Čokoládová kráska z Kapverd Mónica Sofia se snaží pomoci své zemi! Chystá galavečer v Praze

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

CelebrityFashionLifestyle

Čokoládová kráska z Kapverd Mónica Sofia se snaží pomoci své zemi! Chystá galavečer v Praze

Kapverdy jsou pro movité Čechy jednou z nejvyhledávanějších destinací pro luxusní dovolené. Přitom, podobě jako třeba na Kubě, je zde svět dvojí podoby. Ten luxusní, a pak ten hodně chudý. Právě na to upozorňuje čokoládová kráska, modelka Mónica Sofia, která se zde narodila. Jen díky štěstí a osudu a dobrým lidem se jí podařilo vystudovat a prorazit ve světě modelingu. Dnes se snaží pomáhat svým soukmenovcům, co to jde. 
Právě proto se rozhodla uspořádat na pražském Žofíně charitativní galavečer, který má představit jak zemi, projekt, tak i vybrat alespoň část peněz na dobrou věc. Mónica se snaží pomáhat hlavně dětem. Nyní se rozhodla, že jim pomůže pořídit autobus, který by je vozil do školy.

Vzdělání je to kromě jídla a pití to nejdůležitější. Děti na mnoha místech Kapverd, alespoň tam, odkud Mónica Sofia pochází, mají do školy i 20 kilometrů. Některé chodí pěšky, jiné vůbec. Proto se modelka, která si dobře pamatuje své dětství a mládí a v jak nuzných podmínkách žila, snaží pomoci.

Ti, co přijdou na Žofín, mohou přispět a nebo si koupit v dražbě obrazy malíře Heldera Cardosa. Výtěžek z nich pak půjde právě na pomoc dětem na ostrovech.

„Za dopravu se zde platí 2 eura, což je pro místní rodinu nepředstavitelný výdaj. Aby se zde nehladovělo, potřebuje rodina 1 euro na celodenní jídlo pro osobu. Prosím sdílejte se svými přáteli a podpořte náš projet zasláním symbolické částky 25,- Kč na náš transparentní účet 5592552329/0800 ǀ IBAN: CZ09 0800 0000 0055 9255 2329 ǀ BIG/SWIFT: GIBACZPX,“ prosí Mónica Sofia.

Ta skoro všechny své vydělané peníze věnuje pro potřebu svých spoluobčanů. Nekupuje potraviny, neposílá peněžitou pomoc, ale kupuje a shání věci, které by pomohly lidem vzdělávat se, pracovat a seberealizovat se. Zařídila na Kapverdách už 5 center, které vybavila počítači a kde se mladí i staří scházejí a vzdělávají. Kupuje šicí stroje, aby se místní ženy naučily šít a mohly své výrobky prodávat, a tím i snížit chudobu v této zemi. Pomáhá místním školám sehnat učebnice, vybavuje třídy lavicemi, protože zde děti sedí při výuce na holé zemi. A pořizuje i další školní pomůcky.

„Z celého srdce vám všem děkuji za pozornost a podporu. Přeji mnoho úspěchů,“ dodává Mónica Sofia.

Akce na Žofíně se uskuteční za účasti celé řady osobností: v čele s první dámou Kapverských ostrovů J.E. Ligiou Fonsecou, Eliškou Haškovou Coolidge, Felixem Slováčkem a Lucií Gelemovou, a řadou dalších osobností…

V průběhu večera zazpívají Edita Randová, Kate Matl a Leona Gyöngyösi. Součástí programu bude i fashion prezentace návrhářů a značek Michaela Kováčika, Gianni di Leoa, Werso, Jiřího Moravce, Anny Tejklové a salonu Deltav podání předních modelek – Moniky Sofie, Kateřiny Votavové, Lucie Smatanové, Terezy Budkové, Moniky Leové.

Večerem provází Felix Slováček a Eva Čejková.
Fotogalerie:

Mónica Sofia je sexy čokoládová modelka, která neměla život vůbec jednoduchý
Je mladá, krásná, sexy a ještě má i dobré srdce...
Je mladá, krásná, sexy a ještě má i dobré srdce…
Mónica Sofia na Kapverdách vybudovala už 5. center pro své spoluobčany.
Mónica Sofia na Kapverdách vybudovala už 5. center pro své spoluobčany.

 

Redakce: Bulvar24.cz

Foto: archiv M. Sofie

 

Share