Češi si během podzimní dovolené potrpí na luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely stoupl o 80 %

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Cestování

Češi si během podzimní dovolené potrpí na luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely stoupl o 80 %

I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka po zájezdech do teplých krajin v podzimních termínech je oproti loňskému roku prozatím o 35 % vyšší, jak ukazují statistiky cestovní agentury Invia. Kromě tradičně populárního Egypta a Turecka mají Češi zájem také o exotické destinace, jako jsou Spojené arabské emiráty či Dominikánská republika. Stejně jako v létě si pak cestovatelé neváhají připlatit za all inclusive dovolené a kvalitní ubytování. Zájem o pětihvězdičkové hotely se oproti loňsku téměř zdvojnásobil.Zatímco zájem o klasické evropské destinace na podzim opadavá, obliba Egypta, Tuniska a Turecka u tuzemských turistů v období od září do listopadu stoupá. Právě tyto destinace totiž i mimo sezonu nabízejí záruku teplého počasí, ceny zájezdů se při tom pohybují na úrovni dovolené v Evropě. Například do Egypta lze na podzim vyrazit zhruba za 17 tisíc na osobu. „Dovolenou v Egyptě na podzim si prozatím zakoupilo dvakrát více turistů než vloni ve stejném období, zájem o Turecko a Tunisko je oproti loňsku rovněž dvojnásobný,“ komentuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou v online prodeji dovolených na českém trhu.

S koncem letní sezony však roste také poptávka po exotických destinacích. U Čechů letos vedou Spojené arabské emiráty. Do hledáčku cestovatelů se stále více dostává též Dominikánská republika, kam vyrazí prozatím zhruba dvakrát více turistů než vloni ve stejném období. Populární jsou dále Kapverdy, Mauricius, Maledivy nebo Thajsko. „Po množství letních svateb vyráží mnoho manželských párů na líbánky. Právě exotické ostrovy jsou pro ně jako stvořené, což se na zvýšené poptávce projevuje,“ vysvětluje Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

K luxusnějším destinacím, jež na podzim čeští turisté cestující s cestovní kanceláří volí, se pojí také kvalitnější služby. Většina cestovatelů tak pro svou cestu upřednostňuje leteckou přepravu. Přes 60 % turistů si pak dopřává all inclusive služby. „Stále více lidí vyžaduje rovněž ultra all inclusive zájezdy, které kromě neomezené konzumace jídla po celý den často zahrnují i konzumaci alkoholu. Pojetí all inclusive služeb se v jednotlivých hotelech liší. Právě zařízení v Egyptě nebo exotických destinacích jsou ale prvotřídními službami v oblasti stravování známé,“ komentuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která nabízí zájezdy od stovek prověřených cestovních kanceláří. Téměř polovina cestujících si dovolenou užije ve čtyřhvězdičkových hotelech, čtvrtina pak volí pětihvězdičkové ubytování. Právě poptávka po exkluzivních pětihvězdičkových hotelech vzrostla oproti loňsku o 80 %.

10 nejoblíbenějších destinací v podzimní dovolenkové sezoně

Destinace Podíl na prodeji podzim 2018 Průměrná cena na osobu 2018
Egypt 35 % 17 811 Kč
Tunisko 9 % 14 369 Kč
Řecko 8 % 16 952 Kč
Turecko 7 % 17 361 Kč
Maďarsko 6 % 5 685 Kč
Kanárské ostrovy 3 % 25 720 Kč
Spojené arabské emiráty 3 % 31 421 Kč
Kapverdy 3 % 31 177 Kč
Itálie 3 % 8 473 Kč
Česká republika 3 % 3 527 Kč

Prodej dovolených podle typu stravy

Typ stravy Podíl na prodeji podzim 2018 Průměrná cena na osobu 2018
All inclusive 64 % 18 058 Kč
Polopenze 15 % 11 281 Kč
Snídaně 10 % 12 243 Kč
Ultra all inclusive 6 % 17 077 Kč
Bez stravy 4 % 4 750 Kč
Plná penze 1,5 % 19 676 Kč

Prodej dovolených podle typu dopravy

Typ dopravy Podíl na prodeji podzim 2018 Průměrná cena na osobu 2018
Letecky 80 % 18 753 Kč
Vlastní 12 % 5 832 Kč
Autobus 7 % 4 630 Kč

 Prodej dovolených podle úrovně hotelu

Typ ubytování Podíl na prodeji podzim 2018 Průměrná cena na osobu 2018
Hotel 4* 47 % 15 849 Kč
Hotel 5* 24 % 20 554 Kč
Hotel 3* 18 % 14 144 Kč
Bez označení 9 % 11 754 Kč
Hotel 2* 2 % 8 273 Kč

O společnosti Invia.cz, a. s.

Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i Last Minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia již více než 1 500 000 spokojených klientů. Invia navíc poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Díky svým službám zajistila Invia klientům možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.

Webové stránky www.invia.cz byly v roce 2012 vyhodnoceny jako absolutní vítěz soutěže WebTop100 v kategorii Obchod a služby a zároveň oceněny 1. místem v kategorii Cestovní ruch. V prestižní anketě TTG Travel Awards byla Invia v letech 2013 a 2014 oceněna jako nejlepší online prodejce.

Cestovní agentura je pro zákazníky dostupná nejen na internetu, ale i ve více než 100 kamenných klientských centrech ve městech po celém území České republiky. Invia má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Kvalitní servis společnost svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technologií, znalosti cestovního ruchu a moderního brněnského call centra s vysoce kvalifikovanými prodejci.
Fotogalerie:

foto: Invia, Abu Dhabi
foto: Invia, Abu Dhabi
foto: Invia, Egypt
foto: Invia, Egypt
foto: Invia, Kanárské ostrovy
foto: Invia, Kanárské ostrovy
foto: Invia, Maledivy
foto: Invia, Maledivy
foto: Invia, Thailand
foto: Invia, Thailand
foto: Invia, Alanya, Turkey
foto: Invia, Alanya, Turkey

foto / zdroj: Lenka Romportlová (LESENSKY.CZ)

Share