ČR projede na podzim zcela unikátní road show v rámci 100. výročí republiky!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Lifestyle

ČR projede na podzim zcela unikátní road show v rámci 100. výročí republiky!

Naprosto unikátní, interaktivní, kreativní road show projede od září do konce října zhruba dvacítkou měst s názvem Zažijte to znovu. Ústŕedním tématem je založení Československa, T. G. Masaryk a vše, co s tím souvisí. Chybět nebudou ani funkčí “kulisy” prvorepublikové školy, kavárny, záložny nebo třeba Laurinky, tedy předchůdce dnešní Škody Auto. Chybét nebudou ani známé osobnosti!
 

„Vraťte se s námi o 100 zpátky a vychutnejte důstojnou atmosféru doby, která napsala dějiny. Nejpřitažlivější formou je vlastní zážitek. Proto chceme nabídnout občanům “zažít si znovu” vznik republiky. Každé město se tak na jeden den promění a jeho hlavní náměstí se vrátí o 100 let nazpátek,” lákají organizátoři na zcela mimořádný projekt, který zde dosud nebyl. Uskuteční se na vybraných náměstích, tam, kde radnice do něj partnersky šly a pochopily, že to má smyl. Že je to projekt, který zviditelní i jejich město

„Připomeneme a atraktivním způsobem oslavíme výročí vzniku republiky ve vybraných krajských a okresních městech v období září-říjen 2018. Akce se uskuteční na náměstích, kde se odehrávaly zásadní historické okamžiky. Ta se v daný den převléknou do doby před 100 lety (do roku 1918) a návštěvníci prožijí příběh vzniku republiky. Dominantou bude dobová slavnost včetně kulturních vystoupení, stejně jako virtuální prohlídka míst, kde vznikala republika. Lidé budou moci s dětmi navštívit tehdejší obecnou školu i dětský koutek a ochutnají prvorepublikovou gastronomii,” uvedl generální manažer projektu Lukáš Nádvorník ze společnosti Media Park Praha.

První město, které otevírá soubor akcí, je symbolicky Hodonín, tedy rodné město TGM, 7.9.2018. Dalšími městy jsou například Znojmo, Vysoké Mýto, Jihlava, Liberec, Praha a další města po celé České republice. Celou akci uzavírá město Pardubice 28. 10. 2018.

Mezi “účinkujícími” nebudou chybět ani některé známé osobnosti. Například v roli učitelů v prvorepublikové škole se objeví třeba herec, moderátor, ale také kantor Jiří Werich Petrášek, syn Jana Wericha, nebo divadelní i filmový herec Petr Batěk. „Je nám velkou ctí být u takto zajímavého projektu a přispět tak k jeho oživení a především k tomu, abychom dál šířili něco z naší zajímavé historie, na kterou tedy vždy byla a je naše země bohatá,” prohlásili svými slovy oba umělci.

Partneři projektu, České spořitelna a Škoda Auto, vytvořili zajímavý program pro návštěvníky, od přehlídky historických platidel, měšců, až po fotografování v kostýmech u historického auta a virtuální projížďku historickou Prahou.

“České spořitelna byla založena v roce 1825 a je nejstarší bankou u nás. S mírnou nadsázkou se tak dá říci, že dějiny Československa jsou také dějinami České spořitelny.  S velkou radostí jsme se proto připojili k projektu Zažijte to znovu, pro který jsme připravili speciální program, zaměřený na roli peněz, prosperity a bankovnictví v uplynulém století,” uvedl Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny.

Více než 100 let je Škoda Auto neodmyslitelně spjata s rozvojem naší republiky. Ať už jako rodinná firma v počátcích či nadnárodní průmyslový obr v současnosti. Naše mise zůstává stále stejná – neustále rozšiřujeme nabídku mobility pro všechny a věříme, že dostupnější mobilita pohání vpřed nejen naši ekonomiku, ale i svobodomyslného ducha v každém z nás.

„Velmi rádi si připomeneme a zažijeme znovu společně s Vámi jednu úžasnou etapu naší společné historie,“ uvedl Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda Auto ČR.

Atmosféru doplní oblíbené speciality prvního československého prezidenta v dobové kavárně nebo ukázka vyučovací hodiny v tehdejší obecné škole s dobovými učebnicemi. Součástí programu v některých městech bude i příjezd prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. V některých městech, například v Pardubicích, doplní program i výstava velkoprostorových fotografií První republika, jejímž autorem je Masarykův ústav AVČR.

Součástí projektu jsou speciální webové stránky www.zazijtetoznovu.cz, facebookový profil, bohatá rozhlasová podpora. 
 

Fotogalerie:

Tiskovka k projektu Zažijte to znovu s živým Masarykem v Obecním domě.
Tiskovka k projektu Zažijte to znovu s živým Masarykem v Obecním domě.
Masaryk s výtvarnicí Michaelou Žemičkovou, která je autorkou unikátního černobílého obrazu tuší "jedním tahem".
Masaryk s výtvarnicí Michaelou Žemičkovou, která je autorkou unikátního černobílého obrazu tuší “jedním tahem”.
Vizualizace "kulis", které budou funkční a objeví se ve dvacítce českých měst.
Vizualizace “kulis”, které budou funkční a objeví se ve dvacítce českých měst.
Kulisy v podobě speciálních kontejnerů povezou na road show kamiony.
Kulisy v podobě speciálních kontejnerů povezou na road show kamiony.
Chybět nebudou ani dobová jídla, která T. G. M. miloval.
Chybět nebudou ani dobová jídla, která T. G. M. miloval.
I tyto knedlíky patřily do jídelníčku prvního prezidenta Československa.
I tyto knedlíky patřily do jídelníčku prvního prezidenta Československa.

 

Redakce Bulvar24.cz

Foto: vizualizace, foto Zazijtetoznovu.cz

 

Linda

Share