Bude to pecka! Režisér Magnusek představil “český Dallas” seriál Čechovi!

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Celebrity

Bude to pecka! Režisér Magnusek představil “český Dallas” seriál Čechovi!

Režisér Tomáš Magnusek je tak trochu přírodní filmařský úkaz! Ač nevystudovaný režisér, natáčí seriály a filmy, které mají hlavu a patu, příběh a jsou v nich často obsazeny velké herecké hvězdy a legendy! To se mu daří bezkonkurenčně, stejně jako v nově dotočeném seriálu Čechovi. Půjde o rodinnou ságu na způsob Dallasu.  

Své nové dílo, 13. dílnou sérii, která se před necelými dvěma týdny dotočilo, producent a režisér Magnusek spolu s velkou částí herců i realizačního týmu, včetně režisérky Evy Toulové, odprezentoval v pražském Kině Mat. „Bude to takový “český Dallas”, rodinná sága, která má své postavy, ty mají své příběhy, osudy.. zkrátka něco, co budou diváci jisté rádi sledovat,” podotkl Magnusek.

Režisér, který proslul svými filmy a seriály jako jsou Bastardi, Pamětnice, Stopy života, nebo nedávno odvysílaní Kluci z hor,  se ‘dallaskému tématu’ věnoval od svého teenagerského věku. „Tak jako si děcka a teenageri hrají s panenkami, autíčky, hrají hry, já jsem si z lega dělal panáčky a rozehrával jsem takovou pomyslnou rodinnou ságu. Neskutečně mě to fascinovalo a bavilo a řekl jsem si, že něco podobného jednou natočím. A stalo se!,” prozradil Tomáš Magnusek, který vytvořil rodinu Čechovu o čtyřech generacích, žíjících pod jednou střechou.

„Čechovi jsou bohatá podnikatelská rodina čtyř generací, kteří bydlí v jednom domě. Každý má svoji ložnici, svůj příběh a svůj smysl v ději. Dnes už sedmdesátiletý otec, hlava rodiny, založil krátce po revoluci firmu, kterou by chtěl nyní předat některému ze svých třech dětí. To se ale nedaří. Je to problém současnosti, kdy generační výměnu ve firmě nepřežije téměř dvě třetiny společností,” popsal stručně hlavní dějovou linku režisér  Magnusek, který sám ztvární velmi negativní postavu charakterově podobnou J.R. Ewingovi z amerického Dallasu… 

„Seriál Čechovi bude o tom, jací jsme, jak je složité v dnešní době podnikat, o chybějících zaměstnancích, ale také o uvažování lidí… Že to není jen o tom, že někdo má miliony a neví co s nimi, ale že musí tvrdě pracovat… Je v něm namíchané všechno, kdekdo se v tom může třeba i poznat. Jsou tam rodinné i finanční intriky, mocenské boje, sex, sarkasmus i spletité vztahy a také velmi zajímavý a někdy až nečekaný vývoj některých postav“ láká diváky k obrazovce režisér a producent s tím, že je velmi rád, že se mu opět podařilo obsadit řadu skvělých herců zvučných jmen.

Rodinu Čechových tvoří: Libuše Švormová, Kateřina Macháčková, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Tomáš Magnusek, Robert Cejnar, Andrea Elsnerová, Bára Šťastná, Tereza Němcová Petrášková, Tereza Ticháčková.

V dalších rolích se objeví: Regina Rázlová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Jirešová, Antonie Talacková, Igor Bareš, Ladislav Županič, Vilém Udatný, Roman Pomajbo, Felix Slováček, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Jiří Klem, Vlastimil Harapes, Josef Nedorost, Antonín Hardt, Radim Uzel, Jan Rosák, Miroslav Hrabě, Zdeněk Rohlíček (syn E. Hruškové) a chybět nebude ani legenda české dechovky, ale i filmu a televize Josef Zíma

Všichni herci si natáčení velmi pochvalovali. Podobně jako u mnoha Magnuskových filmů ocenili příjemné prostředí, skvělé obsazení a doslova rodinnou atmosféru. „Proto jsem do toho také šla. Tomáše Magnuska mám moc ráda, moc si ho vážím a oceňuji ten krásný, laskavý a lidský přístup k lidem, k nám hercům. Navíc se tam sešla skvělá herecká parta    i lidé od štábu, což mě taky velmi těší” poznamenala legenda českého filmu i dabingu Libuše Švormová, která hraje matku rodu.

„Natáčelo se asi na deseti místech převážně v Královehradeckém kraji, ke kterému má Tomáš Magnusek blízký a domovský vztah. Hlavní lokací pro rodinu Čechovi je vila Viktorka – dům v Babbiččině údolí, který funguje jako penzion i již proslavené Herecké muzeum. Objekt před lety Tomáš Magnusek koupil a ze zchátralé secesní vily, která byla odsouzena k zániku, vytvořil místo, které navštěvují stovky lidí. Jsou zde i různé akce, besedy a vzniklo zde takové kulturně-společenské centrum tohoto regionu,” uvedl PR manažer seriálu Čechovi René Kekely.

A kdy se diváci mohou na nové příběhy, hrdiny a zápletky těšit? „Momentálně je dotočeno. Nastupuje proces postprodukce /střih, zvuk, barva, hudba/, a když vše půjde dobře, seriál Čechovi by se na obrazovkách mohl objevit nejspíš na podzim,” dodal René Kekely s tím, že ve fázi příprav je už i pokračování, tedy druhá série “českého Dallasu”.

„Momentálně vedeme jednání s televizními stanicemi a diváci se včas dozvědí, kdy přesně a kde rodinnou ságu uvidí. Přejeme si hlavně to, aby se jim seriál líbil a chtěli na konci každého dílu vidět ten následující…A na konci jedné série vidět další…,” dodal režisér Tomáš Magnusek .

Aby takový seriál mohl vzniknout, musejí se na něm často podílet i partneři. „Těch máme tak akorát, všichni jsou skvělý a patří jim opravdu veliký dík, včetně salonu Koutný Prostějov, které nás muže oblékal na “seriálový ples”, tak i na dnešní tiskovku. Myslím si, že veliký dík si zaslouží všichni, ale za ty bych jmenoval asi i paní místopředsedkyni představenstva PVZP a dobrou duši Halinu Trskovou. To je totiž dáma, která kromě toho, že s námi spolupracuje na projektech, je jak po profesní, tak i lidské stránce neuvěřitelná. Kdyby alespoň každý druhý třetí manažer, podnikatel byl jen z půlky takový, to by bylo na světě krásně…Ale vlastně i o tom jsou ti naši Čechovi…,” dodal Magnusek.

 

Fotogalerie:

Většina hlavních představitelů seriálu Čechovi a část štábu včele s režisérem Magnuskem odprezentovala seriál Čechovi.
Většina hlavních představitelů seriálu Čechovi a část štábu včele s režisérem Magnuskem odprezentovala seriál Čechovi.
Petr Batěk, Jan Přeučil, Eva Toulová, Eva Hrušková, Igor Bareš a Zdeněk Rohlíček.
Petr Batěk, Jan Přeučil, Eva Toulová, Eva Hrušková, Igor Bareš a Zdeněk Rohlíček.
V Čechových jsou jmén jako Jan Přeučil nebo Jiří Klem.
V Čechových jsou jmén jako Jan Přeučil nebo Jiří Klem.
Libuše Švormová dorazila i s manželem Janem Paterou.
Libuše Švormová dorazila i s manželem Janem Paterou.
Rodina Čechova v novém seriálu ČEHOVI
Rodina Čechova v novém seriálu ČEHOVI
Vizuál nového televizního seriálu Čechovi
Vizuál nového televizního seriálu Čechovi.

 

Redakce: Bulvar24.cz

foto: Jaroslav Hauer, seriál Čechovi

 

 

Share