Dlouhá léta stála po boku režiséra a autora seriálu Četnické humoresky Antonína Moskalyka.

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

Dlouhá léta stála po boku režiséra a autora seriálu Četnické humoresky Antonína Moskalyka.

Umělci z muzikálu Alenka v kraji zázraků nadělili dětem z dětských domovů, kterých se do divadla Hybernia sjely bezmála dvě stovky z celé republiky, nevšední dárek k pololetnímu vysvědčení. Děti dostaly možnost zdarma shlédnout muzikál a po představení na ně čekal bonus v podobně setkání s herci, se kterými se mohly vyfotit a získat jejich autogram.

V představení věnovaném právě dětem účinkovali například Anna Slováčková, David Gránský, Felix Slováček ml., Michaela Kuklová, Michaela Nosková, Jana Zenáhlíková, Ernesto Čekan, Petr Macháček a další. V dětských rolích potom Kateřina Průšová, Tereza Neradová, Filip Vlastník nebo Matyáš Kožíšek.


A jak na svá školní léta a rozdávání vysvědčení vzpomínají samotní herci muzikálu?

Co se týká prvního stupně, na ten vzpomínám rád, strávil jsem ho v Irsku a bylo to moc fajn. Do školy už bych se ale vrátit nechtěl, měl jsem problém s matikou, fyzikou a chemií a proto jsem šel radši na konzervatoř“, vzpomíná David Gránský.

Rozdávání vysvědčení s sebou přinášelo očekávání a naděje, protože po každé dobře vykonané práci přicházela odměna v podobě dnů bezstarostného volna, které jsme s kamarády trávili někde venku. Škola byla jen taková nutná výplň mezi zimními a letními prázdninami. Podnikali jsme výpravy na lyžích, na kole, nebo jsme čas trávili třeba u vody s rybářskými pruty. Takže když se řekne rozdávání vysvědčení, tak mě automaticky napadnou prázdniny, kamarádi a dobrodružství“, dodává Petr Macháček. 

DĚTI JSOU PRO AUTORA INSPIRACÍ I MOTIVACÍ PRO DALŠÍ PRÁCI

V muzikálu je kromě dospělých postav i řada postav dětských. Propojení dětských herců s herci dospělými působí na dětského diváka doslova magicky a leckteré dítě se s postavou Alenky nebo dalších dětských rolí lehce ztotožní. Ale jak to v představení, ve kterém vedle špičkových muzikálových herců pobíhá banda dětí, vlastně funguje?

Práce s dětmi a pro děti je rozhodně náročná, ale je to taková přidaná hodnota. Důvod proč to člověk dělá. Moji rodiče se tvorbě pro děti věnují celý život a mají hodně zkušeností a děti je často inspirovaly. Děti jsou náročný divák a je těžké pro ně cokoliv vytvářet. Myslím, že nám se to daří, a to nejen pro ně psát, ale i s nimi na jevišti pracovat. Děti v hledišti pak opravdu krásně reagují na děti na jevišti. Jsou pro ně leckdy většími hrdiny, než dospělí.“ říká producentka muzikálu Lenka Pixová. 

PRO NEJMLADŠÍ HERCE JE DŮLEŽITÁ PODPORA STARŠÍCH KOLEGŮ 

„Myslím, že pro děti v muzikálu je důležité vidět i to, že dospělí herci jsou skromní a navzájem se podporují a podporují i nás. Mě osobně nejvíc podporovaly velké Alenky – Anička Slováčková, Míša Sejnová a Brigita Cmuntová –  protože jsou s námi na jevišti od začátku do konce představení a tak si navzájem pomáháme“, říká představitelka hlavní dětské role Kateřina Průšová.

 „Ve scéně s konvičkou jsem měl strach, že se se mnou ta konev převrátí. Naštěstí  David Gránský, který hraje Kloboučníka, mi vždycky se vším pomůže a tak se při hraní nebojím“, prozradil osmiletý Filip Vlastník, který v muzikálu ztvárňuje jednu z dětských rolí.

A co si o hercích v dětských rolích myslí Felix Slováček ml.?„Děti jsou moc šikovné, pilné a zvykly si mít disciplínu. Hraje se mi s nimi skvěle“. 

Energie, která jde z dětských herců, podpořená skvělými výkony všech ostatních, je jedním z pilířů úspěchu Alenky. Toto propojení skvěle zafungovalo i na představení věnované dětem z dětských domovů. Děti měly velkou radost ze setkání právě s dětskými herci a už teď se mohou těšit na muzikál Kapka medu pro Verunku, se kterým děti z domovů oslaví další vysvědčení, tentokrát  na konci školního roku. 

Líbí se vám naše články a projekt „Bulvar24.cz“? Přidejte se k nám na Facebooku
Fotogalerie:

Alenka v kraji zázraků
Alenka v kraji zázraků


 INFO: www.muzikalyprodeti.cz.

Redakce Bulvar24.cz
Sledujte každé pondělí nový díl talk show “Horké křeslo Lindy Bernátové”

Linda-1024x317

Share