Blog Lia Kees: Ženy, hledáte svého vysněného partnera?

Bulvar24.cz – online lifestyle magazín, který má smysl číst!

Bulvární online lifestyle magazín o celebritách, slavných lidech, úspěšných lidech a dění kolem Vás. Bulvár, který má smysl číst!

Zamyšlení

Blog Lia Kees: Ženy, hledáte svého vysněného partnera?

Ačkoliv si to v mnoha případech nechceme připustit, sociální sítě nám čím dál častěji diktují životní trendy, kterých bychom se zdánlivě měli držet. Zejména v módě, líčení nebo životním stylu. Jedna atraktivnější fotografie střídá druhou. Klára má novou luxusní kabelku, Alena dostala boty Jimmy Choo a Magda? Magda to vyhrála na plné čáře, užívá si na Maledivách a každý den je romanticky zaplavena pugétem růží.

Bohužel vidíme jen torza něčího života, která jsou pečlivě vybrána, filtrována a následně publikována na všemožných sítích. Ve většině  případu se nejedná o život reálný. V roli “sledujících“ nevidíme mnohdy značně složité, někdy i nepříjemné cesty ani procesy, které dané ženy dovedly tam, kde právě jsou. Často se při sledování virtuálních příběhů necháváme unést naprosto mylnými představami.

Ženy, zejména ty mladší, si po této virtuální masáži v životě stanoví jediný (relativně jednoduchý) cíl: Najít patřičně zajištěný protějšek, který jim všechen vytoužený luxus umožní.

Já osobně na tom neshledávám nic špatného.

My ženy  podvědomě hledáme od počátku lidstva vždy něhu, lásku, ve spojeni s materiálním zajištěním včetně dalších další hodnot, které nám umožní utvořit pevnou rodinu. Nicméně by se mělo jednat o cíl časově omezený a rozhodně ne jediný, na který spoléháme.

Velká část z nás lehkovážně opakovaně odevzdává sama sebe do rukou někoho jiného. Následně relativně jednoduše proplouvá  bytím, zcela opomíjí důležitost budování vlastního života. Zapomíná na vzdělání, soběstačnost, vlastní bydlení, úspory. Žije ze dne na den, s hlavou plnou nereálných plánů, nemluvě o odpovědnosti za sebe sama.

Zástupkyně této skupiny se nestydí  utratit těžce vydělané peníze od rodičů či z nárazových brigád okamžitě za pozlátko, aniž by rozumně přemýšlely o rezervách. Považují za samozřejmé, že se o ně někdo postará, a to v každé situaci.

Bohužel opakovaně přitahují stále stejné protějšky, když se jednorázové známosti překlopí do plytkých vztahů, roky ubíhají a s nimi i mládí. Život, jak víme, přináší mnohá překvapení i zklamání. Ne všechny vztahy dopadnou tak, jak si to na začátku idylicky malujeme.

Z původní pohádky se může stát i pořádný horor.

Pokud žena vstupuje do vztahu s „prázdnou“, stává se většinou podřízenou a není výjimkou, že si ve vyhrocených situacích pokládá  otázku : ” Zvládla bych to finančně i bez něj?

Většinou si na tuto otázku upřímně odpoví, že NE (ať už z lenosti, strachu či pohodlí ). Zůstávají i ve zcela destruktivních vztazích jen proto, že jsou na tom druhém existenčně závislé. Atraktivita ženy v takové pozici náhle prudce klesá, a s tím klesá i její hodnota.

Ať už jste momentálně šťastně zadané, či šťastně svobodné, nezapomínejte a nepodceňujte plán B. Myslete na zadní vrátka pro dobu, kdy věci jednoduše nejdou podle vašeho původního plánu.

(Dnes  jsem ráda, že jsem v mládí přes svůj počáteční nesouhlas, mnohdy odpor poslechla rady své maminky a všechny své úspory a čas zbytečně nepromrhala. Život mne už párkrát nemile překvapil)

Je jedno zda jde o našetřené peníze, které vám pomohou se rychle postavit  na vlastní nohy.  Vlastní bydlení, kam můžete kdykoliv odejít, nebo vzdělání, díky němuž vždy najdete dobrou práci – to všechno vám pomůže stát se samostatnou a rozhodovat o svém životě tak, jak to cítíte vy sama.

Není vypočítavé hledat si do života partnera, který bude moci zajistit vás i vaši společnou rodinu s dětmi.

Nevsázejte na něj nikdy všechny své karty. Muži jasně vycítí, kdy jsou v ženině životě “jedinou možností” což se dokáže negativně odrazit i na vývoji celého vztahu.

Žena – partnerka – životní družka  , která ze sebe dokáže vydat upřímnou  lásku, něhu, starostlivost, dokáže současné s ženskostí a otevřeným srdcem přijmout  lásku společně s péčí od svého protějšku. Zároveň má vlastni pevné základy, které nikomu nedovolí, aby s ní bylo zacházeno bez úcty.

Toto jsou ženy, kterých si si muži vždy váži.

Předtím než potkáte svého prince na bílém koni s velkým zámkem, začněte pracovat na svém, i kdyby zatím malém, zámečku.

Nikdy není pozdě začít.  Udělejte pro to maximum!

Text: Lia Kees

Web: www.liakees.com

Foto: archiv Lia Kees

Redakce Bulvar24.cz

Share