického slovenského folklóru a přitažlivé pěvecké a choreografické kreace.  Přidanou hodnotou je účinkování nejen slovenských, ale i českých herů, zpěváků a tanečníků…

VSTUPENKY na jedinečné představení si zájemci mohou rezervovat a zakoupit v předprodejní síti a přímo ZDE
 

 

Fotogalerie:

Hlavní hvězdou muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak (vlevo)
Hlavní hvězdou muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak (vlevo)
Folklór, hudba, zpěv, tanec a humor, to je muzikál KUBO.
Folklór, hudba, zpěv, tanec a humor, to je muzikál KUBO.
Muzikál KUBO vidělo na Slovensku už přes 40 tisíc diváků!
Muzikál KUBO vidělo na Slovensku už přes 40 tisíc diváků!
Muzikál KUBO dostane všechny a velmi mile překvapí!
Muzikál KUBO dostane všechny a velmi mile překvapí!
KUBO je pocta geniaĺnímu slovenskému herci Jozefu Kronerovi.
KUBO je pocta geniaĺnímu slovenskému herci Jozefu Kronerovi.
Českou premiéru bude mít KUBO koncem dubna v pražské Hybernii.
Českou premiéru bude mít KUBO koncem dubna v pražské Hybernii.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: Muzikál KUBO

 

 

Redakce Bulvar24.cz

Linda-1024x317

Share